Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Sharp LC-40LE814E Quattron opinie,internet

13 Dec 2010 00:14 15149 11
  • Level 10  
    Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam. Mam następujące pytania. Czy ktoś coś mi napisze o tym tv? Jak w tym modelu wygląda przeglądanie internetu czy można wejśc na każdą strone czy jest ich tylko kilka, Jak z płynnością mediów z internetu? Jak się ma internet w sharpie z internetem w innych markach. I co sądzicie o tym 4kolorze? Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 1  
    Mamy telewizor już jakiś czas. Testujemy go, ze względu na inowacyjne rozwiązania. Ogólnie sprzęt na bardzo wysokie obcasy.
    Jeżeli chodzi o internet, to wchodzisz na każdą stronę, ale flash, java, nie odpalają i nic nie skorzystasz, nawet z instalacji. Radio internetowe tylko przez sieć DLNA. Jeżeli chodzi o szybkość internetu, to przy łączu 5/1 chodzi w umiarkowanie. Chwilę trwa ładowanie się stron. Przesuwanie się pilotem po stronie do najciekawszych nie należy. Dobra klawiatura wirtualna. Więcej możesz przeczytać na stronie internetowej "itcat.pl" w zakładce testy. 4 kolor to napewno zauważysz. Obraz efektowny tylko najlepiej ustawić kolory według programu do korekcji.
  • Level 11  
    Telewizor zakupiony, a w temacie po testach mam takie spostrzeżenia

- nie ma się czego czepiać, po dość skomplikowanej kalibracji ustawień obrazu jest lepiej, niż można by oczekiwać po krawędziówce, czerń jest mocno czarna, nawet w ciemnym pokoju, przy prostopadłym oglądaniu - internet po LAN - nieporozumienie, za to idealnie sprawdza się jako dodatkowy monitor podłączony przez HDMI - nieźle wyglądaja nawet marnej jakości filmiki z YT
    - wart swojej , zwłaszcza promocyjnej, ceny
    - RGBY rzeczywiście dodaje kontrastu, ożywia barwy no i... dokłada dodatkowe 2 megapiksele obrazu, fabryczne ustawienia eksponują to aż nadto, dlatego koniecznie trzeba sobie poustawiać obraz po swojemu
  • Level 10  
    Czy podłączając ten telewizor jako monitor testowałeś go grając w jakieś gry (najlepiej to widać w strzelankach czy innych grach, gdzie wymagana jest duża szybkość reakcji gracza) - chodzi mi o input lag - czy były zauważalne opóźnienia (telewizor włączony w tryb "gra").
    Najlepsze wyniki dał by jednak test (podłączyć do komputera monitor i telewizor jednocześnie, na którym włączony byłby jakiś stoper i zrobić zdjęcie na którym byłoby widać oba ekrany).
  • Level 11  
    Nie używam komputera do gier (tak, są tacy ludzie), a w pozostałych aplikacjach nie widzę różnicy w trybie "klon monitora" pomiędzy monitorem Samsung Sync Master 2333HD a telewizorem podłączonym jako drugi monitor (oba w rozdzielczości 1920 x 1080). Karta Geforce 9800 GT.
  • Level 10  
    Zgadzam się z przedmówcami, świetny sprzęt, ale ostrzenie nie jest idelane, nie ma ostrych krawędzi, ma to też swój plus obraz nie jest "płaski", jak dla mnie jedyny mankament
  • Level 10  
    LOCOLOCO wrote:
    jest wręcz odwrotnie.
    Ostrość jest rewelacyjna. A Sharp znany jest głownie z ostrości obrazu:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-shar...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html

Napewno znaczenie ma sygnał, moje spostrzeżenie ma się gdy Sharp pracuja na sygnale cyfrowym, ale jak już napisałem to dobry sprzęt. Podsumowując nie ma idealnych telewizorów, każdy z nas znajdzie jakiś mankament, według mnie ostrzenie sharpa mogłoby być lepsze.
  • Level 1  
  • Level 12  
    LOCOLOCO wrote:
    Tak stawiając sprawę , każdy może być ostrzejszy. Ale w swojej klasie Sharp właśnie jest -ostry !

I ja się pod tym podpisuję. Nabyłem 2 mies temu i wciąż pamiętam jak duża była różnica w ostrości między Sharpem a konkurencją. Inna rzecz , że odbieram tylko sygnał cyfrowy z kablówki (15 kanałów HD) i BR. Nie jestem ekspertem i nie wiem jak jest z sygnałem analogowym , ale zarzucanie , że jest nieostry obraz uważam za nieco naciągane....
  • Level 1  
  • Level 10  
    Ta czarna ramke kora wiekszosc nazywa telewizorem to mam wprawie rok. Juz wyspalem sie z zachwytow och i ach. Obraz trzeba przyznac calkiem niezly ale po nastawieniu na podstawie tego co znalazlem na internecie. Obsluga i nastawienia tego calego balaganu to poprostu porazka. Na poczatku byly problemy z samym DVB-T. Poprawilo sie troche chyba az w drugiej wersji oprogramowania. Ale jezeli chodzi o DVB-S to jest stale kicha. Nie udalo sie poprawnie nastawic Diseq, wyglada jak by wogle nie dzialal. A standartowe oznaczenie i wymazanie wiekszej ilosci programow to poprostu nie istnieje. Takze zrobienie porzadkow po wgraniu satelity to jest poprostu niezly orzeszek. Co mnie jeszcze wkurza to trzaski materialu przynajmniej 2 godziny po wylaczeniu. Troche sie dziwie ze powazna firma tak niepowaznie traktuje wszystkich klientow. Uwaga na przyszlosc jezeli telewizor to w standartowej wersji bez zadnych bajerow typu internet i DVB-S. Bo ktorykolwiek Chinczyk ma lepiej rozwiazana obsluge menu oraz roznych nastawien. Na temat pilota tez mozna by bylo napisac dluga liste uwag. Z mojego punktu widzenia jest to zlepieniec na sile wypuszczony na rynek o ktorym producent juz dawno zapomnial. Zasluguje na miano monitora bo do telewizora to jeszcze sporo brakuje. Na dzien dzisiejszy chyba zdecydowalbym sie na jakis lepszy model Samsunga.