Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dostep na rejestratora CCTV przez serwer proxy

sanatarium 09 Dec 2010 20:26 2175 11
Optex
    sanatarium
    Level 22  
    Witam, czy jest taka mozliwosc, z jednej i tej samej sieci zobaczyc czy ddns dziala i zobaczyc obraz z rejestratora korzystajac z serwera proxy. Chodzi mi o to, ze jak jestem u klienta, nie majac dostepu do drugiej (innej) sieci zeby sprawdzic czy dziala poprawnie. Jakie serwery mozecie polecic, jest ich sporo.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
    bogiebog
    Level 43  
    Jeśli wszystko leci po HTTP to proxy winno być OK, ale jak leci innymi portami to kicha.

Proxy wybieram z googla "http public proxy"
    sanatarium
    Level 22  
    tak leci to po HTTP, czyli z tego wynika, ze nie moge zmieniac portu na rejestratorze na inny niz 80 i 8080 tak? Masz moze jakis poradnik 'How to'?
  • Optex
    bogiebog
    Level 43  
    Port możesz zmienić na inny.
    Miałem na myśłi że czasem audio/video idzie po innym protokole niż HTTP, za pomocą wtyczki na stronie.

How to nie posiadam.
    sanatarium
    Level 22  
    dzieki, to pobawie sie troche na google, moze jeszcze bede mial jakies pytania :)

Dodano po 20 [minuty]:

sprawdzalem na kilku stronach, laczylem sie z rejestratorem, na poczatku sie laczy zglasza sie rejestrator, wyskakuje ramka z logowaniem lecz nie kompletna i na tym koniec. Moze jakies inne pomysly?
    bogiebog
    Level 43  
    Może to działa na zasadzie wtyczki activeX lub Java i ta wtyczka robi coś co nie jest zgodne z proxy.
    sanatarium
    Level 22  
    no tak zeby zobaczyc obrazy z rejestratora to musze wlaczyc activeX na IE i wtedy kula, skoro to nie zgodne z proxy to szkoda
  • Helpful post
    bogiebog
    Level 43  
    Przez proxy może nie działać ale myśle że z zewnątrz powinno dać się to ustawić, być może trzeba otworzyć dodatkowe porty na rotuerze.

Dodano po 30 [sekundy]:

Poproś kolegi aby ci to sprawdził od siebe z łącza interntowego jego.
    sanatarium
    Level 22  
    tak to przewaznie sprawdzam przez kogos lub jak wroce do domu, zalezalo mi zeby to sprawdzic na miejscu przez proxy, lecz skoro nie chodzi to szkoda. Dzieki za pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

chyba ze znasz jakies inne mozliwosci?

Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Dostep na rejestratora CCTV przez serwer proxy Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]
    bogiebog
    Level 43  
    Nie ma, jak dużo tego (instalacje rejestratorów) robisz to polecam próbować od siebie z domu (zdalnie) z jakiegoś komputera, możesz ten komputer uruchamiać na żądanie (WOL) lub na stałe załączony. Wchodzisz na komptuerz od klienta do siebie za pomocą VNC np.
    WP_elewator
    Level 25  
    Witam,
    Nie przeczytałem wszystkich zamieszczonych postów ale chciałbym zamieścić swój punkt widzenie .
    Problem ze sprawdzeniem działania połączenia z DVR z tej samej sieci jest utrudniony z powodu routera do której podłączony jest rejestrator , jest to spowodowane tym że
    Prawdopodobnie router traktuje próbę połączenia się do urządzeń w sieci lokalnej
    za pomocą zewnętrznej sieci jako nielogiczne i po prostu je odrzuca .
    Muszę przyznać że metoda kolegi bogiebog zasługuje na uznanie chociaż w przypadku zastosowania przez administratorów sieci wymyślnych zabezpieczeń może napotkać na trudności ( zapora Windows już blokuje VNC)
    Czyli najlepiej jednak mieć możliwość sprawdzenia komputerem z innej sieci lub posiadanie telefonu komórkowego o odpowiednio zaawansowanej konstrukcji i wykupionego dostępu do Internetu u operatora GSM i wszystko da się sprawdzić na miejscu

Pozdrawiam
    sanatarium
    Level 22  
    WP_elewator wrote:
    Czyli najlepiej jednak mieć możliwość sprawdzenia komputerem z innej sieci lub posiadanie telefonu komórkowego o odpowiednio zaawansowanej konstrukcji i wykupionego dostępu do Internetu u operatora GSM i wszystko da się sprawdzić na miejscu

Wciąż tak robię i to jest najlepsza metoda, mam IPlusa i ładuję go według potrzeb. Temat zamykam.