Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Touran 07r. elektryka drzwi

10 Gru 2010 20:58 2058 1
  • Poziom 15  
    Auto j/w nowy zakup klienta - nie działa sterowanie drzwiami tył lewy - ( elektryka szyby i centralnym zamkiem ),
    podpięcie VCDS i próba komunikacji daje ciekawy efekt, aktywne przyciski do obsługi sterownika ale nie odczytuje nic więcej ( załączona fotka nr. 1 ), foto nr. 2 przedstawia odczyt po wypięciu kostki ze sterownika drzwi,
    napięcia dochodzą do sterownika tak samo jak do prawych drzwi i instalacja jest OK, sterownik podmieniłem do prawych drzwi - działa OK i wszystkie testy przechodzi w prawych drzwiach,
    Zastanawiam się czy zamek jest o odpowiednich oznaczeniach - 7L0839015D ???
    Stawiam że jakiś magik zmostkował coś w module centralnego zamka, cekawą sprawą jest że działa podnoszenie i opuszczanie szyby z przycisku tylnych drzwi, nie działa tak jak powinno ale da się podnieść i opuścić szybę ( na panelu kierowcy nie działa ) przycisk nie podświetla się po włączeniu świateł i gdy na pozostałych przełącznikach zanika napięcie to ten jest aktywny.

Nie rozbierałem niczego więcej prócz drzwi,
    Proszę o sugestie gdzie może być coś przykombinowane ???

Dołączyłem scan modułów które mają coś wspólnego ze sterownikiem drzwi.
  • Poziom 39  
    Witam, mam identyczny przypadek. Rozwiazaleś problem?

Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

Problem rozwiazany. Komunikacja z tylnych drzwi (fioletowo-bialy) biegnie do przednich drzwi. w przednich drzwiach, w przelotce byl uszkodzony przewod