Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Kody części, gdzie kupić części.

13 Gru 2010 11:12 2501 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Właśnie naprawiam uszkodzoną Nokie 6300 i muszę wymienić bezpiecznik ładowania i cewkę mikrofonu, L2104 i F2000. i tu zrodziły się problemy:

1. Sprzedający poprosił mnie o kody części w formacie jak podał 412xxxx, powiedział, że jedynie tak bezie mógł je zidentyfikować.
    2. Nie ma pewności, że ten sprzedający będzie miał te części czy możecie mi polecić gdzie mogę dostać w razie czego te części?
    3. Jak grot do lutownicy polecacie mam 40W typu pistoletowego do takiej roboty.

Z góry dziękuje i pozdrawiam,
    Michał
  • Poziom 21  
    Chyba na schemacie powinno być podane jaki mają kod te części .
  • Poziom 13  
    Co do f2000 to miliony razy spotkałem się ze idealnie sprawdza sie na tym miejscu kawałek drutu ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Pozatym pistoletem do telefonu....jak dla mnie bardzo niewygodne... ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Lepeij zainwestować w dobrą kolbówkę :D napewno się zwróci.
  • Poziom 24  
    Tak na dobrą sprawę oba elementy da się zastąpić drutem ;) bezpiecznik najlepiej wyciągnąć z jakiegoś dawcy a cewkę zmostkuj i wszystko będzie oki.
  • Poziom 9  
    elliott napisał:
    Chyba na schemacie powinno być podane jaki mają kod te części .

Tak to są właśnie kody ze schematu, sprzedający prosił o kody w 7 częściowym stylu.

rogulek napisał:
    Pozatym pistoletem do telefonu....jak dla mnie bardzo niewygodne... ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Lepeij zainwestować w dobrą kolbówkę napewno się zwróci..

Właśnie przeszedłem na niego z kolbówki. w sumie to jestem zadowolony, tylko szukam tych końcówek...

Co do mostkowania właśnie chciałem tego uniknać bo kojarzy mi się to po prostu z "druciarstwem"... ale jak widzę nie będzie innego sposobu, jak mostkować cewkę? w skutek upadku wogóle nie mam tego elementu...
  • Poziom 9  
    Odświeżam

1. Przykładowy kod: 5119039 SM FUSE F 2.0A 32V, potrzebuje kodu części w takim formacie.
    2. Jak mostkować cewkę, niestety już jej nie ma aby podpatrzyć...