Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana procesora mc68hc705b32 w radiu concert chorus

SIMON_TEMPLAR 10 Gru 2010 09:40 6989 11
  • #1 10 Gru 2010 09:40
    SIMON_TEMPLAR
    Poziom 8  

Witam wszystkich zainteresowanych tematem wymiany procesorów w radiach audi concert lub chorus.

Natrafiłem na ofertę sprzedaży dużej ilości procesorów podobno dedykowanych do radia audi concert lub chorus.
    Są to procesory motoroli o oznaczeniach takich jak potrzebne do concert lub chorus a mianowicie:

MOTOROLA
    MC68HC705B32CFN
    2D59J
    QMZJW0626

Nie są to procesory firmy Freescale lecz jak widać na zdjęciu motoroli.

Pytanie jest takie: Czy ktoś ma wiedzę na temat tych procesorów? Czy akurat te się nadają? Czy ktoś się z nimi spotkał? Temat myślę ciekawy do rozpracowania bo procesory Freescale zainteresowani znają a z tym pierwszy raz się spotykam.
    Dodatkowo zdjęcia:
    Wymiana procesora mc68hc705b32 w radiu concert chorus Wymiana procesora mc68hc705b32 w radiu concert chorus

0 11
  • #3 10 Gru 2010 16:18
    SIMON_TEMPLAR
    Poziom 8  

fabi napisał:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Freescale_Semiconductor
    Na procesorach widnieje data produkcji 26 tydzień 2006 roku. Co daje do myślenia. QMZJW0626

Czyli co? Bo chyba nie kumam. Czy to jeszcze motorola czy już freescale. Nowy procesor bez znanego błędu? Proszę rozwiń temat.

1
  • #4 10 Gru 2010 16:38
    fabi
    Spec od car audio

Rozchodzi się o to, że od 2004 roku Motorola już nie produkuje układów scalonych, wydzieliła się z niej Freescale, która przejęła produkcję układ od motoroli. Układy posiadają już nowe logo Freescale, takie jak w układzie w moim awatarze. Podsiadam układ z 2005 roku, który już ma nowe logo, więc dlaczego w 2006 roku wyprodukowane są układy ze starym logo? Czy to są napewno oryginalne układy?

A co do procesorów zwierających błąd czy nie, to nie jest wina procesora. Winne jest oprogramowanie procesora napisane przez blaupunkta, które bez opamiętania zapisuje poziom głośności do pamięci eeprom, co po pewnym czasie uszkadza komórkę, która tą wartość przechowuje.
    Wszystkie wersje programu wypuszczone przez blaupunkta posiadają tą wadę.
    Kupując nowy procesor MC68HC705B32 to jest on czysty, nie działa. Dopiero po zaprogramowaniu go odpowiednim programem zaczyna działać, czyli wykonywać program zapisany w jego pamięci. Pisząc zaprogramować programem mam na myśli obszar PROM tego procesora (około 32KB) a nie eeprom o wielkości 256B.

0
  • #5 10 Gru 2010 17:01
    SIMON_TEMPLAR
    Poziom 8  

fabi napisał:
    Rozchodzi się o to, że od 2004 roku Motorola już nie produkuje układów scalonych, wydzieliła się z niej Freescale, która przejęła produkcję układ od motoroli. Układy posiadają już nowe logo Freescale, takie jak w układzie w moim awatarze. Podsiadam układ z 2005 roku, który już ma nowe logo, więc dlaczego w 2006 roku wyprodukowane są układy ze starym logo? Czy to są napewno oryginalne układy?

A co do procesorów zwierających błąd czy nie, to nie jest wina procesora. Winne jest oprogramowanie procesora napisane przez blaupunkta, które bez opamiętania zapisuje poziom głośności do pamięci eeprom, co po pewnym czasie uszkadza komórkę, która tą wartość przechowuje.
    Wszystkie wersje programu wypuszczone przez blaupunkta posiadają tą wadę.
    Kupując nowy procesor MC68HC705B32 to jest on czysty, nie działa. Dopiero po zaprogramowaniu go odpowiednim programem zaczyna działać, czyli wykonywać program zapisany w jego pamięci. Pisząc zaprogramować programem mam na myśli obszar PROM tego procesora (około 32KB) a nie eeprom o wielkości 256B.

