Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Blaupunkt GTA 400 Flash przerywa

10 Gru 2010 20:48 3069 8
  • Poziom 13  
    Witam, nie znalazłem żadnych wskazówek na temat tego wzmacniacza więc zakładam nowy temat. Pech mi nie odpuszcza, tym razem nawalił mi wzmacniacz jak w tytule. Problem polega na tym że wzmacniacz działa prawidłowo kiedy gram słabo, tak do połowy głośności radia samochodowego. Kiedy pogłośnię to się wyłącza, prawie po każdym uderzeniu basu. Na wzmacniaczu zaświeca się dioda PROTECTION, a zielona gaśnie, po sekundzie wraca do normy, uderzenie basu i znowu protect. Sygnał podaję z radia przez chinche i tutaj nie ma czego szukać bo sprawdzałem na dwóch różnych radiach i jest to samo, a mam ten wzmacniacz od kilku miesięcy i na tym obecnym radiu grało dobrze. Kable też są dobre, wszystko łączy. Nie przegrzewa się, dzieje się to nawet na całkiem zimnym wzmacniaczu zaraz po włączeniu. Zimnych lutów nie widać. Piszę tu bo nie wiem od czego właściwie zacząć. Nie chce sobie skopać całego wzmacniacza bo jest jak nowy, nie był naprawiany wcześniej. Znalazłem posty z podobnym problemem ale tam nikt sobie z tym nie poradził.
  • Poziom 13  
    Miałem podłączoną tubę ze zmostkowanych kanałów, jak dałem na jeden kanał to na razie gra dobrze, nie przerywa, zobaczę jak będzie jak trochę pojeżdżę. Nie wiem czemu nie chce teraz chodzić w mostku, na początku tak było i grało.
  • Poziom 10  
    Jak możesz to podeślij fotkę ze środka, na początek sprawdził bym czy to się robi tylko jak masz podłączony głośnik pod konkretne wyście czy z obojętnie którego, a jeszcze wcześniej to pomierz wszystkie irf-y, i końcówki mocy, któraś może mieć inne parametry niż powinno być, daj znać jak sprawdzisz
  • Poziom 25  
    Podmień na próbę głośnik ( może robić zwarcie przy większym wychyleniu).
    Sprawdź napięcie na zasilaniu wzmacniacza, bezpośrednio na stykach, nie może spadać poniżej 11 V.
  • Poziom 13  
    Aktualnie temat poszedł w kąt bo wzmacniacz gra i mostkowanie nie jest mi potrzebne. Działo się tak na obydwóch kanałach więc podejrzewam przetwornice ale na razie nie mam czasu tego szukać. Jak będzie jakiś postęp to napiszę.
  • Poziom 23  
    U mnie jak za słabo stykała masa to też protection sie świeciła. Sprawdź połączenie z karoserią czy czymś z czego wziąłeś potencjał zerowy.
  • Poziom 14  
    Odkopie temat bo mam taki sam problem, a nie chce robić bałaganu zakładając nowy wątek.
    Mam dokładnie takie same objawy. Jak podłącze w mostku to przerywa (efekt jakby laser w CD słabo czytał).
    Głośnik jest ok, sprawdzałem na innym wzmacniaczu.
    Zasilanie nie robi różnicy, sprawdzałem na zasilaczu, w aucie i na akumulatorze.
    Efekt taki na obu kanałach (przód i tył)
    Gdy podłączę bez mostka to nie przerywa ale jak zrobię tylko odrobinkę głośniej to muzyka charczy w rytm basu. Czy ktoś wie od czego zacząć poszukiwania usterki?
  • Poziom 13  
    Temat jak najbardziej aktualny, nie ma co się sugerować datą. Ja z braku czasu nie kontynuowałem poszukiwań tej usterki a potem pozbyłem się auta i wzmacniacz leży. Jak zamontuje w nowym to będziemy działać. Dodam tylko że na pojedynczym kanale też się mi wyłączał ostatnio, tylko kiedy był mocny ciągły bas. Ale takie kawałki się rzadko zdarzają wiec wcześniej tego nie zauważyłem. Podejrzewam że może chodzić o tranzystory ustalające prąd spoczynkowy końcówek mocy....
  • Poziom 14  
    Widzę że to częsta usterka. Jutro rozbiorę wzmacniacz i zerknę do środka, może coś wybadam

Wyjąłem płytę i już widzę że było mocno grzebane. Duza część elementów jest przelutowana i o zgrozooooo!! 2 rezystory w ogóle nie mają nóżek przylutowanych

Wlutowanie tych rezystorów nic nie zmieniło. Grzeją się okrutnie, po 30s od włączenia dotknięcie ich poparzyło palec.