Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregacja klas C/C++ - odwołanie się do zmiennych obiektów

aest 12 Gru 2010 18:58 3746 3
  • #1 12 Gru 2010 18:58
    aest
    Poziom 8  

Witam dostałem polecenia napisania następującego programu.

Napisać klasę punkt, zawierającą publiczne pola danych double x i y, oraz publiczną metodę. ustaw() do ich inicjalizacji. Napisać klasę odcinek, zawierającą w części publicznej:

pole poczatek klasy punkt ,
    pole koniec klasy punkt ,
    metodę odleglosc()

zwracająca odległość między punktami.

Użyć powyższych metod w main() do zainicjalizowania początku i końca odcinka, a następnie do
    wyznaczenia jego długości.

Póki co udało mi się napisać następujący kod:
    http://wklej.org/id/436734/

Oczywiście to jest wpisane w dlugosc= jest błędne.
    Nie mam pojęcia jak się odwołać w tej metodzie do danych z klasy punkt. Czyli właśnie do współrzędnych x, y dotyczących początek i końca. Nie udało mi się znaleźć takiego przykładu w internecie jak również w wykładach z mojej uczelni. Byłbym wdzięczny za podanie sposobu na takie odwołanie lub chociaż linku do strony gdzie można takie przykład agregacji znaleźć.

0 3
  • #2 12 Gru 2010 19:26
    1545561
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Gru 2010 23:10
    aest
    Poziom 8  

Próbowałem odwoływać się właśnie w ten sposób. Niestety kompilator zwraca błąd:

23 C:\Studia\Informatyka\Laborki\11\1.cpp request for member `x' in `poczatek', which is of non-class type `float'

i tak dla wszystkich 4 wpisów w kodzie

0
  • #4 13 Gru 2010 00:49
    directx11
    Poziom 17  

Strasznie namieszałeś w tym kodzie. Najpierw potworzyłeś w klasie "odcinek" wskaźniki na obiekty klasy punkt (żeby się odwołać do danych obiektu przez wskaźnik używa się operatora "->" a nie ".". Poza tym chyba coś błędnie interpretujesz jeśli chodzi o odległości punktów bo jakoś w tej Twojej metodzie do obliczania odległości nie widzę wykorzystania obiektów klasy "punkt".

0
  Szukaj w 5mln produktów