Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczący inwerter hp compaq 6910p montaż kamerki

09 Gru 2010 17:44 7266 31
  • Poziom 17  
    Witam. Problem taki ze piszczy inwenter i mruga matryca, ale gdy odepne kawałek ramki matrycy w miejscu gdzie znajduje sie inwenter wszystko jest dobrze.Dodam iż matryca była wymieniana przeze mnie na identyczny model jak był ale teraz jest lustro a był mat.Nie wiem jak działał z poprzednią, trafił do mnie już z uszkodzoną matrycą . I jeszcze pytanie po zamknięciu klapy matryca nadal działa, czy laptop posiada włącznik matrycy, jeżeli tak gdzie on się znajduje bo jakoś niemoge go znaleść. I przy okazji czy ten laptop posiada czytnik kart sim chodzi mi dokładnie o to czy bez modemu który powinien sie w nim znajdować bedzie widział kartę.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 20  
    Witaj. Sprawdzałeś napięcia na inwerterze? Odnośnie gdzie znajduje się przycisk "wygaszania" matrycy po zamknięciu klapy
    Ten Laptop posiada wejścia:
    Ports/Slots: docking connector; 1 IEEE 1394 (FireWire); 3 Universal Serial Bus (USB 2.0); VGA monitor out; S-video out; RJ-45 Ethernet LAN; RJ-11 modem; Type I/II PC Card Slot; SmartCard; SD card reader; headphone/speaker jack; microphone
  • Poziom 19  
    Cytat:
    ale gdy odepne kawałek ramki matrycy w miejscu gdzie znajduje sie inwenter wszystko jest dobrze
    Na bezelu matrycy jest zazwyczaj osłonka metalowa, może ona zwiera, albo coś innego przygniata inverter a ten zaczyna piszczeć.

Cytat:
    I jeszcze pytanie po zamknięciu klapy matryca nadal działa, czy laptop posiada włącznik matrycy, jeżeli tak gdzie on się znajduje bo jakoś niemoge go znaleść.
    Włącznik jest magnetyczny.
    Na spodzie tej ramki matrycy (bezel) jest magnes, którego zbliżenie steruje włącznikiem na switch coverze.

Cytat:
    I przy okazji czy ten laptop posiada czytnik kart sim chodzi mi dokładnie o to czy bez modemu który powinien sie w nim znajdować bedzie widział kartę.
    Czytnik kart SIM znajduje się w każdym modelu 6910p nie zależnie od konfiguracji. Nie we wszystkich natomiast są modemu na płycie. Takowy możesz dokupić. Anteny do WWANu też są w zestawie z notebookiem.
  • Poziom 17  
    Napięcia nie sprawdzałem ponieważ tak jak pisze po odpięciu kawałka ramki u dołu , a dokładniej w miejscu logo HP inwenter zachowuje się dobrze. Więc albo się za bardzo grzeje albo coś ta ramka go dociska(nie wiem sciska ). Z tym przyciskiem nie rozumie u mnie nie widać przycisku od matrycy na panelu tak jak na foto które podałeś. wiem jakie wejścia posiada.

Dodano po 6 [minuty]:

$Przemek$ napisał:
    Cytat:
    Czytnik kart SIM znajduje się w każdym modelu 6910p nie zależnie od konfiguracji. Nie we wszystkich natomiast są modemu na płycie. Takowy możesz dokupić. Anteny do WWANu też są w zestawie z notebookiem.

To akurat zdążyłem zauważyć.Ale moje pytanie brzmi czy jak włoże karte sim do gniazda w laptopie nie mając modemu odczytam jej zawartość(skopiuje kontakty itp) jeżeli tak to jakim programem? A jutro rozbiore jeszcze raz góre i dokładnie obejrze miejsce w którym jest inwenter.

Dodano po 4 [minuty]:

$Przemek$ napisał:
    Włącznik jest magnetyczny.
    Na spodzie tej ramki matrycy (bezel) jest magnes, którego zbliżenie steruje włącznikiem na switch coverze.

