Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które fiesty będą pasować do 12m2 ?

Gibons 12 Gru 2010 19:09 597 2
  • #1 12 Gru 2010 19:09
    Gibons
    Poziom 13  

Witam mam zamiar kupić sobie jakiś sprzęt grający. Muzyka jakiej słucham to 99% Polski hip-hop. Mój pokój nie jest za wielki bo ma trochę ponad 12m2. W sumie głośniki można powiedzieć że już wybrałem (ale inne propozycje mile widziane) Głośniki które zamierzam kupić to Tonsil teraz już Fiesta. Pytanie czy do mojego pokoju będzie lepiej kupić Fiesty podłogowe czy np 2 monitorki + centralny bądź dwa monitorki + np sub. Będę też potrzebował jakiś wzmacniacz myślałem coś z NADa bądz Yamaha lub Denon. Tylko czy do napędzenia np 2 monitorów + centralny nie będę potrzebował jakiegoś z droższych wzmacniaczy ?

Jeżeli chodzi o budżet to myślę że tak do 2tyś głośniki i wzmacniacz nie wliczając w to okablowania itp

0 2
  • #2 12 Gru 2010 21:09
    dues
    Poziom 28  

U mnie Siesta front grają w 15m2 i jest bardzo dobrze. Mam też Aktiv 250 ale używam go sporadycznie bo wydaje się zbędny. Rzecz jasna potrafi zejść niżej od Siest ale nie gra tak przyjemnie jak fronty. W polskim hip-hopie mało jest rejestrów których Siesty nie potrafią zagrać. Nie rozumiem natomiast po co Ci głośnik centralny? Muzyka zapisana jest w stereo-kanał lewy/kanał prawy. Druga sprawa jak podłączyć go pod wzmacniacz bo o 3-kanałowym nie słyszałem.

0
  • #3 12 Gru 2010 21:38
    Gibons
    Poziom 13  

W takim razie co będzie lepszym wyborem satelity + subwofer (ewentualnie bez) czy fronty ? duża różnica jest między frontami a satelitami ?

0