Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przeskakiwanie w trakcie odtwarzania CD

jacekadmin 05 Feb 2003 10:38 3077 20
    jacekadmin
    Level 11  
    Przeskakuje CD w trakcie odtwarzania
    sprzet to midi wieza AIWA ze zmieniaczem
    W trakcie odsluchu co kilkadziesiat sekun jest przeskok o 1 sekunde lub cos kolo tego (czas rozny)
    Co ztym zrobic
    Czyscilem laser i okolice ale nic nie pomoglo
    Jacek
    zbuzzi
    Level 11  
    Sprawdź stan kół zębatych w mechanizmie i stan nasmarowanie prowadnicy lasera.
    Nemo
    Level 31  
    To nie musi być problem lasera. Ja u siebie zaobserwowałem taki efekt podczas wyłączania telewizora (stary polski TV). Wciskam przycisk wyłączenia (albo włączenia) i jeśli CD chodzi, to z reguły przeskakuje o około sekundy. Ale u Ciebie to nie musi być to. Jeśli pomoże, to wspaniale. Pozdrawiam, Michał.
    mi__sza(malpa)poczta.onet.pl
    PESYMISTA
    Level 15  
    rozbiez mechanizm prawdopodobnie do mechanizmu dostaly sie jakies zanieczyszczenia i to jest przyczyna. umyj spirytusem i nasmaruj odnowa . myj starannie ze starego smaru bo tam gdzies moze byc drobinka ktora zakluca przesow lasera
    JasiekWro
    Level 11  
    Ile lat ma wieża? Może być potrzebna wymiana głowicy laserowej (zdarza się).
    User removed account
    User removed account  
    Ami
    Level 12  
    Czym smarować te koła zębate? Może WD-40 ?
    cebula
    Level 12  
    nie wd40 smarami salymi i tylko .Najlepiej smary silikonowe
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Może być VIDEO WHITE GREASE stosowany w technice VCR.
    zhu
    Level 22  
    :arrow:oldboy
    gdzie można kupić ten smar , pytałem się już raz ale nie było podpowiedzi ?
    cebula
    Level 12  
    smar maozna kupic na gieldach elektronicznych np.Milowice
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    :arrow: zhu
    Kupowałem w APROVI. Opakowanie 80ml, ceny już nie pamiętam.
    zhu
    Level 22  
    :arrow: oldboy
    dzięki za info.
    :arrow: cebula
    milowice to nie moja okolica ,
    ale też dzięki , może ktoś z tamtąd skorzysta .
    leszczu
    Service technician RTV
    witka....jeśli robiłeś to już to możesz czyszcząc go dokładnie rozebrać laser i wyczyścić studnię oraz pryzmat- może są okresowe kłopoty z ogniskowaniem wiązki. oczywiście nie wiem jaki tam siedzi laser i nie znam rozwiązania konstrukcyjnego zatem to tylko w formie podpowiedzi :)
    pzdr
    Ami
    Level 12  
    A jak naprawic taki zwichrowany talerz? To chyba jest wlasnie moj problem, bo jak postawie odtwarzacz pod pewnym katem, to czasami pomaga.
    olcha0098
    Level 28  
    A czym tak wogóle czyściłeś soczewke lasera??
    firdy
    Level 21  
    Może lekko podkręć potęcjometr przy laserze.Jeżeli będzie ok to na pół roku wystarczy. Krzywy tależ to żadki problem, raczej w wieżach AIWA po 2 latach padają lasery. Rozbieranie lasera to pomysł kamikaze. Ciekawe kto potem ustawi go.
    mcclaud
    Level 15  
    Witam
    Mozliwe jest tez (mialem taki przypadek u siebie), ze plyta "slizga sie"przy odtwarzaniu. Polega to na tym, ze pamiec czytnika nie zostaje zapelniana tak szybko jak muzyka jest odtwarzana (wlasnie przez ten poslizg). Po wyczerpaniu danych w pamieci moze wystapic wlasnie taka chwila przerwy, dopelnienie pamieci i "zeskok" z bierzacym urywkiem muzyki.
    Moze nie przedstawilem tego klarownie, ale mysle, ze wszyscy sie polapali o co mi chodzi.
    W tym przypadku musisz pobawic sie przy samym mocowaniu plyty.
    Powodzenia!
    Facet
    Level 12  
    mas zluzy na silniku który obraca płytę Cd to czesty przypodek najlepiej wymienic niejednokrotnie smarowanie pnewek silnika pomaga , jesli te zabiegi nie pomogą to do wymiany czytnik.
    kocek
    Level 20  
    kilkka razy się spotkałem z taką usterką tylko nie w Aiwie że zembatka na silniczku który przesuwa laser była lekko pęknięta niekiedy była widoczna tylko kreska o jaśniejszym odcieniu a to oznacz,że już zaczyna pękać,muzyka grałą ale gdy zembatka obruciła się do momentu pęknięcia w wyniku przeskoku przez to pęknięcie następował przeskok muzyki o jakąś sekundę dwie.Taki usterki miałem w sprzęcie Sharp oraz Sony