Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skórzana tapicerka :)

Tom123 06 Paź 2004 13:48 4631 6
    Tom123
    Poziom 12  
    Udało mi się zdobyć trochę skóry dobrej jakości i postanowiłem przyozdobić swoje boczki drzwiowe .........ale niestety nigdy niczego podobnego nie robiłem i mam wiele wątpliwości :/

Po pierwsze - jakiego użyć kleju ?????
    Po drugie - na co mam zwracać największą uwagę ??

Może ktoś już robił coś podobnego i ma jakieś pojęcie na ten temat - bardzo prosze o dzielenie się swoimi pomysłami i przemyśleniami :roll:
    CAMARENA
    Poziom 23  
    klej Tapicer(coś w rodzaju butaprenu)
    bono222
    Poziom 11  
    poszukaj kleju do skóry, mozna takie nabyć w sklepach tapicerskich...
    byczek
    Poziom 10  
    Też mam zamiar zrobić sobie skórzana tapicerke w aucie i nie wiem jak sie mam do tego zabrać
    Chciałbym okleić cała tapicerke deske rozdzielczą i drzwi

1 Jak tto wykonać jaki klei jaka skóra ??
    2 Gdzie kupic klei
    3 i czy sobie poradze czy to jest trudne ???
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skóra musi być cienka i elastyczna aby dała się naciągać na elementy. Nie wiem czy klej będzie dobrze trzymał gładkiej plastikowej tapicerki. Czy po jakimś czasie się nie odwarstwi.Przed rozpoczęciem pracy radzę zasięgnąc opinii w jakimś zakładzie tapicerskim i u kuśnierza. Bo gdyby to było proste to nie kosztowałoby tyle kasy (sprawdźcie na stronach o tuningu aut - ceny porażają).
    speedzius
    Poziom 2  
    Błażej dokładnie !!!
    Ja bym pierw popytał w zakładach tapicerskich o dobry klej albo czy oni to moga zrobić. Z resztą skóry nie połączysz za pomocą zwykłej maszyny do szycia :)) A zrobić coś takiego na pol roku czy rok i mam odpasc to lepiej dac sobie spokój. A co do zakładów tapicerek samochodowych to ma sie to różniej. Ceny wachaja sie od 2,5 paytka w zakładach sredniej jakości i renomy do 4-6 paytków np. Java Car Desing ale tutaj wiadomo liczy sie również super jakość jaki i renoma firmy. Także wybór nalęzy wyłącznie do ciebie tom 123.
    lukaskom1
    Poziom 11  
    Powiedzmy ze mam o tym jakies pojecie
    zacznijmy od tego ze zeby skore wogole gdzies zawinac wcisnac w szczeline itp. trzeba ja w tym miejscu scienic i potrzbe duzo wprawy zeby nie porobic zadnych zagiec
    ostoatnio oprawialem w skore przycisk od klaksonu gdyz mialem obszywana kierownice
    opisze to na tym przykladzie:
    -nalezy odtluscic powierzchnie klejenia

-skore scienic chyba ze masz juz cienka

-posmarowac klejem tylko nie budaprenem z kisoku bo to nie jest budapren!!
    lepiej pojdz do szewca i niech ci wleje w sloiczek zaplacisz pare groszy
    najlepsze do tego jest tzw. bialy klej [nazwy nie pamietam]

-smraujemy powierzchnie czekamy az wyschenie i zaczynajac od srodka naciagamy skore ku zewnatrz w miejscach zagiec przydaje sie co czym mozna profilowac normalnie uzywa sie zebra krowiego

- na koniec obcinamy nadmiar i zawijamy na końcach

jesli jestes sprytny to za 2-3 razem ladnie ci sie uda to zrobic zacznij od plaskich prostych zeczy
    szczeze to musisz miec duzo sily i cierpliwosci zeby to ladnie wygladali

P.S. skora nie odklei sie jesli ja zawiniesz na brzegach jesli nie ma jak to obetnij rowno i sam koniec podlkej dobrym klejem np. kropelka i bedzie trzymac