No tak, to co innego. Dzięki kolego. Mam wielką ochotę kupić sztukę i zaprogramować starym wsadem ale to co piszesz to nie na moje siły sprzętowe :) No chyba że znajdę kogoś kto mi to ustrojstwo zapisze. Druga sprawa: to faktycznie może być jakaś podróba bo cena też dziwnie niska...

0
  • #6 11 Gru 2010 00:38
    Spotted
    Poziom 11  

Jest szansa, że 99% nie wykonywać wszystkie funkcje.
    Wątpię, że to na ogół będzie w stanie pracować:D

0
  • #7 20 Gru 2010 11:33
    SIMON_TEMPLAR
    Poziom 8  

Na koniec propozycja do kolegi fabi. Czy byłbyś zainteresowany przetestowaniem jednej sztuki tego właśnie procesora? Mogę go podesłać na wskazany adres. Jak nie to temat zamknę. Dzięki.

0
  • Pomocny post
    #8 20 Gru 2010 12:00
    fabi
    Spec od car audio

Jak masz czym (max232-Motorola Cracker, upa, xprog, etl), to spróbuj go chociaż odczytać.
    Ja już testowałem 200 szt. dla pewnego pana z Poznania. Żaden nie chciał się czytać ani programować. Procesory wyglądały jak na zdjęciu i z taką samą datą produkcji.

Nowe czyste procesory dają się odczytać byle czym, w miejscu eeprom (100-1FF) powiny mieć FF, a w miejscu PROM (400-7DFF) wartość 00.
    EEPROM można modyfikować dowolnie nie wpływając na obszar PROM. PROM tylko niektóre programatory potrafią zaprogramować, między innymi beeprog, labtool.

0
  • #9 20 Gru 2010 12:15
    SIMON_TEMPLAR
    Poziom 8  

fabi napisał:
    Jak masz czym (max232-Motorola Cracker, upa, xprog, etl), to spróbuj go chociaż odczytać.
    Ja już testowałem 200 szt. dla pewnego pana z Poznania. Żaden nie chciał się czytać ani programować. Procesory wyglądały jak na zdjęciu i z taką samą datą produkcji.

Nowe czyste procesory dają się odczytać byle czym, w miejscu eeprom (100-1FF) powiny mieć FF, a w miejscu PROM (400-7DFF) wartość 00.
    EEPROM można modyfikować dowolnie nie wpływając na obszar PROM. PROM tylko niektóre programatory potrafią zaprogramować, między innymi beeprog, labtool.

Tak, próbowałem nawiązać komunikację na różne mi znane sposoby i lipa. Pan z Poznania :) ... no to pięknie. Coś mi się zdaje że mam procka właśnie od niego. Najlepiej zasłaniać się niewiedzą i wciskać ludziom chłam. No ale za wiedzę się płaci :)
    Dzięki za pomoc. Temat zamykam.

0
  • #10 20 Gru 2010 12:29
    fabi
    Spec od car audio

Ty masz jednego procka, widziałem, że ktoś kupił 5 szt. od niego. Inny ktoś też kupił, dzwonił do mnie czy mu wymienię procka w radiu, gdzie procek będzie jego, kupiony na allegro, bo nikt w okolicy nie chce się tego podjąć. Powiedziałem mu w czym rzecz i widzę, że już też sprzedaje ten procesor na allegro.

0
  • #11 20 Gru 2010 12:43
    SIMON_TEMPLAR
    Poziom 8  

Każdy z kupujących połasił się na cenę. Ja dałem 25 zł na e-bay bo pisało jak byk FREESCALE i notabene pisze nadal bo aukcja trwa. Na allegro też widziałem ale już z innego nicka i pisało Motorola. Zobaczymy jak sprzedawca potraktuje reklamację.
    Powstrzymam się od zamknięcia tematu i dam znać jak się sprawa rozwija :) Przyda się to dla kolejnych kupujących.

0
  • #12 21 Gru 2010 08:05
    marmat
    Poziom 20  

Dzięki za info bo miałem kupić sztukę .

0
  Szukaj w 5mln produktów