logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Optymalne rozmieszczenie X-530 w mieszkaniu.

Wieloryb26 09 Gru 2010 17:18 2210 6
  • #1 8846701
    Wieloryb26
    Poziom 10  
    Witam, od kilku lat jestem posiadaczem (szczęśliwym) zestawu głośników Logitech X-530, niedawno przeprowadziłem się i chcę je optymalnie rozmieścić, żeby w końcu móc korzystać z ich możliwości. Głośniki ok 3 lat stały w kartonie i czekały na naprawę, której doczekały się pół roku temu i od tamtej pory znowu czekają, tym razem na montaż (do naprawy pojechały, bo nie chciało mi się tego zrobić od razu tak jak trzeba, rozstawiłem je po pokoju, kable wisiały, nieraz ktoś zachaczył i bum, głośnik spadał). Przybliżone umeblowanie pokoju i schemat mieszkania w którym chcę je zamontować: http://img11.imageshack.us/g/pokoj1.jpg/. Z góry dziękuję za pomoc. Nie mogę się doczekać aż obejrze na nich jakiś film. I jeszcze pytanie, czy radzicie montować bezpośrednio do ściany, czy lepiej na stojakach/półeczkach? Głównym przeznaczeniem głośników będą filmy, gry i sporadycznie muzyka. Może pominąłem coś co ma istotny wpływ na jakość dźwięku (materiał mebli/podłogi, dywan, kwiatki, itd) ?? Nie znam się na tym ale jak już wyłożyłem pieniądze na sprzęt (zapewne większość z Was ma lepszy ale mi ten wystarcza, audiofilem nie jestem), to wolę, żeby grał jak najlepiej może. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
    ps. Mam nadzieję, że w dobrym dziale założyłem temat.
    ps. II głośniki podłączone są do komputera do zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie głównej Asrock 939 Dual Sata2. Możecie przy okazji napisać ile musiałbym zapłacić za wartą uwagi kartę dźwiękową?
  • #2 8848301
    adam_1991
    Poziom 15  
    Jak do tych głośników to karta dźwiękowa ASUS XONAR DG (5.1) będzie odpowiednia, a nawet na zapas, ewentualnie ASUS XONAR DS, ta ma 7.1 ale jest droższa o ok. 50zł. Głośniki najlepiej powieś, a kable, albo ukryj za ścianą (dosyć inwazyjne) lub zamontuj rynienki na kable jak najmniejsze. A kable przy podłodze w listwach przypodłogowych (jak masz plastikowe z miejscami na kable) lub pod listwami (jakieś normalne)
  • #3 8850345
    Wieloryb26
    Poziom 10  
    No to karta musi troche poczekac :/ chowanie kabli w sciane tez odpada bo nie bede tu mieszkal dluzej niz z rok/dwa. Najbardziej chodzilo mi o to w ktotych miejscach je powiesic, na jakiej wysokosci jaka musi byc minimalna/maxymalna odleglosc od czegos itd.
  • #4 8850965
    adam_1991
    Poziom 15  
    Na pewno powiesić na mniej więcej wysokości uszu, czyli ok. 1 metra nad ziemią. Podczas oglądania filmów najlepiej ustawić sofę na wprost monitora. Rozstaw tak (obrazek niżej), ewentualnie dużą komodę zamień z miejscami z tą komodą po lewej na dłuższej ścianie.

    Optymalne rozmieszczenie X-530 w mieszkaniu.
  • #5 8885550
    Wieloryb26
    Poziom 10  
    To w takim razie centralny glosnik musze nad oknem zamontowac co ewidentnie nie jest na wysokosci uszu ale mi pewnie nie zrobi roznicy. Moze nawet lepiej wyjdzie, bo z gory bede slyszal prosto w moja strone.
  • #6 8896021
    radziorki
    Poziom 12  
    Proponuję rozmieścic w 4 rogach. Miałem tak zrobione i dla mnie było idealnie. A suba miałem pod biurkiem...
  • #7 8901316
    logos1996
    Poziom 13  
    A ja Ci powiem tak.
    Rozstaw tak jak uważasz że będzie dobrze i KOMBINUJ.
    Bo trochę dziwne wydaję się być pytanie o rozmieszczeniu głośników.
    Jakiś człowiek Ci powie,że lepiej jest tak jak kolega Adam napisał,a inny to skrytykuje i ci da zaraz troche inny schemat.
    Pokombinuj z wysokością,tylne dałbym na wysokość około pół metra nad głową,a przedni na wysokości oczu,w końcu centralny jest do lektora.
    Przednie dałbym napewno niżej niż tylne.Woofa pod biurko w sumie możesz dać.
REKLAMA