Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Crunch GTX4800, PB S-124, PB L60C

xbialyx5 09 Dec 2010 21:27 2665 11
    xbialyx5
    Level 9  
    Witam, czy wzmacniacz Crunch GTX4800 będzie odpowiedni pod subwoofer PowerBass S-124? I na przód PowerBassy L60C także pod ten wzmacniacz. Muzyka to różnie, ale przeważnie pop, techno. Samochód Astra F HB, radio JVC G612. Pozdrawiam :)
    sanders156
    Level 35  
    Odpowiedni znaczy co ??
    xbialyx5
    Level 9  
    odpowiedni. No chodzi mi o moc, czy mocowo będzie dobry. Czy na subwoofer nie za mało? A na przód nie za dużo? Bo wg książki wzmacniacz ma moc 4x110 w rms. A L60C 75 w rms. S124 ma 300 w rms.
    AUDIOCARS
    Level 17  
    Wg producenta w mostku ma 400rms...nie chce mi sie w to wierzyc ale mysle ze jak dobrze bys go zasilil pradowo to obsluzy ci system i suba.
    xbialyx5
    Level 9  
    No ma niby te 400 wat. A kabel jakieś 25mm^2 by poszedł. Astra ma 55Ah akumulator i 70A alternator.
    xbialyx5
    Level 9  
    fishtank słuchałeś tego wzmacniacza, może na głośnikach dedykowanych na przód? Chodzi mi o jakość dźwięku jaką daję ten wzmacniacz.
    fishtank
    Level 13  
    xbialyx5 wrote:
    fishtank słuchałeś tego wzmacniacza, może na głośnikach dedykowanych na przód? Chodzi mi o jakość dźwięku jaką daję ten wzmacniacz.

Dosc pobieżnie - klient miał z przodu trójdrożny system odseparowany Hertz ESK 163L i mogę Ci tylko powiedzieć, że mocowo było na bank OK, także dla L-60C będzie miał raczej spory zapas mocy. Jakościowo na pierwszy rzut "ucha" bez zarzutu, ale tak jak pisałem nie było czasu na wsłuchanie się. Częsciej miałem do czynienia z dwukanałówkami z tej serii: 2400 i 2600 zasilającymi subwoofer.
    xbialyx5
    Level 9  
    Bardziej się martwię o subwoofer, że to dla niego będzie mało mocy... Więc mogę śmiało kupować ten wzmacniacz tak? :)
    plodz1
    Level 10  
    Witam Kolegów,
    identyczny zestaw chodzi mi po głowie i też boję się ze na suba będzie za mało.
    Możesz powiedzieć jak ten zestaw się sprawdził?

Pozdrawiam
    Plodz1
    hans127
    Level 17  
    Mialem nie jeden wzmacniacz cruncha i szczerze polecam.Moce napewno nie sa zawyzone...obecnie mam nowa serie z tym ze 2 kanalowke GTi 2200 i powiem szczerze ze mocowo gra bardzo podobnie jak carpower 1502 ktory mialem wczesniej.

Dodano po 1 [minuty]:

xbialyx5 wrote:
    Bardziej się martwię o subwoofer, że to dla niego będzie mało mocy... Więc mogę śmiało kupować ten wzmacniacz tak? :)

Jesli chcesz wszystko zasilic jednym piecem to tak. Ja zawsze przyjmuje zasade ze do suba mam oddzielny piec.
    BerniReload
    Level 14  
    Witam!kolega hans127 ma racje! Firma "Crunch" nie zawyża swoich parametrów!jak jest napisane,że ma np. wzmacniacz 2 x 100W RMS to tak jest!wiem,bo sam mam w posiadaniu takowy wzmacniacz i mierzyłem jego pobór prądu amperomierzem indukcyjnym (cęgowym).Posiadam nowy model "Crunch GPX1000.4" kupiony nowy 299zł z przesyłką.Jest to 4 kanałowy piecyk o mocy 4 x 125W RMS 2om na kanał.Bardzo ważną rzeczą jest zniekształcenie wzmacniacza! (THD %)w szczególności wzmacniaczy,które zasilają nam głośniki w drzwiach w półce tylnej,gwizdki.Bo przecież interesuje nas mocny i czysty dźwięk!oczywiście im więcej procent (THD) tym wzmacniacz jest gorszy jakościowo!także szukajmy zawsze wzmacniaczy o jak najmniejszym zniekształceniu (THD).W przypadku "Crunch GPX1000.4" jest to 0,05% THD przy 1kHz. Np. wzmacniacz,który będzie miał 0,1% THD przy 1kHz będzie na pewno gorszy!
    I racją jest co napisał wyżej hans127,że oddzielny wzmacniacz do głośników i gwizdków i oddzielny wzmacniacz na tuby,subwoofera.