Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regedit - strona internetowa

05 Paź 2004 23:36 3497 13
 • Poziom 10  
  Wie ktoś z was może jak w rejestrze systemu windows zmienić adres strony internetowej, która uruchamia się zaraz po włączeniu Internet Explorer? Wiem, że można to ustawić w Narzędzia, opcje internetowe, ale to nic nie pomaga, bo potem i tak uruchamia mi się ta strona.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 21  
  Zalecam skanowanie programem AD ADEWARE napewno złapaeś jakiegiś syfa
 • Spec od komputerów
  Przeskanuj system cws shredderem, hijackthis, adware.Programy te powinny usunac spyware, ktory
  zmienil Ci strone startowa.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 14  
  Te programy faktycznie nie są głupie ale narzędzia do walki z nimi też.
  Mnie uratował "hijackthis" i oczywiście SpyBoot S&D
 • Spec od komputerów
  :arrow: elpr
  Oczywiscie program antyvirusowy to podstawa,
  chyba nie musze o tym pisac...
  Zreszta hijackthis pokazuje wszystkie uruchomione
  procesy i pomaga usunac wiekszosc smieci.
 • Poziom 43  
  jest kilka podejśc do ochrony antywirusowej i antyśmieciowej. jeden z nich to powsciągliwość we wchodzeniu na nieautoryzowane strony internetowe. Lub tez pod żadnym pozorem nie otwieranie niczego co weszło na nasza poczte z rozszerzeniem exe, bat, src, przede wszystkim od losowych fikcyjnych osób.

  Ale zawsze się moze zdarzyć ze jakis frajer wymyśli jak to wszystko ominąć. Po prostu dziadostwo w zalączniku się samo zainstaluje.

  Najlepiej jest użyc do otwierania nieautoryzowanych stron przeglądarke opera z wyłaczoną Javą i Java scriptem, dodatkowo trzeba zablokowac wyskakujące okienka.

  Do poczty przeglądarke wyłacznie tekstowa ewentualnie z wlasnym 'generatorem' HTML spoza Internet Explorer.

  Programy IExplorer są chyba najczęściej atakowanymi aplikacjami bo sa najbardziej popularne.

  Zrób tak: wpisz msconfig w Uruchom... . Odnaleź w AUTOSTARCIE programy które z jakichs powodów Ci nie pasują znajdź ich lokalizacje... np C:/windows/system C:/windows/system32 . Najlepiej je wypisz nam tutaj.

  teraz bedzie trzeba wejść do dosa albo z dyskietki startoweji pokasowac to manualnie. Bo tego typu pliki są podczas cichej instalacji uznawane za częsci składowe systemu windows. Nie da sie ich po prostu zdeletowacm podczas pracy z systemem. metoda ta pomogła mi jakoś w 90%.
 • Poziom 15  
  Info w rejestrze znajdziesz tutaj: [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Advanced INF Setup\IEHomePageInfo\RegBackup\0.map] . Ale nie wiem czy coś Ci to pomoże :) Poza tym inżynierowie Microsoftu sami ostatnio uznali, że IE jest niebezpiecznym programem i nie należy go używać. Ściągnij sobie Operę, albo Mozillę albo MyIE. Ciekawszy interfejs, lepsze możliwości i podobno bezpieczniejsze. Pozdrawiam :)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 39  
  Niezastąpiony w takiej sytuacji jest Hijackthis. Jest to specjalizowany programik do analizy procesów uruchomionych w systemie. Przy jego pomocy usuwasz nie tylko wpisy w rejestrze, ale także pliki, które są przyczyną różnych kłopotów z systemem. Możesz nim usunąć każdego trojana z rodziny startpage oraz inne niechciane procesy i trojany. Jest tylko jeden problem: trzeba umieć rozpoznać zagrożenie i odróżnić pliki wirusów od plików systemowych. Między innymi po to jest forum, żeby móc skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych, więc w Twoim przypadku możesz wkleić log z programu hijackthis do wiadomości na Elektrodzie, a na pewno pomożemy Ci uporać się z problemem strony startowej.
  Grzebanie w rejestrze za pomocą edytora Regedit jest dużo bardziej pracochłonne i nie daje takich możliwości. Nie można również namierzyć i zwalczyć niektórych nowych zagrożeń używając programu Startup Run, ani narzędzi typu Msconfig czy Menagera zadań. NIektóre trojany sprytnie się przed nimi ukrywają. Do najbardziej złośliwych należą te z rodziny Cool Web Search (CWS). Z nimi walczymy za pomocą programu CWShredder.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 39  
  elpr napisał:
  :...., nie ma to jak DOS on ci nigdy nie powie:"odmowa dostępu","nie mozna usunąć pliku" itd. itp. usuwa i już :D tylko trzeba wiedzieć jeszcze gdzie i co usuwać.....


  Spróbuj dosa w przypadku Win XP postawionego na partycji NTFS :)

  Zasadą jest, że po użyciu programu Hijackthis i usunięciu niechcianych wpisów i plików dodatkowo usuwamy tymczasowe pliki internetowe, archiwa do przywracania systemu. Ja standardowo usuwam również pliki z katalogu \Windows\prefetch. Potem przeładowanie systemu i ponowny skan Hijackthis. Nic nie ma prawa ocaleć, a jeżeli nawet, to znowu wszystko od nowa.