Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wgranie oprogramowania do Samsunga c450

10 Gru 2010 16:05 4751 5
  • Poziom 14  
    Witam!
    Mam samsunga c450, w którym po wsadzeniu jakiejkolwiek karty(simlock jest ściągnięty) pokazuje się komunikat:"Blokada sieci Podaj hasło:".
    Wpisywałem hasło w postaci: 00000000, niestety bez efektu :(
    W serwisie się dowiedziałem, że mogę samemu zmienić oprogramowanie.
    I tu moje pytanie: jak :?:
    Czy wystarczy kabel USB model: HT1Q615BS G :?:
    No i jakim programem to zrobić :?:
    Pozdrawiam!
  • Admin grupy GSM
    A skąd pewność, że simlock jest ściągnięty jak to sprawdziłeś?
  • Poziom 14  
    SimLock był zdejmowany ponieważ siostra wkładała do tego telefonu inne karty(SimLoch był na Orange) i one działały. Później dostała nowy a ten leżał z wyciągniętą baterią w pudełku.
    Daje zdjęcia menu wywołanego kodem: *#7465625#:
    Wgranie oprogramowania do Samsunga c450 Wgranie oprogramowania do Samsunga c450
    Po wsadzeniu karty(ja wsadzałem Ery) wyskakuje komunikat z prośbą o podanie "hasła blokady sieci"(czyli potrzebuje info jak unieaktywnić pierwszą pozycję tego menu).
    Dodam jeszcze że próbowałem tego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=917343&highlight=samsung+c450&sid=
    i z jeszcze jakiejś strony, na której był kody:
    *7465625*638*00000000*00000000#(komunikat telefonu:"Brak blokady na SIM")
    *7465625*638*00000000#(komunikat telefonu:"Brak blokady na SIM")
    #7465625*638*#(nie jestem pewien czy ten kod napisałem dobrze bo z pamięci lecę, a telefon pokazuje:"Zła ilość parametrów")
    Był tam chyba jeszcze jeden ale go nie pamiętam, a niestety nie mogę znaleźć tej strony :(
  • Admin grupy GSM
    Wyskakuje blokada sieci "aktywna" więc wskazuje na to iż simlock cały czas jest, jeżeli twierdzisz, że był usuwany to może oznaczać iż wysypało się oprogramowanie i żadne kody serwisowe tego nie naprawią.
    Jeżeli czujesz się na siłach aby wgrać samemu ten soft to szukaj na elektrodzie podobnych tematów bo opisywane było setki razy.
    Jednak bezpieczniejszą opcją będzie zlecenie tej naprawy w serwisie i zapłacenie 20-30zł.
  • Poziom 14  
    Zmieniałem już kilka razy soft w swojej N95 (zapewne to nie to samo).
    Z resztą gościu w serwisie mi powiedział że mogę sam to zrobić więc wydaje mi się, że nie będę miał z tym problemu.
    Potrzebowałbym tylko jakiś link albo info co mam w wyszukiwarkę wpisać bo ja niestety nic nie znalazłem.
  • Poziom 14  
    To ja mam jeszcze jedno pytanie.
    Wiem co i jak zrobić żeby wgrać tego softa ale za Chiny nie mogę połączyć tego telefonu do kompa przez USB.
    Prawdopodobnie potrzebne są sterowniki, których nie mogę znaleźć :(
    Wie ktoś gdzie i szukać :?: :!: