Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Migający ekran w laptopie

12 Gru 2010 16:56 46043 19
  • Poziom 9  
    Cześć. Mam problem z kompem. Wczoraj zaczął mi migać ekran cały czas.

Link

Wcześniej się tak zdarzyło, ale go zrestartowałem i było ok. A drugi raz już tak zostało. Komp ma jakieś 2-3 lata i jest używany bardzo dużo (Jakieś 18h/24h). Co może być tego przyczyną? Czytałem gdzieś o jakiejś świetlówce czy taśmie, ale o co z tym chodzi i czy da rade to samemu zrobić. Z góry dzięki
  • Warunkowo odblokowany
    Nie, z taką wiedza nie dasz rady temu samemu naprawic. Oddaj do naprawy komuś kto się zna. Przyczyn może byc kilka, a u ciebie to wygląda na uszkodzoną przetwornicę impulsowa(inwerter), która zasila świetlówkę lub jest uszkodzona sama świetlówka(czasem nazywane katody).
  • Poziom 19  
    Grafika żle działa.Sprawdż czy na samej baterii jest taki sam objaw.
  • Poziom 9  
    elektryk101 napisał:
    u ciebie to wygląda na uszkodzoną przetwornicę impulsowa(inwerter)

a ile takie coś kosztuje?
  • Warunkowo odblokowany
    elektron56 napisał:
    Grafika żle działa.

No, grafika raczej nie, ponieważ to podświetlenie miga, a nie obraz(tak widzę przynajmniej na filmie), ale sprawdziłbym czy napięcie zasilające przetwornicę jest stabilne i na prawidłowym poziomie. Sprawdził bym jeszcze sygnał, który załącza podświetlenia.
  • Poziom 19  
    Z filmiku wygląda że cały obraz miga ,a nie podświetlenie.Dlatego pisałem wyżej że być może siada grafika.
    Być może inwerter ,to prawda może dawać taki objaw.
    Sprawdziłeś na samej baterii??
  • Warunkowo odblokowany
    Obejrzałem jeszcze raz bardzo dokładnie filmik i wychwyciłem momenty, gdzie gaśnie podświetlenie i obraz, a także sam obraz, a podświetlenie zostaje włączone. To potwierdza że mamy rację, tak jak pisał elektron56 uszkodzenie grafiki, i tak jak ja pisałem inwerter. Na początek musisz wymienic cały układ graficzny, a on niestety kosztuje więcej niż tobie się wydaje. Przegrzałeś ją po prostu, nie zadawaj więcej pytań i zanieś do FACHOWCA!
  • Poziom 9  
    no czyli z tego co się domyślam, to pare stów wyjdzie... Więc chyba nie ma sensu ładować kasy w starego kompa tylko nowy kupić. A ten będzie robił za stacjonarny ewentualnie, bo dobrze chodzi ;] Dzięki za pomoc
  • Poziom 9  
    coś mojemu kompu odwaliło bo zaczął działać ;]
  • Poziom 9  
    a więc tak. Czasami go włączę i kompletnie nic nie miga. Wszystko jest pięknie, od początku do końca i tak działa nawet kilka dni. A później włączę i znów miga. Aktualnie znowu działa. To teraz oznacza to, że tylko ten inwerter jest zepsuty czy cała grafika. Przypomnę, na drugim monitorze wszystko działa pięknie.
  • Poziom 9  
    kupiłem nowy inwerter. Wymieniłem go i niestety. Nadal to samo ;((( co teraz jest jeszcze podejrzane. PROSZĘ O POMOC!!!!!!!
  • Poziom 10  
    Poruszaj kabelkami od inwertera. Może one nie łączą. Ponadto wyczyść styki taśmy wchodzącej i wychodzącej z inwetera.
  • Poziom 9  
    Poruszałem kabelkami i nic
    Odłączyłem świetlówkę od inwertera i pod światło zobaczyłem ekran, który niestety miga. Czy to znaczy, że muszę wymienić kartę graficzną czy i coś na płycie głównej mogło się sypnąć?
  • Poziom 15  
    Sprawdź taśme/kabel - wygląda na jakiś niekontakt. Podociskaj wtyczki, poruszaj taśmą sygnałową i kabelkiem inwertera - postaraj sie ustalić miejsce usterki
  • Warunkowo odblokowany
    Siema,
    nieźle się uśmiałem z tego co piszecie tu od kilku dni, bez urazy oczywiście
    kenstfield :arrow: odpowiedz mi na moje pytanie: czy czytałeś chociaż temat zanim napisałeś swoją odpowiedź? Bo ja już wcześniej napisałem, że to raczej uszkodzona
    karta graficzna, a nie inwerter. Pisał też inny użytkownik. Ale autor tematu nie chciał przyjąc do siebie tej wiadomości o uszkodzeniu grafiki wiec kupił nowy inwerter(pomijam tu że niepotrzebnie i wyrzucając pieniądze w błoto). Więc po co w ogóle ten temat? Zanieś do serwisu, niech chociaż ktoś to zdjagnozuje.
  • Poziom 9  
    ale po co mam płacić za jakieś serwisy skoro wiadomo, że karta no to muszę ją teraz kupić gdzieś na allegro
  • Warunkowo odblokowany
    kamil656 napisał:
    ale po co mam płacić za jakieś serwisy skoro wiadomo, że karta no to muszę ją teraz kupić gdzieś na allegro

A jeśli się mylimy to co???
  • Poziom 9  
    to wymień mi proszę wszystko co mogło się uszkodzić ;)
    ps: wyżej pisano, że zepsuta jest karta graficzna oraz inwerter, a nie sama karta, dlatego go kupiłem.
  • Poziom 24  
    Jeśli chcesz potwierdzić, że winna jest grafika, możesz ją podgrzać, wystarczy 150' przez około 2 minuty.

Jak zacznie działać, to znaczy, że grafika jest uszkodzona.
  • Poziom 9  
    Właśnie odkryłem co było przyczyną ;) Nic teraz nie miga już od tygodnia, ale gdy wyłączałem komputer (włącznik jest w tym miejscu, pod którym taśma łączy się z płytą główną to coś mignęło. Potem włączyłem kompa i zrobiłem test. Gdy przytrzymam to miejsce to miga. Czyli już wiem, że to taśma. Na razie działa. Jak coś będzie nie tak to kupie nową. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.