Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana procka na intel pentium 3 i zero reakcji

11 Gru 2010 19:41 1529 12
  • Poziom 8  
    Chcę wymienić procesor intel celeron 367MHz na Intel pentium 3 1266/512/133/1.45
    Nie znam modelu płyty głównej ale wypisałem wszystko co jest napisane na chipsecie
    INTEL
    AGPset
    FW82443LX
    F845tb36
    SL2KK
    INTELˆ ' 96
    Mam jeszcze karte graficzną GForce 2 MX 400 i zasilacz o mocy 230W
    Jak wymieniłem procka na pentium 3 włączyłem komputer to wiatraczki zaczeły się kręcić dioda od dysku twardego ciąge świeć i zero dalszej reakcji
    Czy jak wymienie zasilacz na jakieś 300W to komp zadziała mi na lepszym procku?ˆ
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Procesory o których piszesz są przystosowane do bardzo starych podstawek. Ten PIII jest zapewne pod S370 i podejrzewam, że jest w obudowie FC-PGA2 co oznacza, że w starszych konstrukcjach tj. płytach głównych, które pomimo tego iż posiadały gniazdo S370 nie były w stanie obsłużyć takich procesorów - procesorów w obudowie FC-PGA2. Powodem tego jest przebudowa procesora, a właściwie pinów względem zwykłego FC-PGA. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe, w każdym razie może to Cię troszkę naprowadzi.
    Kolejny aspekt wymienił kolega wyżej. Ograniczenia chpisetu.
  • Poziom 8  
    No to biorąc pod uwage wiek mojej płyty głównej to zapewne ma FC-PGA. Czy może jest jakiś intel pentium lub celeron który by posadał FC-PGA na S370?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Pentium 3 S 1266/512/133/1.45 jest przeznaczony do podstawki FCPGA 2 i Vcore - 1,45V. Najlepiej kupić do niego płytę na chipsecie Intel 815 [wersja BO] i 2 x 256 MB RAMu.
    Na tej starej płycie prawdopodobnie nic lepszego od Celerona 500 MHz - Mendocino nie będzie poprawnie działało. Taką wymianę można sobie darować.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Procki na zwykłym FC-PGA (rdzeń Coppermine) były produkowane do częstotliwości ok. ~1GHz, powyżej 1GHz były już Tualatiny na FC-PGA2, ale... Z całości tematu wnioskuję, że Ty masz jeszcze starszy typ - PPGA, czyli procki do ok. ~500MHz / rdzeń Mendocino.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Ale można zamontować przelotkę z PGA na FCPGA2. Pamiętam, że tam były chyba jakieś piny zamienione. Miałem taką przelotkę na czipsecie chyba 440BX i Tualatin śmigał bez problemu. Ale LX chyba nie ruszy magistrali 100mhz więc jeśli w ogóle procek ruszy to będzie taktowany o 1/3 niżej i nic z tym nie zrobisz bo mnożniki maja blokowane.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Ta "przelotka", a właściwie adapter nazywał się Slot 1 :]
    Znajomy do dziś gdzieś posiada jeszcze taki adapter :).
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Razor509 napisał:
    Ta "przelotka", a właściwie adapter nazywał się Slot 1

To nie jest nazwa przelotki tylko nazwa gniazda/złacza procesora.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Płyta musi mieć odpowiedni regulator napięcia, który ma możliwość ustawienia Vcore na poziomie 1,6V. Nawet jeśli przejściówki Slot1\PGA\FCPGA\FCPGA2 mają swój jeszcze pozostaje problem obsługi CPU, oraz magistrali systemowej na poziomie 66 MHz, o AGP x1 obsłudze małych HDD czy trybie UDMA 33 nie wspomnę.
    Takie płyty były przeznaczone do procesorów Pentium II oraz Celeron więc max CPU to Celeron 500 MHz można jeszcze czasem znaleźć 533 MHz. Na dzisiejsze czasy co za różnica?
    Za 30-kilka zł można szukać płyty na I815 [wersja BO musi obsługiwać T] do procesorów Tualatin z AGP x4 i UDMA 100 oraz FSB 133 MHz, raczej nie ma się co zastanawiać.

PS
    Procesory PIII S 1400 [133 MHz i 512 L2] były wydajniejsze od PIV 2000, na 1266 MHz i Radeonie 9800 PRO grałem kiedyś w Age of Empires III w rozdzielczości 1024x768 na max ustawieniach [SM2.0] chociaż przy uruchomieniu gra stwierdzała że CPU nie spełnia wymagań minimalnych.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    jankolo napisał:
    Razor509 napisał:
    Ta "przelotka", a właściwie adapter nazywał się Slot 1

To nie jest nazwa przelotki tylko nazwa gniazda/złacza procesora.

Zbijesz mnie za to, że się pomyliłem? Przepraszam mamo :)

I tak wiadomo o co chodzi... Do adaptera wkładasz procki pod S370 a to do gniazda SLOT 1...

@UP
    Słyszałem kiedyś o tym, że niektóre PIII były szybsze od PIV, ale zapewne mówisz o tych PIV pod S423, bo to był nie wypał, tak samo zresztą jak rambusy...
  • Poziom 8  
    Mam jeszcze jednego zabytka w domu o chipsecie
    INTEL
    AGPset
    FW82443EX
    L8240245
    SL2KK
    INTELˆ ' 96
    ta płyta główna ma slot 1 jak bym kupił adapter s370 FC PGA2 to by odpalił może na procku pentium III może jeszcze biosa zaktualizować jak by sprawiał problemy
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    SL2KK pasuje do FW82443LX :roll:

BTW: 440EX ma mniejsze możliwości od 440LX

Daj sobie spokój z P!!! i na tej płycie.