Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery do monitoringu terenu z możliwością przesyłania obraz

Witold54 12 Gru 2010 10:45 2173 4
  • #1 12 Gru 2010 10:45
    Witold54
    Poziom 2  

Witam .
    Mam pytanie do "forumowiczów".
    Jestem konserwatorem w dużej firmie, która ma rozległy teren tj. około 30 000m2
    i otrzymałem zadanie przygotowania monitoringu terenu, gdyż poprzedni system na kablu Rg 59 padł ze względu na częste uszkodzenia mechaniczne sieci przyłączy do kamer. Na terenie jest 9 kamer w tym jedna "obrotowa ", zasilanych 230v i to też chciałbym zmienić na napięcie bezpieczne. Ponieważ słyszałem i nie tylko o systemach bezprzewodowych, Prosił bym o radę jakiej firmy wybrać sprzęt, który mógł by współpracować z kamerami "Novus"-odbiornik sygnału i multiplex mam wymienić na nowy. Jeśli nowy system wymagał by nowych kamer to też realne, ponieważ obecne mają już swoje lata.
    Przeglądałem wiele ofert i jakoś brak mi przekonania. Interesuje mnie solidny sprzęt za rozsądną cenę , a nie gadzety.

0 4
  • #2 12 Gru 2010 12:27
    Marek31415
    Poziom 31  

Firma wcale nie taka duża.
    Co do samego systemu. Jakie odległości pomiędzy kamerami a miejscem rejestracji? Czy jest możliwość kontaktu wzrokowego?
    Jaka specyfikacja produkcji, poziom zakłóceń?
    Bezprzewodówkę daje się tam, gdzie nie ma innych możliwości.
    Czy teren firmy objęty jest siecią komputerową?
    Jednym z możliwych rozwiązań jest montaż kamer IP i wpięcie ich do sieci komputerowej. Samo podłączenie może być przewodowe lub bezprzewodowe. Jest to chyba najbardziej niezawodne rozwiązanie. Jeżeli w firmie pracuje informatyk, to sieć komputerowa musi działać niezawodnie i jeden problem z konserwacją odpada. Informatyk też nie będzie miał problemu z konfiguracją samych kamer i komputera.
    To rozwiązanie ma podstawową zaletę. Nie ma ciągnięcia kabli od kamer do miejsca monitoringu. Kamery wpina się do sieci do najbliższego switch'a. Rejestracja obrazu może być w dowolnym miejscu z dostępem do sieci. Sam podgląd obrazu na dowolnym komputerze bez ograniczenia ilości stanowisk oraz przez Internet z dowolnego miejsca.
    Kamery analogowe można podpiąć do sieci z wykorzystaniem videoserwera. Ale jeżeli stare to warto wymienić je na nowe.
    Jeżeli firma nie ma sieci Ethernet, to można ją oczywiście wykonać i rozwiąć dwa tematy (monitoring i sieć komputerowa) w ramach jednej inwestycji.

0
  • #3 12 Gru 2010 15:59
    Witold54
    Poziom 2  

Bardzo dziękuje za zainteresowanie problemem.
    Co do kontaktu wzrokowego - część terenu jest zasłonięta przez budynek i tu jest problem. Zakład nie posiada sieci komputerowej a jedynie tylko przyłącze lanet w jednym budynku.
    Myślałem o kamerach wraz z nadajnikami i odbiornikiem z systemem zapisu w punkcie centralnym tj portierni. W sumie na terenie znajduje się osiem niezależnych budynków.
    Przy tak szerokiej gamie produktów ciężko jest dobrać odpowiedni i niezawodny system, po rozsądnej cenie. I z tym mam największy problem, gdyż każda firma zachwala swój produkt a jednocześnie krytykuje konkurencję.
    Moja koncepcja to kamera plus nadajnik do 1000 m monitorująca każdy budynek.
    Jeśli można to prosiłbym o wskazanie przyzwoitych produktów znajdujących się na rynku.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Gru 2010 23:49
    Marek31415
    Poziom 31  

Bez kontaktu wzrokowego anten będzie ciężko. Do tego 9 kamer na radioliniach to potencjalne zakłócenia, ciężkie do usunięcia. Nie wiadomo jak jest z aktualną zajętością pasma. Ja bym jednak poszedł w kierunku budowy sieci Ethernet i systemu kamer IP. Sieć może być częściowo bezprzewodowa, ale na profesjonalnym sprzęcie. Inne rozwiązania to potencjalne problemy.
    Ale może ktoś inny się wypowie i poda jakieś sensowne rozwiązanie.
    Może wystarczy zrobić po prostu solidne okablowanie w aktualnym systemie.

1
  • #5 13 Gru 2010 06:02
    Witold54
    Poziom 2  

Panie Marku, dziękuje za zwrócenie uwagi na potencjalne zagrożenia. Postaram się opracować jakieś sensowne rozwiązanie, dzięki za wskazówki postaram się je uwzględnić.

0