Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hotpoint aquarius extra wma42 - jak zdjąć góre?

09 Gru 2010 23:00 1577 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam pralkę hotpoint aquarius extra wma42.
    Ostatnio wydawała dziwne dźwięki, takie nienaturalne (inne niż zazwyczaj) jak by zamek błyskawiczny ocierał o bęben ale tak delikatnie i w rytmie obracającego się bębna (szybsze obroty częstsze ocieranie).
    Pranie zakończyło się sukcesem, kolejne pranie, już bez dzięków dziwnych i teraz nie mam pewności, czy dzieci poprzekręcały pokrętło czy sama pralka pozaświecała chyba wszystkie lampki! Program był ustawiony na "D" i na "D" było pokrętło co mogło by wyeliminować dzieci.
    Tak czy owak, ustawiłem pralkę na odwirowanie (myślałem, że dzieci się bawiły) i kiedy nacisnąłem przycisk "start" pralka prawie wybuchła!:( oczywiście bezpiecznik we wtyczce spalony jak również korki poleciały. A w bębnie było widać błysk.
    Teraz nie wiem jak ściągnąć górną pokrywę by zobaczyć jakie straty i ewentualnie co mogło być powodem.
    Jeśli ktoś może się domyślać co to mogło być lub dysponuje jakąś instrukcją serwisową, będę naprawdę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
    Pralka to obecnie przed świętami chyba ostatni wydatek jaki mogłem zaplanować...
  • Specjalista AGD
    goralpm napisał:
    A w bębnie było widać błysk.

Sprawdź grzałkę.
  • Poziom 15  
    nares napisał:
    goralpm napisał:
    A w bębnie było widać błysk.

Sprawdź grzałkę.

Jasne, tylko jak to odkręcić by czegoś nie urwać?
    Ja wiem, że ta pralka ma już swoje lata ale szkoda mi zniszczyć jakąś obudowę wyrywając ją na siłę (chodzi mi o panel górny), masz może jakiś schemat pokazujący sposób montażu?

ps. dzięki za radę, jak tylko się do tego dobiorę pierwsze sprawdzę grzałkę!
  • Poziom 15  
    Musze dopisać jedn istotna uwagę!
    Błysk nie nastąpił w bębnie ale w pokrętle od programów.
    Pisałem w jednej osobie by niepotrzebnie nie komplikować, że ktoś czy tym podobne a się okazało, że bardziej namieszałem:)
    Tak więc błysk widać było w pokrętle a nie w bębnie.

ps.

Kolejny update.
    Rozebrałem górę, wyjąłem panel sterowania i sobie usiadłem.
    Są na nim ślady po eksplozji (pęknięty transformator T1 -a raczej rdzeń).
    Dodatkowo jak zdjąłem panel to się okazało, że jeszcze w jednym miejscu jest "czarno" i tam wręcz kawałek druku znikło.
    Mam zdjęcia, więc zamieszczę za chwile jak zmniejszę ich rozmiar.
    Przy okazji, czy dostanę gdzieś w rozsądnych pieniądzach taki panel (numer hotpoint: C00202268, numer na panelu: AKO 547 004
    GDA 1617205604)
    A może da się sam panel jakoś polutować?
    Jest sens się w to bawić czy lepiej rozglądnąć się za nową pralką?

Pozdrawiam.