Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navigon Porsche Design P9611 - nie działa dotyk

12 Gru 2010 13:13 4118 16
  • Poziom 9  
    Witam!
    W navigonie Porsche Design nie działa ekran dotykowy.Przestał działać po tym jak padła karta i wgrałem na nową Software z płyty dołączonej do opakowania
    Macie moze jakieś pomysły jak to naprawić?
  • Poziom 38  
    Jestes pewien, ze na tej plycie nie bylo oprogramowania do INNEGO modelu? Zwlaszcza innego Firmware?
  • Poziom 9  
    Napewno nie było innego oprogramowania.To jaki może być powód nie działania ekranu dotykowego?
  • Poziom 38  
    USzkodzenie mechaniczne panelu dotykowego lub zmienione oprogramowanie sterujace urzadzeniem - Firmware.

Wiecej da sie powiedziec, majac wiecej szczegolow.
  • Poziom 9  
    Uszkodzenie mechaniczne raczej wykluczam. Co do oprogramowania to używając programu NAVIGON Fresh służącego do aktualizacji nawigacji dostaje informację Urządzenie Navigon dysponuje najnowszym oprogramowaniem zainstalowana wersja 6.5.1.
    Nie wiem o jakie szczegóły kolega pyta?
  • Poziom 38  
    Napisalem wyraznie - chodzi mi o oprogramowanie sterujace urzadzeniem - Firmware - wersje.

"Raczej" - nie jest wyrazeniem technicznym. Nalezy urzadzenie rozebrac, zdjac panel i pod lupa przyjrzec sie ekranowi. Sprawdzic polaczenia. Wtedy nie bedziesz zawracal glowy gdybaniem, a wykluczysz jedna z mozliwosci.
  • Poziom 9  
    Przepraszam za słowo raczej. Jestem pewien że panel dotykowy jest OK.
    Jeśli chodzi o oprogramowanie to jedno co wiem Navigon MobileNavigator 6.5.1
    Jest jeszcze jakaś szansa że uda się reanimować tę nawigację?
  • Poziom 38  
    Rozumiem, niemniej jednak czy Twoja PEWNOSC wynika wylacznie z wewnetrznego PRZEKONANIA, czy z technicznej diagnostyki, ktora opisalem?
  • Poziom 9  
    Moja pewność wynika z tego że dostosowałem się do Twoich rad i rozkręciłem sprawdziłem jestem pewien jest OK.
  • Poziom 9  
    Dodam jeszcze że urządzenie to nie synchronizuje z ActiveSync dostępna jest tylko zawartość karty SD. Odkryłem również że po wciśnięciu Standby i minus lub plus regulacji głośności w komputerze pojawia się komunikat o braku sterownika do obsługi urządzenia (RNDIS KITL Intel PXA27x). Ma ktoś może pomysł co można jeszcze zrobić z tym. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj udało mi się wejść w kalibrację ekranu i panel reaguje na dotyk ale nie reaguje na miejsce dotyku. Macie jakieś sugestie co może być przyczyną tego.

• Poziom 43  
    Jeśli ekran nie reaguje we właściwych miejscach przy kalibracji to oznacza że jest do wymiany.
  • Poziom 12  
    Mam też problem z digitalizerem ,po jakimś czasie nie dotykania nie reaguje na naciskanie , tak jakby wchodził w stan uśpienia ekran świeci z ikonami navi i mp3 , po chwili i próbach wstaje działa bez problemu , tak samo gdy aku sie rozładuje wstaje i tez nie reaguje na dotyk natychmiast .reset nic nie daje efektu
    Czym jest to powodowane . ( ah wspomne ze w środku nawigacji znajduje sie bateria ,wymieniłem ją na dobrą )
  • Poziom 26  
    adat2 napisał:
    Mam też problem z digitalizerem ,po jakimś czasie nie dotykania nie reaguje na naciskanie , tak jakby wchodził w stan uśpienia ekran świeci z ikonami navi i mp3 , po chwili i próbach wstaje działa bez problemu , tak samo gdy aku sie rozładuje wstaje i tez nie reaguje na dotyk natychmiast .reset nic nie daje efektu
    Czym jest to powodowane . ( ah wspomne ze w środku nawigacji znajduje sie bateria ,wymieniłem ją na dobrą )

Czy można wiedzieć czy poblem został rozwiązany ? jeśli tak to w jaki sposób bo dostałem nawigację i też nie działa dotyk stoi na ekranie nawigacji i mp3.

• Poziom 43  
  • Poziom 26  
    marek216 napisał:
    fido problem zostaje rozwiązany po wymianie dotyku.

Czy możliwe że tak z siebie po prostu przestał działać, gdzie można zakupić taki dotyk ?
  • Poziom 9  
    Problem zostaje rozwiązany po wymianie panela !!! Ale tylko na krotko. Po dwóch
    dniach problem powrócił. Mam już trzeci panel i to samo!!!

Pozdrawiam