Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z silnikiem od odkurzacza

SŁAWEK.Knopik 06 Oct 2004 13:43 2265 9
 • #1
  SŁAWEK.Knopik
  Level 11  
  Mianowicie chodzi o to,że po wymianie szczotek grafitowych pojawiło się silne iskrzenie na komutatorze.Nie pomaga czyszczenie komutatora drobnoziarnistym papierem ściernym . Nie wiem czy taki temat był na forum,gdyż nie mam czasu na przeglądanie.
 • #2
  kursant
  Level 18  
  W żadnym wypadku nie można używać papieru gruboziarnistego, tylko wyłącznie bardzo drobny papier a najlepiej przetoczyć - zabielić komutator na tokarce a później usunąć resztki miedzi na przerwach pomiędzy wycinkami komutatora aby nie powodowały zwarć ale delikatnie aby nie uszkodzić, nie porysować samego komutatora jak i izolacyjnych przerw w komutatorze. Podstawowe założenie - sprawany wirnik nie mający zwarć międzyzwojowych co można pomierzyć mając miernik zwartych zwojów.
 • #3
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zapewne wirnik jest do wymiany, stojana żadko ulegają uszkodzeniom, ale nie zaszkodzi jego sprawdzenie.
 • #4
  jesta19
  Level 24  
  po wymianie szczotek należy je dotrzeć aby był idealny styk na całej powierzchni szczotki,najlepiej podłączyć pod napięcie 110v,o ile jest to problem powstały po wymianie szczotek,a przed wymianą było wszystko dobrze
 • #5
  Krist0
  Level 23  
  Sprawdż dokładnie przyleganie szczotek do komutatora.

  Może nacisk jest niewłaściwy. Czasem sprężyna może się zawiesić.

  P.S.
  Niestety ten objaw jest częsty po wymianie szczotek :wink: .

  Pozdrawiam :) .
 • #6
  Anonymous
  Anonymous  
 • #7
  SŁAWEK.Knopik
  Level 11  
  Silnik był sprawdzany razem z turbiną.
 • #8
  KrzychoMiki
  Level 21  
  Jeżeli wirnik iskrzy na nowych szczotkach i jeśli to są szczotki od tego silnika i właściwie założone, to wirnik jest do wymiany (plus łożyska). Jaki to silnik, Zelmera? Jeśli tak to powinien kosztować do 45zł. Powodzenia.
 • #9
  valler
  Level 13  
  wszystko wskazuje że masz uszkodzony wirnik. Dość łatwo to poznać - właśnie przez silne iskrzenie i "ciągnięcie się łuku poprzez kilka działek komutatora. Iskrzenie od niedotartych szczotek ustaje po kilkunastu sekundach.
  Jest możliwe także uszkodzenie stojana (rzadko)
 • #10
  dagbar
  Level 18  
  Silne iskrzenie=wirnik na złom. Być może między sekcje komutatora wleciały jakieś opiłki. Przetrzyj komutator denaturatem, i jak nie pomoże to wywal wirnik.