Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nasłuchiwanie portów jest zablokowane

bercik413 11 Dec 2010 13:31 2766 9
    bercik413
    Level 10  
    Mam router Alfa AIP-W610 i internet Wi-fi jak skonfigurować router by nie pisało w BitComet 1.24 po prawej na dole że Nasłuchiwanie portów jest zablokowane ( żółta lampka) ??? Proszę o instrukcję krok po kroku.
    piterus99
    Level 43  
    Nazwa providera - może nie masz zewnętrznego adresu IP, nic wtedy nie będziesz w stanie zrobić.

Screen z zakladki status routera też się przyda.
    bercik413
    Level 10  
    Co to jest nazwa prowidera ?? i gdzie mam znaleść ten status routera bo nie moge tego znaleść sorka ale jestem ciemny w tych sprawach bo od nie dawna mam neta
    mam dwa różne IP i jedno chyba jest zewnetrzne a drugie wewnetrzne
    piterus99
    Level 43  
    To podaj je... Provider to ten, który dostarcza Ci internet-po prostu nazwa firmy.
    Router jest Twój czy konfigurował go usługodawca?

Podaj oba adresy, które masz.
    bercik413
    Level 10  
    Provider F.H.U Cybernet Krystian Kawa

Router jest usługodawcy on go konfigurował
    IP Ci wysłałem wiadomości
    piterus99
    Level 43  
    Wejdź na 192.168.1.1 i pokaż screena z tego co tam zobaczysz
    piterus99
    Level 43  
    admin/admin, admin/puste, puste/admin, admin/epicrouter

Jak nie pasuje to zwróć się do admina po to hasło, bo inaczej nie ustawisz tego tak jak trzeba.

PS. Skąd znasz adres 192.168.1.3?
    bercik413
    Level 10  
    jak miałem na automatycznym ustawianiu IP to samo wyskoczyło a teraz wstukałem recznie bo admin jest jakiś potrącony przez życie i nie bardzo chciał podać mi IP tak samo może być z z loginem i hasłem

Dodano po 5 [godziny] 34 [minuty]:

teraz jak wysyłam IP to nie moge sie połaczyć
    Nie uzyskano połączenia z serwerem

Próbujesz odwiedzić adres http://192.168.1.3/, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.
    Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.
    Sprawdź, czy ustawienia używanego przez ciebie oprogramowania związanego z bezpieczeństwem sieciowym są prawidłowe i nie utrudniają zwykłego przeglądania sieci.
    Jeżeli znajdujesz się za zaporą połączenia internetowego sieci lokalnej i myślisz, że może to być powodem problemów - skontaktuj się z administratorem sieci.
    Naciśnij klawisz F12 i wyłącz opcję używania serwerów proxy, chyba że wiesz, że używanie proxy jest niezbędne do łączenia z Internetem. Odśwież stronę.
    Maximors
    Level 15  
    Mam to samo. Internet mam z neti ruter D-link. jesteś w stanie pomóc?
    DSL2640r