Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer P8600MP bezpowrotnie uszkodzony wyświetlacz ?

maylo 10 Gru 2010 13:32 1333 4
  • #1 10 Gru 2010 13:32
    maylo
    Poziom 24  

Witam od kilku dni pojawiły się na wyświetlaczu dwie kreski jedna pozioma druga pionowa o czerokościach 1 piksela. Świecą w jednym kolorze. Wstępnie przelutowałem łączenie taśm do płyty ale nic to nie dało. Czy można jakoś to naprawić ? czy uszkodzony jest sterownik który jest napylony na taśmę i nic się już z tym nie da zrobić ? :( Pozdrawiam

poniżej zdjęcia ... może pomogą...

Pioneer P8600MP bezpowrotnie uszkodzony wyświetlacz ? Pioneer P8600MP bezpowrotnie uszkodzony wyświetlacz ? Pioneer P8600MP bezpowrotnie uszkodzony wyświetlacz ?

0 4
  • #2 10 Gru 2010 20:25
    Olek II
    Moderator

Cześć, powoli jest tak:
    obok sterownika jest słynny chyba 100µF, wymieniłeś? trzeba nie ma dokładnej filtacji i takie jaja robi ja zawsze wywalam, daję nowy i jest cacy. Jeśli wymieniłeś, to napisz dokładnie, bez nerwów, naprawimy. Co zrobiłeś do tej pory, ale tego gnoja to podstaw bez sprawdzania. Pozdrawiam.

0
  • #3 11 Gru 2010 12:36
    maylo
    Poziom 24  

Nie wiedze tu żadnego 100µF :( chyba że jest umiejscowiony gdzieś na płycie panela... Jak na razie do tej pory przelutowałem tylko łączenia taśm do płyty i wygrzałem b. delikatnie hot-airem płytkę.

płyta głowna w panelu wygląda tak :

Dodam jeszcze że po sciemnieniu "Brightness" czyli janości/kontrastu ekranu pionowa kreska zostaje rozświetlona na maxa... Pierwszy raz spotykam się z takim uszkodzeniem.

0
  • #4 15 Gru 2010 10:59
    maylo
    Poziom 24  

Wymiana elektrolitów nic nie dała. Wymieniłem 1x10µF i 2x3,3µF bez zmian....

0
  • #5 22 Gru 2010 21:52
    maylo
    Poziom 24  

Wyświetlacz sam sie naprawił...
    Sądzę że miało to jakiś związek z temperaturą, tzn teraz jest odwilż, kreski powstały jak były pierwsze morozy.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów