Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel- samoczynne rysowanie wykresu znacznikowego

11 Gru 2010 17:59 1721 3
 • Poziom 2  
  Witam,

  Mam problem następującej maści : potrzebuje zrobić wykres (znacznikowy) tak aby sam się rysował/znajdywał dane w arkuszu gdy ja je wpisze. Np mam w pierwszej kolumnie jakieś nazwy obiektów niech będzie to zbiór liter alfabetu, ale nie wszystkich tylko wybranych niech będzie : {a, b , c , d , g , i ,j} w drugiej kolumnie wartości na osi poziomej(OX), w trzeciej wartości osi y (OY) dla tych obiektów, oczywiście z czegoś takiego umiem zrobić wykres, ale potrzebuje jeszcze by jak wpisze np literę "e" i jej współrzędne by wykres sam znalazł tą literkę i ją narysował, czyli żeby wykres miał zapamiętane odpowiednie znaczniki dla całego alfabetu i by je sam rysował jeśli jakąś literę dopisze. Myślałem że uda mi się to zrobić wpisując w edycji serii danych dla serii danych X i Y funkcje typu "=Wyszukaj..." no ale niestety taki trick nie działa, nie mam żadnych innych pomysłów jak to zrobić, przeszukałem mnóstwo for , różnych kursów dla excel'a ale nic nie znalazłem co by mi mogło pomóc w rozwiązaniu tego problemu, więc proszę uprzejmie tutaj o jakieś podpowiedzi.

  Pozdrawiam
  Piotr
 • Poziom 40  
  Nie wiem czy cię to zadowoli.
  Zaznacz większy zakres (puste serie).

  Przy czym puste pola widać w legendzie więc może zlikwidować legendę. Ewentualnie dodać nazwę serii do etykiet choć to dziwnie wygląda bo serię widać w każdym punkcie. Ale jakby przyjąć że tak ma być.
  I właśnie na tym polega mankament tego rozwiązania .

  Excel- samoczynne rysowanie wykresu znacznikowego
 • Poziom 2  
  no właśnie coś takiego nie bardzo mi odpowiada, bo nie dodałem że jakiś obiekt może się powtarzać kilkakrotnie, a co do tego że serie widać w każdym punkcie to wystarczy w wykresie zlikwidować widoczność linii (brak linii)
 • Poziom 40  
  facka11 napisał:
  ... obiekt może się powtarzać kilkakrotnie ...

  ???
  No to ja czegoś nie rozumiem.
  To wykres "sam" ma się domyśleć jakie/które serie/obiekty ma pokazać?

  To może wcześniej zrób tabelę pomocniczą właśnie z wyszukaj.pionowo() która bedzie wybierać odpowiednie "obiekty" i na niej oprzyj wykres.