Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma czy Lcd wybór do 2300 pln

ememens 12 Gru 2010 17:43 3520 14
  • #1 12 Gru 2010 17:43
    ememens
    Poziom 7  

Witam. Proszę o poradę. Chce kupić tv 42 calowy maks 2300 pln.
    Największy problem mam z wyborem plazma czy lcd, a teraz konkrety

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?

- 5 x 4m

Preferowana marka?
    - , w plazmach panasonic, lcd - LG, zresztą obojętne mi

Preferowana wielkość ekranu ?
    - 42'

Jaki sygnał ?
    - z cyfry plus

Jaka odległość od ekranu ?
    ok. 3 m

Jakie urządzenia do podłączenia?
    - dekoder od cyfry{zwykły jak narazie nie HD ,blu ray}

Jaka klasa cenowa?
    - do 2300zł

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
    - większość wieczorami{szczególnie mecze, filmy}za dnia tylko weekendy sporadycznie

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
    - niestety spore,tzn.mam pokój od południa i tv będzie ustawiony akurat wyświetlaczem w strone okna{właśnie szukałem w sieci czy są jakieś folie antyodblaskowe do plazm ale nie znalazłem, więc wiem że akurat w tym przypadku lcd byłoby lepszym wyborem, w ostateczności rolety

Ile osób zasiada przed telewizorem?
    - 2, max 4

Jaki masz ulubiony program?
    - canal plus,

Ma stać czy wisieć?
    - stać

Co Cię wkurza w telewizorach?
    - chciałbym żeby mnie oczy nie bolały od niego, a także żeby się światło nie odbijało od niego
    Czego oczekujesz od telewizora ?
    - ładnego obrazu,dobre kolory, designu, żeby nie: chodził głośna, buczał, i walił po oczach i żeby były nawet dobre kąty widzenia

Full HD czy HD ready ?
    - niewiem szczerze powiedziawszy,zależy który model z poniższych bym wybrał plazme czy lcd, podobno dużej różnicy zbytniej nie ma z odległości 3 m

Czy masz swoich faworytów?
    - tak jeśli chodzi o plazmy to zastanawiałem się nad 2 modelami panasonica
    TX-P42S20E - full HD
    P42C10Y - HD ready
    a jeśli lcd to
    LG 42LD565
    tylko niepokojące jest to, że mówi się ostatnio o wypalania się czerni w plazmach
    co sądzicie na temat tego lcd? czy wszystkie lcd nie mają odcienie czarnego czy nowsze już mają ??
    z góry dziękuje za odpowiedzi

0 14
  • #2 12 Gru 2010 20:30
    merolPL
    Poziom 27  

Kupiłbym LG. Jeżeli chodzi o HD czy HD ready to zdecydowanie HD. LCD nie wypala się tak jak plazma posłuży przez ładne parę lat, oczywiście nic pod względem żywotności nie dorówna kineskopowi, ale to już przeżytek.

0
  • #3 12 Gru 2010 23:27
    rysloj
    Poziom 10  

Też śledzę ten temat.Po przeczytaniu wielu artykułów w necie doszedłem do wniosku , że lepiej dołożyć 200-400 zł. i kupić taki tv. ,ale na ledach, tym bardziej , że będzie to zakup na lata.

0
  • #4 13 Gru 2010 15:22
    merolPL
    Poziom 27  

I większa oszczędność prądu bo w skrajnych przypadkach max to 80 wat.

0
  • #5 14 Gru 2010 16:35
    Kris-59
    Poziom 10  

Zdecydowanie polecam LCD a najlepiej LED , ja kupiłem przed rokiem LCD Samsunga LE37B550 - nie żałuje , w trybie oszczędnościowym pobiera z sieci tylko 65W a max. 125W . Zalecałbym zakup TV tylko z Full HD .Ostatnio natknąłem się na egzemplarz LG 42" na LED-ach w cenie promocyjnej 2599zł = LG 42LE5300 FullHD 100Hz którego poleciłem koledze , ma wszystko co trzeba (nawet odtwarza filmy przez USB)

Kolega na razie b.zadowolony

0
  • #6 14 Gru 2010 20:01
    kamera
    Poziom 14  

Witam . A ja polecam ci plazmę Panasonica TXP-42S20E .Plazma posiada lepszy kolor czarny niż w większości LCD , jeżeli będziesz oglądał TV w 4 osoby na LCD to każda osoba będzie widziała inną tonacje kolorów co jest związane z dużżżooo słabszymi kątami pionowymi i poziomymi w LCD niż w plażmie ,kolory bardziej naturalne występują w plażmie , średni pobór mocy plazmy jest porównywalny ( dynamiczny w zależności od treści obrazu) jak w LCD ze świetlówkami ale większy niż w LCD z podświetlaniem led .Podświetlanie led wcale nie polepsza obrazu ale w niektórych przypadkach nawet wprowadza dodatkowe wady ( podświetlanie krawędziowe ) np. paskudne mury na panelu czyli nienaturalne dużo jaśniejsze miejsca na czarnym obrazie .W niektórych LCD występuje efekt teatralny spowodowany fatalnie działający układem 100Hz (polepszenie płynności ruchu ) i wyostrzeniem pierwszego planu np .Samsung LE37C650 czyli dla sportu ręcznie musisz zmienić ustawienia i tak samo dla filmu to taka ręczna automatyka :D .Plazmy są bardziej wrażliwe na obraz statyczny , powidoki też występują ( widoczne z odległości 10 cm na czarnym tle ale jak szybko sie pojawiają tak szybko giną ) co się tyczy trwałości plazma 100 000 h do zmniejszenia jaskrawości do 50% ,LCD z podświetlaniem świetlówkowym 60 000h do padnięcia świetlówek ( koszt wymiany nieopłacalny ) wiadomo w międzyczasie świetlówka również się wypala ,LCD z podświetlaniem led 100 000h .W czasie roku eksploatacji "przejechałem" plazmą Panasonica TXP42S10ES ponad 1700 h i jak do tej pory obraz podoba mi się tak samo jak na początku zakupu . Co się tyczy trwałości to można walnąć to o kant 4liter bo w moim wypadku wynikało by że 100 000h zrobię za 58 lat :D a to już bzdura na resorach .Przy dzisiejszej tandecie okres eksploatacji TV zamyka się w granicach 5-7 lat .Co do wyboru technologii TV proponował bym Ci się udać do znajomych i tam w warunkach domowych przetestować obie technologie , w sklepie przy bardzo dużym natężeniu oświetlenia przeważnie LCD wygląda bardziej kolorowo i bardziej ostro niż plazma . Jest to spowodowane maksymalnymi nastawami (tryb sklepowy) ale w domu przy normalnym oświetleniu LCD na tych nastawach zaczyna świecić jak reflektor i wtedy musimy skorygować ustawienia menu i wyjść z ustawień sklepowych .Obraz na plazmie przy normalnym oświetleniu prezentuje się dużo lepiej a kolory są bardziej naturalne niż plastykowe w LCD .Myślę że trochę pomogłem w wyborze . Pozdrawiam.

