Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dreambox 800 se i obrotnica sg-2100..

Norbert_lubin 11 Dec 2010 00:09 2528 1
    Norbert_lubin
    Level 17  
    Witam
    Przepraszam za brak składni w poprzednim poście , postaram się napisać wszystko estetycznie :-)
    A więc mam taki problem z tunerem dreambox 800 se że po wgraniu oprogramowania enigma2 i listy kanałów nie mam możliwości oglądania tv , a dokładniej mówiąc Cyfry+ za którą płacę abonament . Na dachu mam zainstalowaną antenę 120 cm na obrotnicy SG-2100 która to świetnie działała z tunerem Ferguson hf8900 hd . Po wpięciu anteny do dreamboxa nie mam obrazu i głosu tuner wyświetla monit :Wiadomość :3,2,1, i napis strojenie nieudane . Tuner ustawiałem na disec a/b , a/b/c/d i ulsas itd.... ciągle to samo .
    Jak podłączę pod antenę tuner ferguson w celu ustalenia satelity to po przełączeniu tunera na dreamboxa część kanałów działa przez jakiś czas . Nie wiem czy ma to znaczenie ale takie parametry jak: SNR jest na 0:00 i czasem skoczy na 4:30 , AGC:6% a BER :0 .
    koledzy nie mam już siły do tego tunera , ciągle czytam posty i robię jak w opisach ale na nic się to do tej pory zdało , może wiecie jak ogarnąć ten temat ? Za pomoc będę wdzięczny a admina przepraszam że tak bez składu napisałem wcześniej post .

Ps. Byłem dziś u człowieka u którego kupowałem tuner i przestraszył mnie ,bo powiedział że dreambox 800 se jak i inne modele nie powinny pracować z obrotnicami z powodu sporych napięć podawanych przez głowicę do obrotnicy że szybko ulegają uszkodzeniu na co firma dreambox nie udziela reklamacji czy napraw gwarancyjnych koledzy jak z tym jest bo nie chciał bym stać się ofiarą własnej głupoty bo tuner kosztował kupę kasy a nie stać m nie na naprawy .
    Perkins11
    Level 1  
    Mam identyczny sprzet: obrotnice i tuner :)
    Obrotnica smigala z kartą SkyStar2 w komputerze i wszystko bylo ok.
    Po podpieciu do Dreama - troche szaleje.
    wybierajac kanał z HotBirda obrotnica zzasówa ostro na zachod az zatrzymuje sie na barierce balkonu :( ustawilem juz limit zachodni.
    Chyba poprawnie ustawilem polozenie geogaficzne miejscowosci. a mimo to kiedy daje polecenie "go to 0 " obrotnica nie ustawia sie na wprost tylko przekreca sie maksymalnie na zachod
    Precyzyjnym szukaniem znalazlem HotBirda i Astre i zapamietale je pod numerami 1 i 2.
    Nie wiem jednak jak w DreamBoxie ustawic by po wybraniu Astry obrotnica ustawiala antene w pozycji 2.

Proszę poprawić pisownię stosując się do zasad panujących w dziale p.7 w razie braku polskich znaków proszę skorzystać z znaków znajdujących się w symbolach inżynierskich - GKVIDEO