Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz 5.1 do Blu-ray?

krzysieg 12 Dec 2010 20:12 4956 12
    krzysieg
    Level 25  
    Witam

Chce kupić odtwarzacz Blu-ray najlepiej do 500-600zł .
    Niestety nie mam wzmacniacza cyfrowego i BD musi mieć analogowe wyjście 5.1 .
    Poniżej odtwarzacze które mi się podobają :

Panasonic DMP-BD30 /50
    Samsung BD-1400
    SHARP BD-HP20

Ale już nie ma takich nowych warto kupić używany ?
    Na allegro bez problemu bym znalazł ale nie wiadomo jak dużo był naprawdę używany
    jak długo laser pochodzi....

Może być też inny nowy , tylko tego sharpa znalazłem nowego z 5.1 analog .
    Ciężko teraz o nowy model z 5.1 analogowym :(
    User removed account
    Level 1  
    krzysieg
    Level 25  
    Kupiłem Blu-ray'a LG BD550 nowy za 399 .
    Kupie wzmacniacz używany z wejściem coaxial i dekoderem Dts.

Ten LG ma wejście usb , nie czyta plików *mkv choć powinien ale przerabiam pliki na m2ts i filmiki w HD działają z pendrive ...
    Także usb przydatna sprawa a starsze z wyjściem 5.1 nie miały za to usb.

Myśle o CAT CS 907 i raczej taki kupie , mam gorszy wbudowany w subwofer i nie narzekałem...
    Nie stać mnie na wzmacniacz z DTS-HD.

Na wzmacniaczu ze zwykłym DTS będe mieć dźwięk z płyt Blu-ray 5.1 porównywalny do tego z płyt DVD ?

Mógłbym kupić trochę lepszy niż ten CAT ale z tego co widzę na allegro to droższe są tylko badziewia nowe z karaoke bez wejścia cyfrowego ,markowe bez wejścia cyfrowego i dopiero zbliżając się do 1000zł są konkretne markowe z wejściem cyfrowym ...
    User removed account
    Level 1  
    krzysieg
    Level 25  
    Na allegro jest sporo bez pilotów np taki :
    SONY STR-DE495E

Ustawie w nim wszystko co najważnejsze bez pilota ?
    Głownie mam na myśli regulacje głośności na poszczególne pary głośników - surround ,front i subwoofer czy lepiej się nie pchać w taki bez pilota ?

Co myślicie o CAT CS-907 odpuścić sobie czy nie ? (znalazłem sporo postów o tym że się psują) ale z drugiej strony sporo ludzi go ma...
    Ale nie znalazłem nic o tym jak on gra .
    User removed account
    Level 1  
    krzysieg
    Level 25  
    Dzięki za odpowiedź :)

Na allegro trwa licytacja takiego wzmacniacza jak Ty masz i jest napisane :
    UWAGI

"Nie wiem, czy jest to przypadłość wzmacniaczy w tak dużymi końcówkami mocy, ale wzmacniacz ten nie lubi zabawy w natychmiastowe wyłączanie i włączanie przyciskiem włącznika. Po wyłączeniu amplitunera proszę ponownie go włączać po upływie przynajmniej kilku lub kilkunastu sekund, ponieważ w przeciwnym wypadku taka zabawa w pstrykanie włącznikiem może skutkować krótkotrwałym zawieszeniem wzmacniacza. Posiada on 5 końcówek o mocy 100W więc aby wzmacniacz do końca się wyłączył, potrzebuje on przynajmniej kilka sekund na całkowity reset przed ponownym jego włączeniem "

Ale to raczej nie jest uszkodzenie ...

SONY STR-DB870QS- nie ma pilota z wyświetlaczem i chyba głównie tym się rózni od 940QS ?

Wcześniej miałem kino LG -Dvd z wbudowanym amplitunerem i plastikowe głośniki ale subwoofer dość duży jak na tą klase -typowy zestaw za 500zł i byłem zadowolony więc nie mam zbyt dużych wymagań ....

Znalazłem :
    SONY STR-DE585
    Ma wejście cyfrowe i 32bit procesor
    w dobrym stanie bez pilota za 280zł , pilot jest na allegro za 40zł i chyba zdecyduje sie na niego .
    User removed account
    Level 1  
    krzysieg
    Level 25  
    Kupiłem tego Sony-STR-DE-585 .
    Tutaj znalazłem że ma 32bit i jeszcze na innej stronie..
    Link

Ściągnąłem do niego instrukcje w pdf ale nie ma o tym napisane..mniejsza o to.

Ma wszystko co potrzebuje ..nie mam dużych wymagań .
    Ale lepiej zmienię te głośniczki z kina LG na coś lepszego .

Subwoofer mam z wbudowanym wzmacniaczem 5.1 chce go wykorzystać jako aktywny .
    Poniżej zdjęcia :

[IMG=http://img151.imageshack.us/img151/9283/84549324.th.jpg][/IMG]

[IMG=http://img440.imageshack.us/img440/9938/72850734.th.jpg][/IMG]
    User removed account
    Level 1  
    krzysieg
    Level 25  
    Pod wyjścia tego woofera miałem podłączone te głośniczki Lg ,a pod wejścia sygnał 3 pary Rca (chinch) z dvd .

Te głośniczki nie bardzo mogę podłączyć bo mają 6 Ohm ...mam nadzieje że woofer się chociaż nadaje .
    Masz na myśli to że sygnał pre-out wzmacniacza to co innego a wyjście z komputera lub dvd (bo do tego chyba jest ta skrzynka :) to co innego ?

Nikt nie kupuje woofera ze wzmacniaczem na 6 kanałów żeby korzystać tylko z jednego ale akurat taki mam , po prostu 5 kanałów nie będzie wykorzystane .

Myśle że woofer mogę podłączyć do tego wzmacniacza co kupiłem ale z głośniczkami Lg lepiej nie kombinować bo sie długo nie naciesze tym soniaczem :)
    krzysieg
    Level 25  
    Dostałem wzmacniacz podłączyłem pod te głosniczki co mam , razem z kiepskimi cienkimi kablami mają po ok 8 Ohm sprawdzałem miernikiem więc na razie mogą być ....

Quote:
    np Dolby ProLogic2 czy Digital Cinema Sound EX (DCS), ale za to posiada tylko jedno wejście optyczne i jedno coaxialne i tylko 96khz/24bit, ale pewnie to akurat nie będzie Ci potrzebne Smile natomiast zastanawiające jest to że ma tylko 10 programów surround, jak go dostaniesz opisz go skrótowo Smile

ProLogic działa na programach surround czyli np moge słuchać radia w 5.1 na ustawieniu "hall" "concert" itp

Surround ma regulacje od 0 do 15 , Digital Cinema Sound EX działa w 3 trybach a,b,c (przełączając a,b,c różnica w tonach niskich i wysokich tak skrótowo) trochę inny efekt niż przy zwykłym surround ,troszkę bardziej realistyczny :)

Ogólnie wszystko dobrze działa to co najważniejsze ale mam 3 piloty uniwersalne i na żadnego nie reaguje ale mam nadzieje że odbiornik sprawny...

Ale Rds jest chyba zepsuty , jest napisane w instrukcji że jak stacja radiowa nadaje rds to na wyświetlaczu pojawi się "rds" i przełączać tryby rds lub wyłączyć można przyciskiem "display" .
    U mnie nie pojawia się na żadnej stacji rds a odbiór jest dobry ...
    Może ten Rds nie jest przystosowany do Polski ? ..takie rzeczy się raczej nie psują .
    User removed account
    Level 1