Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z dyskiem Maxtor,po formacie

11 Gru 2010 19:44 861 12
  • Poziom 8  
    witam mam taki problem a mianowicie po sformatowaniu dysku wszystko zapisuje mi się na dysku c na którym ustawiłem 20g a na dysk f ustawiłem 40G i chciałem żeby dysk c był tylko na system a dysk f na muzykę, filmy itd jak mam zrobić to żeby zapisywało się na f,bardzo proszę o pomoc,dodam że dysk ma 60G
  • Poziom 27  
    Witaj

Przy instalacji programów zawsze jest pytanie w jakiej lokalizacji ma być zapisane i wtedy podajesz miejsce.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    zgodę się z tobą ale np jak ściągam filmy czy muzykę to wszystko trafia do dysku c i teraz na c mam 1,5G wolnego miejsca a na f prawie 40G i nic nie mogę zrobić bo co rusz informacja że za mało miejsca.
  • Poziom 27  
    No ok, ale czym ściągasz filmy lub muzykę? Wszędzie można zaznaczam ustawić źródło docelowe w tym przypadku pobierania danych.
  • Poziom 8  
    głównie to filmy przez torrenta

Dodano po 34 [minuty]:

patrzyłem w tych torentach i niema tam możliwości ustawienia zapisywania,chyba że coś przeoczyłem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wojtyna51, pytano Cię nie o nazwę protokołu tylko o nazwę programu. Dostrzegasz różnicę?
  • Poziom 22  
    Jeżeli uTorrentem to przy dodawaniu torrenta masz ścieżkę zapisu, zmień pierwszą literę.
  • Poziom 8  
    Witam,spróbuję zmienić w utorrent to zapisywanie o ile to znajdę,ale pytanie czy jest jakaś inna możliwość żeby ten dysk F był aktywny i zapisywał wszystko co instaluję i ściągam,a C był tylko na system,jeżeli jest taka możliwość to proszę o jakieś wskazówki,oczywiście poza formatem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wojtyna51 napisał:
    spróbuję zmienić w utorrent to zapisywanie o ile to znajdę

Jak się postarasz to znajdziesz. Wcale nie jest to głęboko schowane.

wojtyna51 napisał:
    ale pytanie czy jest jakaś inna możliwość żeby ten dysk F był aktywny i zapisywał wszystko co instaluję i ściągam

Chyba podczas instalowania dostajesz propozycję lokalizacji instalowanego programu. Wystarczy ją przeczytać i dokonać własciwych zmian. Jak ściągasz cokolwiek z sieci to robisz to przy pomocy jakiegoś programu albo wtyczki. Czy to jest taki wielki kłopot sprawdzić konfigurację i dokonac stosownych zmian?
  • Poziom 8  
    w zasadzie nie jest to problem ale jednak trzeba trochę w ustawieniach pogrzebać,spróbuję to po ustawiać .dzięki za info.pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

ale z czystej ciekawości chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia tak żeby samo się zapisywało na dysku,może w ustawieniach coś..na pewno było by to mniej uciążliwe niż takie ustawianie i szukanie co się da zapisać a co nie,bo na pewno nie wszystko da się zmienić w ustawieniach żeby zapisywało się na F a tak to będzie się automatycznie zapisywać.
  • Poziom 8  
    tak używam firefoxa,i ustawiłem tak jak kolego napisałeś i teraz jak ściągam z torenta to zapisuje mi na c i na f na dysku c zapisuje w moich dokumentach a na F w downloads.już się pogubiłem,próbowałem ustawić w torrentach żeby zapisywał na F ale nie ma takiej opcji,jak ktoś wie jak to zrobić,przestawić proszę o wskazówki