Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes A Klasa, czujnik temperatury webasto

10 Gru 2010 12:34 5882 5
  • Poziom 8  
    Czy do webasto (podgrzewacz) jest osobny czujnik temperatury? I gdzie się on znajduje? W samochodzie na desce pokazuje mi -2'C, a po podpięciu do komputera +11'C, nie wiem co jest grane, nie załącza się webasto. Dodam że wszystko jest sprawdzone, świeca, pompka itd.
  • Poziom 20  
    On raczej bierze temperaturę z silnika, a nie z deski. Sprawdź jaka temp jest na silniku na kompie.
  • Poziom 8  
    Webasto pracuje jako podgrzewacz, nie jak typowe postojowe, załącza się poniżej 8'C, więc musi korzystać z jakiegoś czujnika temperatury zewnętrznej.
  • Poziom 20  
    Owszem, jest to tylko dogrzewanie silnika, przez to że mają dobrą sprawność energetyczną. I posiada jeden swój czujnik oraz korzysta z czujników silnikowych, należy podłączyć się do SD i sprawdzić wartości.
  • Poziom 8  
    I właśnie o ten "jeden swój czujnik" mi chodzi. Gdzie się on znajduje? A na komputerze pokazało 49'C, reszta parametrów jak w pierwszym poście. Możliwe że te 11'C to była temperatura wewnątrz auta, bo też ma chyba czujnik tem. wewnętrznej.
  • Poziom 10  
    sprawdź bezpiecznik nr 33 lub 34 jest to 30A nie pamiętam już który dokładnie to jest . Ale pamiętaj ze jak będziesz miał włączone grzane lusterka webasto ci nie wystartuje tak jest u mnie w A-klasie. Przerabiałem ten temat nie dawno. odpisz jak coś