Czy duży jest ten magnes? i mniej więcej z której strony? bo jakoś nie zauważełem go Może poprostu już ktoś zaglądał i się go pozbył lub ja przy wymianie matrycy.

Poszukałem i znalazłem takie foto czy o ten magnes chodzi który zaznaczyłem czerwonym kółkiem? Jeżeli tak to u mnie tego elementu brakuje
    czy można wstawić jakiś inny? czy musi byc taki orginał?(w takim przypadku bede musiał zakupić całą ramkę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, to ten magnes. Możesz wsadzić inny (np. wydłubany ze starego uszkodzonego czytnika laserowego (będzie podobnej wielkości).
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 19  
    Niestety nie wiem czy tym w budowanym czytnikiem kart SIM mógłbyś coś takiego zrobić.
    Nigdy się tym nie interesowałem, ale zawsze można by spróbować użyć aplikacji, która obsługuje zwykłe czytniki kart SIM.
  • Poziom 17  
    Ok. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.Włacznik matrycy działa po dostawieniu magnesu do (bezela) orginalnego magnesu brak,(będę coś musiał dopasować.Inwenter zdemontowałem i zamontowałem spowrotem narazie wszystko dobrze przy założonej ramce obraz nie mruga i inwenter nie piszczy.Poszukam teraz jeszcze jakiegoś programu do sim i sprawdze czy będzie to działało. Dziękuje za pomoc.
  • Poziom 19  
    Chętnie się dowiem czy taka aplikacja z tym czytnikiem zagra.
    Sam mam coś takiego i chętnie użył bym do backupowania kart.
    Także daj proszę znać.
  • Poziom 17  
    $Przemek$ napisał:
    Chętnie się dowiem czy taka aplikacja z tym czytnikiem zagra.
    Sam mam coś takiego i chętnie użył bym do backupowania kart.
    Także daj proszę znać.

Niestety morduje ten czytnik z różnymi programami i karty sim nie widać.Google też za dużo nie mówią na ten temat. Moje przypuszczenia to - będzie włożona karta-czytnik będzie działać.Chyba że ktoś znający sprawę odwiedzi ten temat i podpowie.

Ps.Czy ten włącznik magnetyczny mógł się przesunąć w bok bo na magnes reaguje trochę dalej niż jak jest miejsce w ramce matrycy.Magnes z napędu cd-rom(lasera) jest trochę za duży.Spróbuje go jakoś zeszlifować Chociaż nigdy nie obrabiałem magnesu
  • Poziom 19  
    bioly2500, podeślij mi proszę kilka nazw aplikacji których używałeś. Sprawdzę później u siebie jak to wygląda.

