Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RSH1 DBRS side by side - bardzo głośna praca

Efgard 13 Gru 2010 10:09 15766 5
  • #1 13 Gru 2010 10:09
    Efgard
    Poziom 2  

Witam,

Mijają trzy lata jak posiadam lodówkę Samsung side by side RSH1 .... (jakieś dalsze oznaczenie, najprawdopodobniej DBRS, ale nie jestem pewien).

Do tej pory działała bardzo cicho. Czasami - szczególnie wieczorem (zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji) lodówka była głośniejsza (coś tam w niej bulgotało, albo trzeszczało ;)). Domyślałem się, że czsem się odmraża, a czasem po prostu robi lód do kostkarki. Ale oprócz tych rzadkich "zabiegów" lodówka była bardzo cicha.

Jednak od dwóch dni, lodówka zaczęła bardzo głośno pracować. Nie cały czas, ale często, a masakra zaczyna się wieczorem, bo aż budzi dzieci. :(

Gdy otwieram drzwi od zamrażarki - nic się nie zmienia, gdy ją ruszam - nic się nie zmienia. Natomiast jak otworzę drzwi chłodziarki (głośny dźwięk zaczyna zanikać (wydając przy tym terkot jak lądujący helikopter - może to kłopot z jakimś wentylatorem?!), a następnie jest błoga cisza.

Po takim otwarciu drzwi cisza trwa od 5 - 40 minut i lodówka znowu zaczyna swoje potępieńcze jęki!

W ciągu całej doby częściej jest jednak cicha (bo zdarzają się jej przestoje w hałasowaniu np. 2 -godzinne).

Natomiast czas, gdy jest bardzo głośna to w sumie jakieś 7 godzin w ciągu doby.

Podpowiedzcie co to może i być i jak sobie z tym poradzić!
    Z góry dziękuję!
    Efgard
    Kielce

3 5
  • #2 13 Gru 2010 21:45
    henrykgr1
    Poziom 19  

Witam.
    Też tak sądze, jest to sprawa wentylatora,poniważ otwarie drzwi lodówki powoduje wyłączenie wentylatora parownika.Pozosaje tylko dostać się do niego i stwierdzić powód jego wadliwej pracy.

0
  • #3 14 Gru 2010 07:28
    Efgard
    Poziom 2  

Dzięki Panowie!
    Spróbuję to sprawdzić i dam Wam znać.

0
  • #4 14 Gru 2010 21:48
    wojtas998jrg
    Poziom 2  

Koledzy i ja się podepnę pod temat ja mam też taką lodówkę model RSH 1KLBG u mnie też bardzo głośno pracuje ale najgorzej jest jak się włącza i wyłącza jak by coś w kompresorze stukało może ktoś coś podpowie bo lodówka na gwarancji i był fachowiec i mówi ze to normalne i nic nie zrobił ale przedtem tak nie było ewidentnie cos jest nie halo u ciebie Efgard jest też tak głosno? może ktoś patrzył ile czasu lodówka chłodzi a na ile czasu się wyłącza bo u mnie to 30 na 30 minut
    Z gory dzięki za pomoc

4
  • #5 15 Gru 2010 07:43
    Efgard
    Poziom 2  

U mnie raczej nic nie stuka ... tzn. czasami wieczorem, ale tak jak pisałem - to nawet w instrukcji jest zaznaczone, że to normalne i jest to dosyć rzadki objaw.
    Natomiast, na pewno nie stuka jak się załącza i wyłącza!
    Nie umiem Ci odpowiedzieć ile czasu chłodzi, a ile odpoczywa, bo nigdy nie miałem potrzeby tego sprawdzać.

Co do mojej dolegliwości, to po 3 dniach głośnej pracy (tak jak to opisałem na początku), lodówka wróciła do normy (tzn. jest cicho).

Teraz zastanawiam się, czy to nie jakiś zabieg, który sobie lodówka wykonywała (może jakieś odmrażanie?!) i jak skończyła to wszystko wróciło do normy, czy też raczej tak jak pisaliście, np. łożysko wentylatora, które teraz - raz na jakiś czas - będzie dawać o sobie znać, aż się w końcu popsuje na amen?!

Czas pokaże ...

Zastanawiam się jak długa jest gwarancja na taki produkt, bo nie mogę znaleźć karty gwarancyjnej? Lodówkę kupiłem w 2007 r.

0
  • #6 17 Gru 2010 20:40
    wojtas998jrg
    Poziom 2  

Może ktoś coś mi podpowie co boli mojej lodówie bo do serwisu samsunga wysłałem takiego emaila a oni w odpowiedzi napisali zebym nie szukał wad.

Posiadam lodówkę model RSH1KLBG nr. Seryjny B31242BSC00029 M od marca 2010 roku.Lodówka sprawuje się dobrze, ale ma jedną wadę jeśli tak to można nazwać, na początku wszystko grało czyli około 3 miesięcy, ale później zaczęły się jakieś dziwne hałasy których nie było. Występują one podczas włączania się i wyłączania lodówki są bardzo głośne jak na moje ucho pochodzą z kompresora jakby coś w środku obijało się o jego obudowę porównam to do odgłosów starej lodówki moich rodziców, poza tym włączaniem lodówka chodzi dobrze chociaż głosnowato i czasem coś tam trzaska, ale czytałem na forum że to normalne w tych lodówkach . Fachowiec w tej sprawie był już dwa razy i stwierdził że wszystko jest ok. a hałas nie przekracza norm. Ja nadal twierdzę że coś jest nie tak bo przedtem tak nie było i nawet goście zwracają na te odgłosy uwagę. Sprawdzałem z zegarkiem ile lodówka pracuje a ile jest w stanie spoczynku i jest to 29 na 29min jak jest włączona kostkarka do lodu pracuje dłużej . Resetowałem też ją poprzez półgodzinne wyłączenie z zasilania ale na wyświetlaczu nie ma żadnych błędów . Nie wiem co mam robić dalej czy po raz trzeci wzywać fachowca choć i tak mnie znowu oleje , a znając nasze polskie realia fachowiec stwierdzi usterkę po upływie gwarancji a wtedy będę musiał słono za naprawę zapłacić , sprzęt nie był tani i powinien chodzić jak należy. Proszę o pomoc, czekam na odpowiedz i z góry dziękuję . Pozdrawiam

6