Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Objawy uszkodzonego Reduktora Elpigaz, regeneracja.

10 Gru 2010 13:26 16801 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    Czy poniższe objawy mogą mówić o sztywnej membranie w reduktorze? Reduktor to ElpiGaz Vega 100HP.
    -Nie da się wyregulować mieszanki, Auto chodzi non stop tak samo, kręcenie śrubą regulacyjną nie zmienia chodu silnika.
    -Na zimnym reduktorze bardzo ciężko przekręcić bez użycia konkretnej siły tej śrubki regulacyjnej
    -Po wykręceniu śruby regulacyjnej nr.2, która jest wkręcona trwale i służy też do regulacji gdy sonda lambda nie działa poprawnie (tak wyczytałem w PDFie producenta) zaczyna syczeć gaz, jakby niebyła szczelna.
    -Dużo gazu jest palone, najlepszy wynik to 11litrów na trasie przy silniku 1,4 75koni.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    No to masz na 100% parownik do wymiany lub regeneracji co nie zawsze przynosi porządany wynik. Kup nowy parownik i nie będziesz żałował,że kupiłeś zestaw naprawczy a po jego montażu nie jest tak jak być winno.
  • Poziom 15  
    nie wiem dlaczego ale po regeneracji ten reduktor na początku nie trzyma wolnych obrotow czy ktoś spotkał się z czymś takim
  • Poziom 12  
    to jest naturalne ustawić przejechać ok 5 - 10 km i sprawdzić ustawienie b jałowego
  • Poziom 2  
    ja mam saeta ibize 1.6 75koni 96r instalacja gazowa elpigaz 1 generacji na benzynie dławi mi ja nie trzyma mi obrotow gasnie mi jak redukuje bieg albo dam na luz na gazie chodzi dobrze ale za duzo mi pali zatankowalem za 20zl gazu i zrobilem nie cale 40km nie wiem w czym problem slysze jak zaczyna syczec gaz i kopci mi tez jak zapalam na benzynie moze ktos cos napisac co moze sie dziac z gory dzieki
  • Poziom 2  
    lesti90 napisał:
    ja mam saeta ibize 1.6 75koni 96r instalacja gazowa elpigaz 1 generacji na benzynie dławi mi ja nie trzyma mi obrotow gasnie mi jak redukuje bieg albo dam na luz na gazie chodzi dobrze ale za duzo mi pali zatankowalem za 20zl gazu i zrobilem nie cale 40km nie wiem w czym problem slysze jak zaczyna syczec gaz i kopci mi tez jak zapalam na benzynie moze ktos cos napisac co moze sie dziac z gory dzieki