Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 8GB wyświetlacz wariuje, przygasa itp

12 Gru 2010 16:31 2652 2
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z Nokią N95 8GB. Pewnego razu jak wyjąłem ją z kieszeni nie było podświetlenia ekranu. Dodam, że telefon mi nie upadł.
    Dzieją się z nim różne dziwne rzeczy, były chwile, że działał normalnie, teraz natomiast albo nie już nic nie jest jak być powinno. Wyświetlacz czasami podświetla, podczas włączania obraz odwrócony jest o 180 stopni. Po włączeniu czasami podświetlenie się włączy, po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku wyświetlacz gaśnie na moment całkowicie ( nic się nie wyświetla) po czym znów się włącza. Jest tak gdy ekran jest podświetlony jak również wtedy, gdy podświetlenie nie działa ( ekran w przeważającej większości czasu coś wyświetla). Była sytuacja, gdy po włączeniu się wygaszacza (zegar i data- pasek o szerokości około 1 cm) i rozsunięciu telefonu obraz pokazywał się wyłącznie na tym obszarze.
    Dodam, że otwierałem telefon i czyściłem go IPA ( myślałem, że może jest to wina zanieczyszczeń). Nie było widocznych uszkodzeń flexa. "Puściłem" jej nowego softa przez Phoenixa ( wziąłem Refubrish) i nadal jest to samo.
    Proszę o jakieś wskazówki co do przyczyny występowania tych objawów.
    Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Moderator - GSM
    Cytat:
    Nie było widocznych uszkodzeń flexa

To wcale nie oznacza że nie jest uszkodzony - wymień i napisz o efektach :-D
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    Wymień tasmę. Wystarczy że pęknie jedna linia i pozamiatane. W n95 zazwyczaj nie pękały w widoczny sposób tylko się przecierały o slider.