0
  • #7 14 Gru 2010 20:10
    tomjey
    Poziom 16  

Kris-59 napisał:
    Zdecydowanie polecam LCD a najlepiej LED , ja kupiłem przed rokiem LCD Samsunga LE37B550 - nie żałuje , w trybie oszczędnościowym pobiera z sieci tylko 65W a max. 125W . Zalecałbym zakup TV tylko z Full HD .Ostatnio natknąłem się na egzemplarz LG 42" na LED-ach w cenie promocyjnej 2599zł = LG 42LE5300 FullHD 100Hz którego poleciłem koledze , ma wszystko co trzeba (nawet odtwarza filmy przez USB)

Kolega na razie b.zadowolony

Fajnie a najlepiej nie włączać tv to pobór prądu bedzie 0W.

Jesli ktoś chce dobry telewizor i uniwersalny to naprawdę trudno szukać takich wsród LCD a nawet LED, zwłaszcza w tej cenie. Prawda jest taka że za 2300 to tylko plazma spełni jako takie wymogi co do czerni,kolorów i przede wszystkim kątów widzenia. Tyle sie pisze i mówi jaki to postęp jest wsród LCD jeśli chodzi o kąty oglądania a wystarczy się wybrać do sklepu i stanąć pod kątem 30-40stopni do telewizora LCD i już widać doskonale jak obraz traci kolory i o ile jest ciemniejszy niż patrząc na wprost. Plazma ma swoje wady ale do filmów w warunkach wieczornego oglądania nie ma konkurencji wsród LCD, no chyba że powyżej 4-5 tyś...
    Warto też poczytać troche o tanich LEDach, ponieważ zwykła krawędziówka jest jeszcze gorsza o przeciętnego LCD. I tak, jedyną ich zaletą jest te 20-30W mniej, tylko co daje nam oszczędność paru złotych na rok jeśli na telewizor wydajemy kilka tysięcy ?

0
  • #8 14 Gru 2010 21:34
    klaudynaz1
    Poziom 12  

Radziłabym nie kupowac plazmy w tej cenie, ponieważ będzie to po prostu jakiś badziew. O wiele korzystniej jest kupic lepszy telewizorek lcd lub led :) Podeślę Ci kilka propozycji telewizorków w takiej kategorii cenowej:
    http://www.kupujemy.pl/lg-37le5300-cena-sklep.html
    http://www.kupujemy.pl/40xv733g-toshiba-cena-sklep.html
    http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B239865/cid/15019/refId/Kupu/

0
  • #9 15 Gru 2010 09:59
    tomjey
    Poziom 16  

Ja przy twoim pokoju i odleglosci od ekranu kupiłbym 50tkę, a tu już masz fajnego Samsunga 50C530 za 2800. Ewentualnie pomyśl o Panasie 42G20 tylko to też juz prawie 3tyś. Ale przynajmniej mozna to nazwać telewizorem a nie półproduktem jak te tanie LG dwa posty wyżej. Jeśli już koniecznie chcesz LCD to ta toshiba v733 bedzie najmniejszym złem.

0
  • #10 15 Gru 2010 11:54
    ememens
    Poziom 7  

SONY KDL 40 X 500
    zastanawiam się nad tym bo chwalony 40 albo 46 cali

0
  • #11 15 Gru 2010 14:15
    markussie
    Poziom 2  

Tylko telewizor z matową matrycą będzie dobrym rozwiązaniem.Sony EX 500 ma właśnie taką.

0
  • #12 15 Gru 2010 15:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dla tych warunków - bezwzględnie 42s20.

0
  • #13 25 Gru 2010 15:11
    bodzio.c
    Poziom 13  

Z wszystkich wymienionych polecam tylko Samsunga LE40c650.

0
  • #14 25 Gru 2010 15:56
    ememens
    Poziom 7  

W matowych ekranach jest gorsza czerń ??

0
  • #15 26 Gru 2010 13:53
    markussie
    Poziom 2  

Jeżeli patrząc w tv będziesz widział bezpośrednie odbicie okna, to na znakomitej czerni matrycy będą drażniące oczy lustrzane odbicia.Nie chodzi tu o żadne parametry matryc,czy modele telewizorów.W przedstawionych warunkach matowa matryca sprawdzi się najlepiej.Zaciąganie światłoszczelnych rolet do oglądania , to chyba pomysł z czasów królowania telewizorów kineskopowych.Teraz można inaczej.

0