Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Milano mp28 i zestaw głośnomówiący Cark 91

12 Gru 2010 12:31 1539 1
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mistrzów eletroniki i pokrewnych i proszę o pomoc.

Tu prośba też do amina aby przenieść temat we właściwe miejsce jeśli w niewłaściwym założyłem.

Tak więc mam taki kłopot.
    Radio Blaupunkt podłączone po stałym plusie, do tego zakładam właśnie zestaw Cark 01 d0 Nokii 6310i. Zestaw działa, radio także.
    Doszukałem się pina na wtyczce, który odpowiada za wyciszenie radia w trakcie rozmowy tel. Co ciekawe, radio ma w ustawieniach możliwość zadania czy ma sie wyciszać przy 12V czy przy 0V.
    Wszystko podłączyłem ale przy próbie telefonowania radio się nie wycisza ani na jednym ani na drugim ustawieniu.
    Myślę, że ważne jest to, że zestaw zasilany jest przez gniazdo zapalniczki. Tj, plus przez stacyjkę.

Jeśłi ustawić wyciszanie radia na 12V to w momencie kiedy podłączę wtyczkę zestawu do gniazda zapalniczki to radio od razu przechodzi w stan wyciszenia chociaż nie dzwonię.
    Z kolei jak ustawić na wyciszanie na 0V to radio gra jak grało ale jak zaczne dzwonić to się nie wycisza.

Sądzę że trop jest gdzieś w złym podłączeniu radia do instalacji auta.

Proszę o pomoc co i jak zrobić bo auto rozgrzebane i nie wiem co dalej.

Pozdrawiam i dziękuję.
    Tomek - Poznań
  • Poziom 10  
    Halo, jest ktoś chętny do pomocy. Zawsze ludzie z elektody.pl pomagali.
    A w przypadku mojego problemu cisza.

Nie bądźcie tacy. Proszę :)

Dodam, że w chwili obecnej radio jest podłączone żółtym kabelkiem mute do żółtego kabelka z centralki zestawu i gdy przełączyć na LOW w radiu to się wycisza natychmiast i mam napis Telephone Call a wcale nie dzwonie czy nie mam rozmowy przychodzącej
    Z kolei jak przełączyć na HIGH to jak jest rozmowa telefoniczna to radio nie reaguje wogóle.

Co jest, o co chodzi?.

Pozdrawiam i dziękuję z góry