Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

parowanie szyb fiat punto rocznik 1999

Krzysiu123 11 Gru 2010 15:30 3036 4
  • #1 11 Gru 2010 15:30
    Krzysiu123
    Poziom 8  

Witam,

Mam problem z parowaniem szyb, podobno może go rozwiązać wymiana filtru kabiny. Chciałabym dowiedzieć się gdzie zlokalizowany jest filtr kabiny w fiacie punto i czy w ogóle on tam występuje.

P.S. Jestem 20 letnią dziewczyną, która pisze w imieniu swojego taty i naprawdę nie znam się na samochodach, więc prosiłabym jednak o usunięcie ze swoich wypowiedzi ironii i sarkazmu.

Z góry dziękuję.

0 4
  • #2 11 Gru 2010 15:42
    Jarosx9
    Poziom 35  

Z tego co wiem to jeżeli jest to punto I bez klimatyzacji to chyba nie ma tam filtra kabinowego, przynajmniej w większości, zresztą zależy od wyposażenia. Jeśli jest to będzie pod wycieraczkam z prawej strony, pod kratką - trzeba ją zdemontować.

PS. O tej porze roku normalne jest że szyby nieco parują, trzeba jeździć z włączonym nawiewem. Dla pewności można sprawdzić połączenia węży nagrzewnicy/nagrzewnicę czy nie ciekną. Ewentualnie czy dywaniki suche itp.
    Wypada także sprawdzić czy nie jest obieg zamknięty włączony (zablokowany) bo wtedy będzie prawie zawsze parować.

0
  • #3 11 Gru 2010 17:01
    polonez15
    Poziom 32  

I oczywiście woda na dywanikach i pod nimi też przyczynia się do większego parowania. Napisz, czy masz klimatyzację.

0
  • #4 11 Gru 2010 21:11
    jeryy3
    Poziom 17  

Warto też po zakończonej jeździe zostawić w miarę możliwości i czasu na parę minut otwarte na oścież drzwi w autku by mogła odparować wilgoć.

0
  • #5 13 Gru 2010 17:33
    tzok
    Moderator Samochody

W ELX i prawdopodobnie Stile filtr był nawet w wersjach bez klimatyzacji - jest pod plastikiem na podszybiu po stronie pasażera - przy odrobinie gimnastyki da się go wymienić bez demontowania wycieraczki - ale nie na takim mrozie.

0