Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilanie halogenów 12V - transformatory Breve czy EMC?

pjasio253 11 Dec 2010 20:15 2291 3
 • #1
  pjasio253
  Level 13  
  Witam
  Czy macie jakieś doświadczenie z transformatorami elektronicznymi do zasilania halogenów 12V tych dwóch producentów: Breve i EMC? Cenowo podobna półka, ale jak z ich eksploatacją? Będę wdzięczny za wskazówki, pzdr.
 • #2
  kreslarz
  Level 35  
  Moim zdaniem najlepszy jest transformator toroidalny bez elektroniki. Jeżeli już musisz zastosować przetwornicę to Breve znam i jest OK. Problemem w transformatorach elektronicznych jest generowanie mniejszych lub większych zakłóceń do sieci energetycznej. Jeżeli w pobliżu (za ścianą lub w pionie) masz zagorzałego słuchacza Polskiego Radia Program 1 na falach długich, to możesz mieć z nim konfrontację, ze względu na zakłócenia w odbiorze Jego ulubionej stacji, i na nic nie zdadzą się argumenty, że ta stacja jest dostępna na UKF. To jest tak samo jak z wielbicielami płyt winylowych. Mają to samo na CD, ale twierdzą, że winyl "ma duszę" i brzmi lepiej.:D
 • #3
  asfixcom
  Level 10  
  Jeśli chodzi o te dwie firmy to zdecydowanie lepiej wypada Breve. A chyba najtaniej można je kupić w DIGICON www.transformatory-lodz.pl W miare szybka wysyłka nawet.
 • #4
  pjasio253
  Level 13  
  Zdecydowałem się na EMC, przy większym zakupie (ok.15sztuk) wyszło korzystniej cenowo. Pracują już prawie rok i nie było z żadną sztuką najmniejszych problemów. Kiedyś, przy innej okazji spotkałem się w EMC z problemem zimnych lutów na transformatorku, ale nawet po poprawce działały długo bez zarzutu.