Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[kupię] zestaw dla młodego początkującego elektroinformatyka

12 Gru 2010 13:49 2673 10
  • Poziom 8  
    Mój bratanek jest w pierwszej klasie technikum elektroinformatyka. Ku zdziwieniu dużej części rodziny po gimnazjum zaczął się dobrze uczyć. Mam też wobec niego dług wdzięczności. Chciałbym mu kupić przyrząd uniwersalny, zasilacz DC 5/12/0..30V, zestaw DIY coś na początek czyli żeby były efekty i nie za dużo wiedzy, LEDy. No ogólnie cel jest taki, żeby go zachęcić do elektroniki i elektryki, najchętniej żebyśmy razem coś mogli zrobić. Sam skończyłem technikum elektroniczne na Zajączka w Warszawie i potem utknąłem na studiach na informatyce na elektronice na PW. Więc pewnie sobie coś chętnie przypomnę.

Budżet 1500 zł.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • BotlandBotland
  • Poziom 12  
    Myślę że zestaw:

* zasilacz laboratoryjny
    * stacja lutownicza troszkę lepszej klasy
    * koniecznie Arduino: http://www.arduino.cc/
    * kilka płytek stykowych
    * drobne narzędzia typu obcinaczki, pęsety, wkrętaki itp

będzie idealny ....
  • Poziom 8  
    No właśnie jaki zasilacz, jaka lutownica. Ardunio to raczej za dużo. Myślałem, o jakimś zestawach radio AM, układy na LEDach itp. Skąd płytki stykowe?
  • BotlandBotland
  • Poziom 17  
    Kup mu płytkę uruchomieniową na jakimś Atmega, daruj sobie Arduino. Oczywiście zasilacz laboratoryjny, multimetr, stacja lutownicza (ja mam PT968, kup mu podobna ale bez Hot Air'a).
  • Poziom 26  
    Witam
    Kup książeczki Góreckiego: "Wyprawy w świat elektroniki" oraz "Wyprawy w świat elektroniki - wyższy stopień wtajemniczenia" są super dla początkujących, do tego płytkę stykową i potrzebne do książki elementy elektroniczne, miernik, lutownica. Na mikroprocesory chyba za wcześnie, niech najpierw pozna podstawy elektroniki bez których nie zrozumie uP.
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    witek_34 napisał:

Myślę że zestaw:
    * zasilacz laboratoryjny
    * stacja lutownicza troszkę lepszej klasy
    * koniecznie Arduino: http://www.arduino.cc/
    * kilka płytek stykowych
    * drobne narzędzia typu obcinaczki, pęsety, wkrętaki itp
    będzie idealny ....

To może jeszcze oscyloskop?

Ja z kolei proponuję- prostą lutownicę, miernik i kilka prostszych zestawów AVT, niech coś brzęczy i coś mryga. Nie musisz od razu wydawać tych 1500zeta. Dzieciak jest w pierwszej klasie, od super-hiper sprzętu (jak dla takiego chłopaka) chyba dla niego będzie ważniejsze jak ktoś starszy pokaże mu jak "się trzyma lutownicę" i jak uda się razem zrobić pierwszy prosty układ.
    Jak się mu uda zrobić "migającą diodę" i sprawa mu się spodoba - zawsze można dokupić resztę.
  • Poziom 14  
    Również uważam, że nie ma co wydawać od razu. 1500 dla początkującego to majątek, kup na początek tańszą stację, programatory, wkrętaki itp. Najpierw kup tak za 300-500zł a jak się nauczy to dokupisz lepszy sprzęt. Ja proponuję:
    - Stacja Xytronic 136ESD (dobra nie tylko na początek)
    - Zasilacz z zakresem min. 0-30V 0-3A albo doinwestować 100-150 i kupić od razu dwa kanały czyli inwestycja na lata
    - Miernik Mastech M890G
    - Komplet szczypczyków i śrubokrętów (10-20 uniwersalny wkrętak serwisowy)
    - Kostki do otwierania wszelakich obudow.

Jeszcze jeżeli chcesz aby się czegoś nauczył to komplet części do zasilacz i przy okazji sam złoży i będzie miał dobry zasilacz.

Aha zapomniałbym, kup zestawy na allegro typu 2640rezystorów albo 20 wartości po 30 sztuk kondków.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    -płytka stykowa
    -multimetr
    -drobnica... kilka tysięcy sztuk rezystorów, kondków itd.
    -zestawy diy, m.in zasilacz na lm317 itd.
  • Poziom 19  
    I do tego wszystko jeszcze odpowiednie pomieszczenie typu strych, piwnica, garaż tak aby Twój bratanek miał własny kąt.I jakby co do warsztatu wyłącznik różnicowo-prądowy warto wmontować dla jego bezpieczeństwa.