2. Może magnes jest zbyt mocny/duży i dlatego działa z większej odległości.
  • Poziom 17  
    $Przemek$ napisał:

2. Może magnes jest zbyt mocny/duży i dlatego działa z większej odległości.

Nie o to chodzi tylko o to że jak nawet ten duży(większy jak orginał) zamontuje w miejscu gdzie powinien być orginalnie matryca świeci nadal.Położona ramka na bezelu i na niej magnes wyłancza matryce ale magnes jest przesunięty jakieś trzy centymetry dalej niż miejsce na niego.A tam już go nie zamontuje gdyż w tym miejscu za ramką jest inwenter.Dlatego się pytałem (żeby na darmo nie rozbierać ,ściągać bezelu czy ten włącznik mógł się przesunąć)
    PS. od czego jest ten włącznik obok wifi po prawo bo u mnie włączy sie na sekunde i gaśnie.
    Programy jakie sprawdzałem-scardtoolset , sim card data recovery software ,simcard editor, xsim ,simmanager, i jeszcze jakieś dwa ale usunołem i nie pamiętam nazwy
  • Poziom 19  
    1.Włącznik matrycy nie ma prawa się przesunąć ponieważ jest przykręcany do switch covera.
    2. Ten włącznik na prawo jest od trybu prezentacji. Włącza taką aplikację do obsługi zewnętrznego monitora itd. Ta aplikacja zawiera się chyba w Quick Lunch Buttons.
    3. Dzięki za nazwy.
  • Poziom 17  
    Włącznik już działa magnes przycięty i zamontowany.Przy zdejmowaniu tej ramki matrycy zastanawiałem się dlaczego wszystko mający laptop niema kamerki internetowej. Czy może ktoś sie orientuje czy takową można zainstalować(nie zamontować bo to już pryszcz miejsce by sie znalazło)np podebrać od innego modelu hp.Tylko czy płyta ma wejście.Lub czy taką orginalną z innego modelu podłączyć podlutować pod gniazdo usb.Kamerka osobna wisząca na matrycy raczej nie wchodzi w gre.
  • Poziom 19  
    Gniazda na dodatkową kamerę nie ma, ale widziałem już przeróbkę podobnego modelu z zamontowaną kamerką.
    Podłączasz ją po prostu pod USB i działa bez problemu :)
  • Poziom 17  
    $Przemek$ napisał:

Podłączasz ją po prostu pod USB i działa bez problemu :)

A czy to gniazdo będzie czynne wtedy gdy będę korzystał z kamery? Mam namyśli jak podlutuje sie do gniazda usb na płycie.
  • Poziom 19  
    Niestety nie wiem jak to będzie się zachowywało.
    Trzeba by za wzór wziąć jakiś HUB USB i zobaczyć jak to jest zbudowane.
  • Poziom 17  
    Znalazłem gdzieś na elektrodzie link http://beta.ivancover.com/wiki/index.php/Eee_PC_Internal_Upgrades Do laptopa można wszystko dołożyć na ile pozwala na to miejsce gdzieś w środku. Kamerka już zamówiona za śmieszne pieniądze 10zł od modelu hp dv6000 jeszcze muszę upatrzeć jakiś mały hub usb. Jak już zamontuje wkleje jakąś fote jak to wyszło.Jeszcze morduje google na temat tego czytnika sim ale jakoś nic nie mogę znaleść konkretnego.
  • Poziom 17  
    Czekam na kamerkę i tak kombinuje . Wpadło mi na myśl czy nie dało by rady wykorzystać gniazda z modemu.

Modem i tak jest zbędny w moim przypadku nigdy go nie używałem i nigdy raczej używać nie będę. Tylko nigdzie nie mogę znaleść informacji na temat tego gniazda.A myślę że da się wykorzystać to gniazdo Np. w ibm nie pamiętam jaki model zamiast tego modemu wpinało się Moduł bluetooth. Może ktoś zaglądający tu podeśle jakąś rozpiske tego gniazda lub jakiś link itp w tej sprawie.
  • Poziom 19  
    Pytanie tylko czy ten modem, czy BT działa na szynie USB?
    Bo jeśli nie to nie wiem czy w łatwy sposób dałoby radę to podłączyć.
  • Poziom 17  
    No właśnie nigdzie nie mogę znaleść informacji na ten temat. Nawet nie mogę znaleść informacji jak nazywa się to gniazdo na ten modem zaznaczone w poprzednim poście.
  • Poziom 17  
    No to już wszystko wiadomo.A nie masz czasem schematu płyty głównej ?
  • Poziom 17  
    Witam.Po długiej przerwie mam następny problem. Nabyłem moduł wwan gobi 1000 i wyskakuje 105-unsupported wwan device detected system halted. remove device and restart. Czyli bios blokuje tą karte. Ma ktoś pomysł jak to ominąć?
  • Poziom 17  
    Sposób ominięcia blokady dawno rozwiązany poprzez wgranie zmodyfikowanego biosu. Montaż kamerki węwnętrznej też już opanowany. Przedstawie krótki poradnik gdyż dostałem kilka email czy udało mi się tą kamerkę wmontować.
    A więc tak kamerka zapożyczona z modelu hp 6530b i podłączona zamiast czytnika lini czyli sprzętu orginalnego w laptopie którego jak sądzę większość użytkowników nie używa. Musimy nabyć kamerkę kompletną wraz z kablem, wtyczka na końcu musi być zmieniona , trzeba odciąć swoją starą lub zakupić używany czytnik lini do naszego modelu.
    Kamerka po montażu nic nie odstaje ramka zamyka się bardzo dobrze w klapie matrycy trzeba wyłamać jedną fazkę żeby kamera mogła swobodnie wejść. W ramce musimy przewiercić otwór na oko kamery i drugi malutki na diode kamery(tego nie musimy)
    szkiełko zostało zapożyczone z nokii 5310xm pózniej dorzucę fotke jak to wygląda.
    wycinek ze schematu

