Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC RX-230R nie działa jeden kanał, drugi działa poprawnie

13 Gru 2010 02:20 3301 6
  • Poziom 23  
    We wzmacniaczu ustaliłem iż były popalone rezystory i kilka tranzystorów.
    Przekaźniki normalnie się włączają (brak stałego na wyjściu wy-lutowane końcówki z uszkodzonego kanału)
    Lecz mam z nim nadal pewien problem (myślę że gdzieś coś nie dokładnie sprawdziłem)
    Lub nie mogę sobie z tym poradzić.
    Na tranzystorze Q716 powinno być napięcie takie jak na schemacie czyli około -1,6 volta.
    Ja tymczasem mam 33V
    Na bazach tranzystorów Q762, Q766 ,
    Mam również podobne napięcie czyli koło napięcia zasilania 33V.
    Jeden kanał jest sprawny myślę iż mam inny model gdyż u mnie napięcie jest symetryczne i wynosi około 34 volt.
    Nie tak jak na schemacie około 60V.
    Schemat dostępny tutaj http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=34216
    Być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i będzie umiał odpowiedzieć.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Jesteś trochę chaotyczny - na schemacie nie ma tranzystora Q716.
    Czy zmierzyłeś napięcia baza-emiter? - zawsze będą one ok. 0,5 do 0,7V. Jeżeli przy zasilaniu +- 30V masz na bazach 30V a na wyjściach głośnikowych nie masz napięcia to masz przerwę w emiterach lub na oporach wyjściowych (niskoomowych) i tranzystory do wymiany.
    Pomierz tranzystory i napisz co namierzyłeś.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    może gdzieś nie zauważyłeś go proszę zaznaczyłem go na zdjęciu JVC RX-230R nie działa jeden kanał, drugi działa poprawnie
    resztę za moment posprawdzam raz jeszcze muszę gdzieś coś pomijać co jest bardzo istotne .
    Dodam jeszcze co już zostało wymienione od momentu uszkodzenia na nowe bo uległo spaleniu .
    Rezystory emiterowe miały przerwę,R902,R786,R772,Q902 aktualnie za niego bc546,q758-bc546,q762-bc546,założyłem tak bo nie miałem w nocy pod ręką czegoś co jest zamienne.
  • Poziom 23  
    Aktualnie po założeniu nowych tranzystorów końcowych wzmacniacz ruszył.
    Ale pojawił się inny problem po złożeniu i podłączeniu kabli do tunera brak dzwięku w głośnikach odpinam kable do tunera i wszystko działa .
    Jest tylko takie ciche piszczenie.
    Na wyprowadzeniach tunera nr 1 2 3 mamy zasilanie
    15v-nóżka 1
    6v-nóżka 2
    masa - nóżka 3
    po podłączeniu do innego źródła pobór prądu tunera to 5mA
    a tutaj gdy go podłączę spada napięcie do 6volt z 15V.
    Dalej szukam
  • Poziom 23  
    Dziwne jest również to że jak podłączę wyświetlacz to w głośnikach pojawia się ciche brumienie.
    Występuje ono tylko podczas podłączonej taśmy idącej od płyty wzmacniacza do płyty czołowej wyświetlacza.
    Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
  • Poziom 18  
    A dolna klapa obudowy jest przykręcona w czasie testu?.
    Ten amplituner tak ma że jak nie zamontujesz dolnej klapy to pomimo załączenia się przekaźnika nie będzie dźwięku :).
  • Poziom 23  
    Wczoraj wieczorkiem czytałem tego Twojego posta i widziałem że tak jest po prostu sobie buczy.
    Ale sprawdzę dzisiaj i dam znać.
    Mam nadzieję że to będzie to.:)
    To było to temat zamykam