Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos kod usterki 18 i spalanie stukowe .

krzychwi 11 Gru 2010 20:36 2217 0
  • #1 11 Gru 2010 20:36
    krzychwi
    Poziom 9  

Witam , w czasie jazdy przy V~90 przy podawaniu gazu zaczął wydawać dziwny dźwięk jakby spalania stukowego ( silnik 1,6 ) i zapaliła się kontrolka silnika , po zatrzymaniu się silnik chodził nierówno . Zgasiłem i po ponownym odpaleniu kontrolka nie świeciła się , ale nadal chodził nierówno ( jak się okazało nie palił na 1 i 2 cylinder , ale przy dodawaniu gazu normalnie obroty rosną , ma siłę i cały czas w trakcie dodawania gazu słychać spalanie stukowe ) . Błędy były tylko 12 i 18 , 12 wiadomo , ale 18 nic mi nie mówi ( w książce Bujańskiego : 18 - Moduł ECM - Błędny sygnał z czujnika spalania detonacyjnego natomiast w instrukcji Uniwersalnego testera układów wtryskowo-zapłonowych AMX-510 kod : 18 - uszkodzenie ECM - usterka układu kontroli spalania stukowego ) . Świece nowe , kable WN też , auto jest zagazowane ( 2 generacja ) , ale ostatnio jakieś 500 km jeżdżę na PB , bo wysiadło sterowanie gazu . Odłączałem czujnik spalania stukowego i nie ma żadnej różnicy , nawet nie zapala się check myślę , że to wskazywało by na uszkodzenie tegoż czujnika , ale co to by miało wspólnego z wolnymi obrotami i niepaleniem na 2 cylindry ( przy czym iskra jest na świecach ) przy odpalaniu też jest jakby taki punkt przełamania , jakby zapłon był przyspieszony lub opóźniony . Co jest jeszcze odpowiedzialne za sygnał do ECU
    o przyspieszeniu bądź opóźnianiu zapłonu ? Chyba , że to uszkodzenie któregoś modułu w ECU ( ale wtedy mógłby w ogóle nie odpalać , reset także robiłem ) . Jeżeli ktoś miał coś podobnego to proszę o podpowiedzi , bo mi się już pomysły
    skończyły a nie chciałbym wymieniać połowy samochodu . Połączenia także wszystkie sprawdzałem i są czyściutkie jak nowe . Na forum nie ma tematów o błędzie 18 . Trochę tego dużo , lecz chciałem jak najdokładniej naświetlić cały
    temat z mojego punktu widzenia , zaznaczam że auto jest zadbane , wszelkie wymiany są na czas robione .

0 0
  Szukaj w 5mln produktów