Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polepszenie warunków pracy zestawu mikrofonu bezprzewodowego

13 Gru 2010 07:45 930 1
 • Poziom 10  
  Panowie, (i Panie też)

  Mam następujący problem do rozwiązania. Zestaw mikrofonów bezprzewodowych pracuje w Kościele w zakrystii. gruba ściana i te sprawy, czasem są problemy z prawidłowym działaniem. Proszę o wskazanie najlepszego rozwiązania.:

  1. wystawić bazę w obszar kościoła tak by całość się widziała.(kupę roboty)
  2. wystawić jakoś anteny w obszar kościoła, mniej roboty, ale czy tak się da i jak się zabrać do robienia takich kabli antenowych. zdaje się że tam jest złącze BNC. Proszę pisać jak rozwiązać ten problem.

  dzięki za pomoc

  Pozdrawiam MR
 • Moderator Akustyka
  Wystarczy wyprowadzić antenę. Przy okazji warto zastosować
  wzmacniacz antenowy http://www.jts.com.tw/_english/02_products/03_detail.php?MainID=45&SID=46&ID=101
  lub antenę kierunkową. http://www.jts.com.tw/_english/02_products/03_detail.php?MainID=45&SID=46&ID=102

  Z pasywnymi antenami jest taki problem że kabel nie powinien być dłuższy niż 3-5m. Dłuższy wprowadzi więcej strat niż da ci kierunkowa antena. Jeżeli jest to kwestia przeprowadzenia kabla na drugą stronę, to możesz na początek spróbować z anteną z bazy. Krótkie anteny czasami mogą wymagać uziemienia.

  Antena aktywna to dobre rozwiązanie, i kabel może sięgać nawet 50m. Z tym że jest kilka standardów zasilania. Na to musisz zwrócić uwagę. Najpewniej kupić antenę tej samej firmy co odbiornik ale to nie reguła.

  Są kable ze złączami BNC, koncentryk o impedancji bodajże 50Ohm. Zarobienie koncentryka to nie problem. W zależności od wtyczki, często nakręca się obudowę na kabel i lutuje bądź zaciska przewodnik.