Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto I 1,1 rok 99 słaba moc silnika

10 Gru 2010 12:19 7183 21
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki problem ze swoim puntem silnik nie ma mocy jest po wymianie pierścieni i rozrządu. Byłem u mechanika ale sobie z tym nie poradził uważa on że silnik dostaje za dużą dawkę paliwa i się dławi. Wymieniony został wtryskiwacz, silniczek krokowy oraz czujnik położenia przepustnicy ale niewiele to dało. Świece są nowe przewody i cewki są sprawdzone. Proszę o jakąś podpowiedź. Z góry dziękuję.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    A kto sprawdzał kompresję na cylindrach??? Zmierz kolego kompresję,podaj nam wynik i będziemy myśleć dalej.
  • Poziom 29  
    A jak się zachowywał silnik przed tą wymiana pierścieni i rozrządu? Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Jak będziesz sprawdzał ciśnienie pamiętaj o próbuje olejowej.
  • Poziom 9  
    Kompresje sprawdzał mechanik co robił mi wymianę pierścieni i mówi że wszystko jest ok równa na wszystkich cylindrach ale nie wiem dokładnie odczytu. Przed wymianą pierścieni silnik chodził normalnie tylko kopcił na biało okazało sie że uszczelka pod głowicą była strzelona głowica była w planowaniu a skoro miał to rozebrane to kazałem też wymienić pierścienie. Po wymianie wszystko było ok zrobiłem jakieś 500 km i potem zaczęły sie kłopoty. Przyjechałem normalnie a następnego dnia rano zapalam samochód i brak mocy.

Dodano po 3 [minuty]:

aktualnie samochód stoi u mechanika i on uważa że problem stanowi sterownik pokazywał mi miał rozebrany monowtrysk i jak go przygazował to powinna lecieć mgiełka paliwa a tam normalnie takie krople paliwa sie pojawiały a i jak przydusił wężyk z paliwa to samochód norlamnie na obroty wchodzi wiec z tąd jego wniosek że silnik dostaje za dużą dawke paliwa
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 24  
    To niech sprawdzi pompę i regulator ciśnienia paliwa.Wyraźny objaw niedomagania regulatora ciśnienia paliwa zaciskasz wężyk zwiększa się ciśnienie na wtrysku.
  • Poziom 9  
    zaciskany był wężyk dojścia paliwa do mono wtrysku czyli była ograniczana dawka paliwa bo przy normalnej pracy to przez wtryskiwacz lecą takie krople paliwa co według niego nie powinno być i jego wniosek jest taki że silnik jest zalewany
  • Poziom 24  
    niech sprawdzi ciśnienie pompy. Ostatnio miałem taki sam przypadek w oplu i była słaba masa na wtrysku.

Moderowany przez Pawel wawa:

Igorek, pokażesz mi opla, który ma masę stałą na wtrysku?

• Poziom 9  
    właśnie dzwoniłem do mechanika i mówi że sprawdził pompę paliwa i że jest ok a jeśli chodzi o tą mase to do tych kabli co są są podpięte do wtryskiwacza są jeszcze wpięte kable od gazu tylko że ja nie jeździłem na gazie bo nie działał znaczy raz sie załączał raz nie wiec jeździłem tylko na paliwie. i pytanie czy to nie robi ten gaz
  • Poziom 24  
    Uruchom gaz, będziesz jeździł taniej.
  • Poziom 9  
    no mam taki zamiar ale na razie muszę uruchomić na benzynie żeby dojechać do jakiegoś gaziarza jutro spróbujemy podmienić sterownik i zobaczymy czy będzie taki sam objaw
  • Poziom 24  
    to niech nie mówi że sterownik.
    Czujnik temperatury też może robić cuda.jak nic nie płacisz za podmianę to podmieniaj.
    Twój mechanik wie ze jest immo w sterowniku
  • Poziom 9  
    ja już nie wiem co mam zrobić gość też już sam nie wie sprawdzał wszystko co mógł i nie ma sie do czego przyczepić i dlatego twierdzi że to może robić sterownik ale ja sie nie znam
  • Poziom 24  
    Czy te części były nowe czy używki ale pewne ?
  • Poziom 9  
    używane ale sprawdzone wyciągnięte z jeżdżącego samochodu
  • Poziom 14  
    A czy ten silnik nie pracuje na dwóch paliwach? (Pb+LPG) Odepnij przewody z zaworów od gazu i sprawdź co będzie... Albo dla pewności odepnijcie przewód podający gaz do kolektora ssącego. Chyba,że kolega jest pewny że gazu w zbiorniku nie ma na 100% to pomińcie mój post.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pierwsza sprawa to odpiąć wszystko co nie fabryczne od wtryskiwacza, druga sprawa, sprawdzić wiązkę - wtrysk>komputer. Nie tylko na ciągłość ale i na przywarcie.
  • Poziom 9  
    Od poniedziałku się tym zajmę i jak się coś wyjaśni to napiszę. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.
  • Poziom 18  
    Witam!
    Mam podobny problem kto chce niech nie wierzy, posiadam punto I 1,1 od 2002 roku gaz był chyba zakładany 2003-4 nie pamiętam dokładnie autko elegancko jeździło nie było żadnych problemów w zeszłym roku wracając z Wrocławia A4 czy jak się ta autostrada zwie jechałem cały czas minimum 150 km/h na prostej szedł do 160 a z lekkiej górki poszedł nawet 175 według wskazań licznika, tak może od wiosny zaczął się spadek mocy powymieniałem świece, kable, cewki zapłonowe nic to nie dało ostatnio padł sterownik wymieniłem i dalej to samo więc przypuszczam że w przypadku kolegi to też nie pomoże, na wiosnę bd miał wymianę oleju więc wymienię pierścienie choć oleju nie bierze a ciśnienie w cylindrach mam dobre bo mierzyłem. Moje zdanie jest takie że jest zapchany już katalizator w przyszłym tygodniu go wytnę na próbę i wstawię kawałek rury zobaczę co to da i opisze. Dodam że teraz autko nie chce jechać już nawet marnych 120km/h i ma przejechane 200 tys. ale oleju jak na razie nie bierze ;) Pozdrawiam Krzysiek
  • Poziom 9  
    Witam jestem osobą początkującą w fiatach i moja wiedza diagnostyczna jest niewielka, ale zamiast wymieniać wszystko co przyjdzie tobie do głowy zacznij od najprostszych elementów.
    Dla czego o tym piszę już wyjaśniam,
    Układ sterowania silnikiem SPI jest w miarę prosty do diagnostyki, za dawkę paliwa wpływa zaledwie parę czujników dzięki którym sterownik dobiera odpowiednią dawkę paliwa.
    Sprawdź czujnik temperatury, czujnik podciśnienia i przy okazji sondę.
    Jeśli masz taką możliwość postaraj się dokładnie udokumentować wszystkie dane jakie zbierzesz podczas poszukiwania przyczyny to pomoże w szybszym odnalezieniu przyczyny usterki.
    Zajedź do innego mechanika który niech przeprowadzi dokładną diagnostykę komputerową sprawdzi ciśnienie spr. posprawdza czujniki tak byś miał wszystko w miarę możliwości udokumentowane.
    życzę powodzenia