Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klient e-mail w Nokii - synchronizacja

piotrek5001 13 Dec 2010 11:31 2248 9
 • #1
  piotrek5001
  Level 24  
  Witam forum elektroniczne.
  Może któryś z Kolegów wie jak rozwiązać problem z klientem e-mail w Nokii na Symbianie:).

  Skonfigurowałem sobie oryginalnego klienta email w swojej nowej E52. Mam konto na gmailu gdzie jest ponad 10k wiadomości w skrzynce odbiorczej - dla tego przy konfiguracji w opcji klienta (Opcje->Ustawienia->Ustawienia skrzynki pocztowej->Elementy do synchronizacji->Wiadomości email do pobrania) ustawiłem 50szt (zarówno "z folderu odebrane" jak i "z innych folderów").  Na początku wszystko wydawało się w porządku, pierwsza synchronizacja pobrała tylko 50szt najnowszej poczty. Jednak teraz, gdy dostaję nowe maile, są one dodawane do urządzenia a stare nie są wyrzucane z urządzenia - co powoduje przechowywanie w telefonie więcej niż zadeklarowane 50szt. Zajmuje to miejsce w telefonie niepotrzebnymi mi (mam kopię na serwerze gmaila) wiadomościami.

  Pytanie - jak zrobić, żeby w telefonie zapisanych było tylko 50 najnowszych wiadomości?
  W Windows Mobile nie miałem problemu - ustawiłem, że chcę mieć wiadomości nie starsze niż 7 dni, i przy synchronizacji starsze wiadomości znikały z urządzenia.

  Proszę o pomoc,
  pozdrawiam Piotrek
 • #2
  jureczek
  Level 11  
  mozesz sprobowac do kobu orange zadzownic. maja tam nokie mail, to a nuz beda wiedziec. nie bedzie to wiele kosztowac, a problem moze bedzie z glowy.

  no i napisz jaka wersja programu.
 • #3
  SaraniS
  Level 26  
  Witam
  Z tego, co wiem (mam N95), nie ma możliwości usunąć nagłówków e-maili ze skrzynki w telefonie, dopóki nie usuniesz ich fizycznie z serwera (nie wiem, czy musiałbyś usuwać z poziomu klienta w telefonie, czy wystarczyłoby, żeby ich telefon "nie zobaczył" na serwerze).
  Pozdrawiam
 • #4
  piotrek5001
  Level 24  
  Dziękuję za udział w dyskusji. Wiemy już, że nie da się tego zrobić poprzez IMAP. Skonfigurowałem więc klienta poprzez Exchange (serwer m.google.com). Wszystko się idealnie synchronizuje, jest też opcja automatycznego usuwania z urządzenia wiadomości starszych niż x dni.

  Problem pojawia się przy tworzeniu nowej wiadomości lub odpowiadaniu na odebraną. Po kliknięciu Opcje->Utwórz e-mail pojawia się komunikat "nie można wykonać polecenia". Dzwoniłem do Nokia Care, pani była bardzo zdziwiona, chyba nie do końca wiedziała o czym mówię (kazała mi zmienić pamięć wiadomości na memory card, ale to nie pomogło).

  1. Czy ktoś spotkał się z tym problemem?
  2. Czy któryś z Kolegów Elektrodowiczów wie jak go rozwiązać?
  3. Czy znacie jakiegoś alternatywnego klienta e-mail dla S60v3, który umożliwia to czego potrzebuję i ładnie integruje się z telefonem.

  Proszę o porady i pozdrawiam.
 • #6
  piotrek5001
  Level 24  
  kosmo21 wrote:
  Zainteresuj się może http://community.seven.com/main.php. Ładnie się integruje z systemem, może Twoje problemy też rozwiąże.

  Wszystko fajnie, ale ta aplikacja wysyła mi tylko SMSy na zagraniczny numer (+44). Nie udało mi się skonfigurować jej przez Exchange, spróbuję jeszcze po IMAP'ie jak będę miał czas.

  Temat cały czas uważam za otwarty i proszę o jakieś sugestie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skonfigurowanie poprzez Nokiowy program Mail for Exchange - będę miał jednocześnie synchronizację kontaktów i kalendarza.

  Pozdrawiam
 • #7
  kosmo21
  Level 18  
  Wysyła jednego smsa na początku, a potem już nie. Zapomniałem o tym, bo instalowałem go dawno ;-)
 • #8
  piotrek5001
  Level 24  
  kosmo21 wrote:
  Wysyła jednego smsa na początku, a potem już nie. Zapomniałem o tym, bo instalowałem go dawno ;-)


  Jednorazowo a później przy ponownej próbie konfiguracji:)
 • #10
  cyna_waw
  Level 12  
  A ja mam trochę pytanie z innej beczki- czym ta usługa właściwie różni się od BB bis? bo opinie dość podzielone