Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie kolumn aktywnych

12 Gru 2010 16:07 4265 5
  • Poziom 10  
    Witam, mam dla was dwa krótkie pytania, planuje zakupić dwie kolumny aktywne prawdopodobnie mackie th-15A, służyć mi mają one na małych imprezach. Przejdźmy do rzeczy czy mogę podłączyć te kolumny bezpośrednio do wyjścia master w moim mikserze (reloop rmx20) kupując kable xlr-jack. Drugie pytanie: Jeżeli w przyszłości chciałbym dokupić aktywny subwoofer czy istnieje możliwość podłączenia go do mojego miksera nie posiadam wejscia na odsluch. Proszę o pomoc ! pozdrawiam :)
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witaj
    Po pierwsze chciałbym odradzić zestawów aktywnych ze względu na to ze porostu brzmią dyzo gorzej, kupując wzmacniacz oraz kolumny pasywne dźwięk poprawi się znacznie plus przy takim wyjściu masz praktycznie możliwość rozbudowy bez limitu.

Jeżeli cały czas chcesz zostać przy kolumnach aktywnych, Tak możesz podłączyć je prosto z miksera.
  • Poziom 10  
    Dziękuje za odpowiedź, rozumiem też jestem zwolennikiem kolumn pasywnych lecz niestety w grę wchodzi mobilność nie dysponuję zbyt dużym autem a na imprezy muszę czasami sporo dojeżdżać. Obecne kolumny nie mieszczą mi się do auta i bagażnik przywiązuje do haka tak by się po prostu trzymał, i jak się domyślacie nie jest to dla mnie przyjemne ;)
  • Poziom 43  
    Patrząc od frontu, z pozycji słuchacza lewą aktywną kolumnę podłączasz do wyjścia MASTER L (LEFT) a prawą do wyjścia MASTER R (RIGHT) miksera.
    Aktywny subwofer, najlepiej kupić z wyjściami liniowymi na satelity aktywne po crossoverze. Wtedy wyjścia MASTER L,R miksera łączysz z wejściami L,R subwofera, a wyjścia liniowe L,R subwofera (po crossoverze) łączysz z satelitami.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    plus przy takim wyjściu masz praktycznie możliwość rozbudowy bez limitu.
    A jaki limit rozbudowy jest przy aktywnych paczkach?
  • Poziom 35  
    !katun! napisał:
    Cytat:
    plus przy takim wyjściu masz praktycznie możliwość rozbudowy bez limitu.
    A jaki limit rozbudowy jest przy aktywnych paczkach?

limit na... koncie bankowym :)