miejsce na płycie z oznaczeniami
    Kamerka wchodzi w to miejsce w klapie i nigdzie nie zawadza

Uwaga wiercąc otwór w ramce matrycy należy robić to na wysokich obrotach ja robiłem to na mniejszych i wiertło złapało ramka się popsuła i czekam na nową jak dojdzie i zrobię dorzucę ostatnią fotkę jak wygląda to na gotowo. Jeżeli są jakieś pytania niejasność proszę pisać w temacie lub na PW.

No i nareszcie gotowa fotka jak to wygląda
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam ten sam problem 105-Unsupported WWAN device detected.

Laptop HP 6910p

Gdzie mogę znaleźć modyfikowany bios?
    Chyba ze już ktoś ma i mógłby wysłać?
    Z góry dziękuje
  • Poziom 17  
    koks5 napisał:

Gdzie mogę znaleźć modyfikowany bios?

szukaj tu na forum gdzieś jest był tam gdzie są biosy ale moderator gdzieś go przeniósł lub szukaj na moim chomiku bioly2500 w folderze komputery>laptopy
    Pamiętaj wgraj bios zgodny ze swoją kartą graficzną i jeżeli masz stary bios to najpierw stopniowo wgraj trochę młodszy od tego co masz (ze strony producenta) i dopiero ten najnowszy (zmodyfikowany) bo inaczej może ci wywalać błedy. Gdzieś jest na forum taki temat.
  • Poziom 10  
    Witam
    Ja mam taki problem:
    hp compaq 6530b, przestała działać kamera, zniknęła z biosu, okazało się że kabelek kamery, który przechodzi z klapy poprzez lewy zawias do komputera przełamał się i dodatkowo prawdopodobnie zrobił zwarcie. Kabelek naprawiłem i kamerka nadal nie działa. Zauważyłem że na płycie w miejscu gdzie jest "wtyczka" od kamerki jest "upalony" jakiś mikro element więc sądzę że już kamerki w tym miejscu nie podłączę.
    Z tego co pisał powyżej "bioly2500" że jest możliwość podłączenia kamerki zamiast czytnika linii papilarnych. Wtyk jest taki sam ale kiedy próbowałem włożyć do niego kamerkę nic się nie działo. Bardzo proszę o pomoc czy coś takiego będzie w ogóle działało.
  • Poziom 17  
    witja69 napisał:
    Witam
    Wtyk jest taki sam ale kiedy próbowałem włożyć do niego kamerkę nic się nie działo. Bardzo proszę o pomoc czy coś takiego będzie w ogóle działało.

Sprawdż pinout kamerki i gniazda. Zobacz w bios czy masz włączony ten czytnik lini.
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź,
    Jeżeli chodzi o czytnik kart to jest włączony w biosie, natomiast nie wiem jak sprawdzić "pinout kamerki i gniazda"... Trzeba mieć do tego schemat? wtyczki są te same tylko kolory kabelków są różne
  • Poziom 17  
    Najprościej po schemacie, na płycie możesz miernikiem musisz znaleść vcc i gnd dwa pozostałe to dane- i dane + jak pomylisz nic sie nie stanie trzeba zamienić. obejrzyj dobrze kamerke czy na niej nie ma oznaczeń wyjścia.