Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Casio EXILIM EX-Z33 - uszkodzona zębatka obiektywu

10 Dec 2010 09:08 2482 3
  • Level 26  
    Aparat nie wysuwa do końca obiektywu. Wyświetla komunikaty "Uruchom ponownie aparat" i "Błąd obiektywu". Obraz na wyświetlaczu jest nieostry (nawet jak ręcznie wysuwam obiektyw do końca). Rozkręciłem aparat i w przekładni wysuwania obiektywu są 3 zębatki: niebieska, biała i czarna. Czarna ma oberwane zęby na połowie obwodu. Pozostałe wyglądają OK, jednak może być jeszcze problem z AF (obiektywu nie rozbierałem) na co wskazuje brak ostrości. Ten aparat nowy z gwarancją kosztuje 250zł a naprawa w serwisie pewnie z połowę tego więc jest nieopłacalna. Pomyślałem że można by kupić uszkodzonego EXILIMA (np. ze zbitym LCD) i przełożyć z niego cały obiektyw z matrycą. Dlatego proszę o pomoc w podaniu innych modeli Casio z których obiektyw pasuje do EX-Z33. Czy podejdzie np. od Z40 albo EX-100?
  • User removed account  
  • Level 13  
    Ja proponuję, ponieważ ten typ aparatu jest dosyć awaryjny właśnie na uszkodzenie zębatek,to jest możliwość ich dorobienia z twardego aluminium lub z brązu ,nawet gdy są dwu stopniowe , trzeba szukać dobrych modelarz, takich którzy posiadają małą tokarkę i frezarkę.Kolega który mieszka w Łodzi to bez problemów powinien znaleźć dobrą narzędziownię i to nie jedną,zrobić rozeznanie i zamówić także i innym osobom zainteresowanym będzie taniej,jeżeli jest uszkodzony ślimak w przekładni to ja bym to odpuścił,ponieważ ślimak dorobić jest trudno nawet wyrafinowanemu fachowcowi narzędziowemu. Zębatkę dwu-stopniową trzeba zrobić z dwóch segmentów z brązu i zanitować lub zlutować. Życzę powodzenia w działaniu.
  • Level 20  
    Zębatki do Z33 dostępne w cenie 22zł/ 2szt.