Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interpretacja smart dysku twardego

13 Gru 2010 08:53 1463 4
  • Poziom 8  
    Ps. w złym dziale umieściłem temat. proszę modów o przeniesienie do działu HDD

zbrobiłem test dysku twardego HD Sentinelem

napisałem do sklepu internetowego, w którym kupiłem dysk. Odpisali, żebym wysłał im dysk a oni wyślą dysk do autoryzowanego serwisu w celu ekspertyzy. Jeżeli reklamacja zostanie uznana, zostanie naprawiony lub wymieniony na nowy.

moje pytanie... jak profesjonalnie opisać moją usterkę, którą wyśle do sklepu wraz z dyskiem?

dołączam jeszcze screeny z HD Sentinel

• Poziom 17  
    Dysku na pewno Ci nie naprawią bo jest to nieopłacalne, zapewne wymienią na nowy. Swoją reklamację uzasadnij tym, ze w SMART dysku pojawiły się ostrzeżenia dotyczące wykrytych badsectorów. Możesz dołączyć screeny z kilku różnych programów. Dodatkowo możesz dodać, że dysk jest niewydajny, system operacyjny się zawiesza itd.

Co to za dysk bo jakoś doczytać się nie mogę ?
  • Poziom 8  
    dysk Segate Braracuda 7200 - 500 GB ;] po roku czasu już dzieją się takie problemy z tym dyskiem....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    tak niestety seria 12.
    czytałem właśnie ostatnio o tej serii, że padają strasznie. miałem wcześniej też Seagate ale 80 GB to nie było z nim żadnych problemów a uzytkowałem go ponad 4 lata