Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig P37-065/5 cuc7301

Janooo 06 Oct 2004 15:10 1725 2
    Janooo
    Level 14  
    Witam.
    Mam problem z tym TV. Generalnie TV nie odbiera programów tzn. PR1 jestem wstanie dostroić, lecz po jakimś czasie program ucieka (terzeba dostroić). Resztę programów nie jestem wstanie dostroić. Zasilanie dobre, elka w pośredniej sprawdzone, napięcia w pośredniej sprawdzone nie odbiegają od normy choć AGC nie podoba mi się. Stoi tam głowica 29504-201. W TS brak regulacji ARW, nie wiem czy w innych TV jest dostępna? Pytanie: czy na czystej pamięci to TV działa? Co ewentualnie jeszcze sprawdzić zanim kupię glowicę (droga jest), a może to pośrednia daje w .... choć z generatora idzie.
    Fazii
    Level 32  
    Witam, proszę tu masz po angielski jak ustawić AGC :)

Tuner AGC alignment adjustment.

Procedure:
    1. Feed in a standard test pattern at a channel in upper range of UHF band and store it at programme position 1.
    RF >=1.5mV (64dBuV, noise-free picture).
    2. Switch TV OFF with power button.
    3. Connect voltmeter to tuner contact 2.
    4. Call up service menu, press and hold button i for >= 3 secs while switching TV ON.
    5. With P- select menu item AC alignment.
    6. Using <- or +> buttons tune station until noise just starts to appear in picture. Then reduce value until noise just disappears from picture.
    7. Terminate with i or using button <- or +> set voltage to 3.3V &plusmn;0.4V.

Pozdro
    Fazii
    Janooo
    Level 14  
    Witam.
    TV działa. Troszkę wpędziłem się w maliny, kupiłem głowicę i to nie było to. Uszkodzone było AFC (tak myślę), po wymianie TDA8362A 3Y telewizor normalnie programuje się i nie roztraja się.

PS.
    Na czystej pamięci ten TV nie ruszył (tzn. jest snieg brak OSD, włącza się pilotem lecz na resztę rozkazów nie reaguje.

:arrow: Fazii
    Dzięki, ale z czystego lenistwa nie chciało mi się dorabiać tłumika do mojego generatora (1Vpp na 1,5mV) i w ten sposób popłynołem na 100zł. :evil: