Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD + samostart głośników zewnętrznych

11 Gru 2010 22:02 1670 2
  • Poziom 12  
    TV Panasonic VIERA TX-32LX80, 2x SCART, 2xHDMI i inne złącza (cinch, audio (jack i cinch).

Mam głośniki - zestaw 5.1 od creativa (dtt2200). Głośniki wiekowe, ale bardzo dobrze grające. Zostały mi się - leżą, nie mam z nimi co zrobić i wpadł pomysł, aby je spiąć z telewizorem. Wszystko jest ok z tym, że jest drobny szczegół.

Głośniki są na pilocie przewodowym (włączenie ich odbywa się z tego pilota).
    Koncepcja jest tak, aby w jakiś sposób gdy włączymy telewizor - wyjść jakimś sygnałem, poprzez przekaźnik włączyć obwód w pilocie i przez to włączyć sam zestaw głośnikowy.

Macie jakiś pomysł jak to zrobić? Czy na złączu SCART pojawia się na jakimś pinie napięcie po włączeniu telewizora?

Oczywiście chciałbym to zrobić tak, aby nie uszkodzić w żaden sposób telewizora i/lub wyjścia/wejścia. A może jeszcze jakiś inny sposób widzicie?
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Ok, a nie idzie tego prościej rozwiązać? Doszukałem się, że na pinie 8 eurozłącza pojawia się napięcie. Gdy pojawi się napięcie na tym pinie to wtedy TV przełącza na kanał AV (np. włączenie odtwarzacza) czy może po włączeniu TV już jest tam napięcie?