Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator temperatury, kotła Vaillant VCW 180.

10 Gru 2010 22:13 3641 4
 • Specjalista AGD
  Witam. Kupiłem piec dwu funkcyjny Vaillant VCW 180 thermocompact, mam problem z regulatorem temperatury pokojowej. Wcześniej miałem piec Vaillant starego typu, który współpracował z regulatorem pod zaciski 3,4,5 (w regulatorze i w piecu). Przy tym piecu podłączając ten sam regulator w ten sam sposób piec nie reaguje na jego informacje. Poprzedni właściciel powiedział mi abym podłączył ten regulator pod zaciski w piecu 7,8,9 i powinien działać. Mam pytanie czy ten regulator starego typu można wykorzystać do tego pieca podłączając go pod odpowiednie zaciski ? czy tez co powinienem zrobić, aby piec działał poprawnie. Jeszcze jeden problem czasami podczas pracy piec się wyłącza i zapala się czerwona kontrolka, konieczne jest wcisnięcie przycisku po lewej stronie pod pokrywa pieca, czym to jest spowodowane ?
  pozdrawiam
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Wolno Ci podłączyć regulator tylko z instrukcją. Podłączenie regulatora stykowego 3.4 pod zaciski 789 jest niedopuszczalne. Możesz uszkodzić płytę elektroniki.
  Regulator który posiadasz to? Jeżeli podłączyłeś go pod zaciski te same co w poprzednim kotle Vaillanta, to powinno wszystko działać. Jeżeli nie działa to albo zostawiłeś mostek 34 albo pomyliłeś przewody podczas podłączenia.
 • Specjalista AGD
  Regulator został podłączony po zaciski 3 i 4. Mój regulator to Vallant VRT (więcej info nie ma) z wyglądu prostokątny, jasno brązowy, jedno pokrętło z opisanymi do okoła temperaturami.
  Piec działa w ten sposób, że nastawiam na regulatorze w pokoju 21 stopni, co załącza piec, grzeje on do temperatury nastawionej pokrętłem w piecu, po czym przerywa pracę, za jakiś czas znowu dogrzewa wodę do zadanej temperatury i tak kilka (naście) razy do póki regulator w pokoju nie zostanie rozłączony. Czy to poprawna praca ?
  W starym piecu regulator włączał i wyłączał na stałe piec, ale był to piec ok. 20-letni więc być może standardy się zmieniły.
  pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Odgrzeję kotleta
  Mam piec VC 180 XEU - jednofunkcyjny.
  Chciałbym zastosować regulację używając złącza 7-8-9.
  Zadzwoniłem na infolinię techniczną Vaillanta z prośbą o dobór regulatora. Polecono mi CALORMATIC 332.
  W kotle, pod pokrywą styków znajduję się ostrzeżenie, aby nie używać złącza 7-8-9!
  Regulator już kupiłem, teraz się zastanawiam, czy czegoś nie uszkodzę. Dodatkowo wystraszył mnie post Dariusa67.
  Bardzo proszę o jakieś sugestie, zakładać, czy nie?
 • Poziom 11  
  Zainstalowałem - działa!
  Ostrzeżenie podobno jest po to, aby nikt nieuprawniony się nie pomylił i nie podpiął regulatora wł-wył. pod styki 7-8-9.