Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja multimedialna na WINCE 6.0 Czy da się coś edytować ?

pepe_lodz 13 Dec 2010 11:54 15292 23
    pepe_lodz
    Level 15  
    Witam
    Zakupiłem chiński produkt do autka VW marki AudioSources model AS-8601. Produkt ma w specyfikacji napisane ze pracuje na WINCE 6 i ok automapa dziala na nim bardzo dobrze. Czy wie ktos czy da sie jakos edytowac soft tej stacji multimedialnej ? Czy WINCE 6 w tym wypadku obsluguje cale radio czy jest tylko do obslugi nawigacji ?Radio ma kilka błędów i pomyslalem ze moze jakos poprzez edycje softu da sie to naprawic gdyz wydaje mi sie ze to kwestia softu. Pisalem do chinczykow ale oni mowia ze ok bedzie nowa wersja ale nie da sie jej wgrac do mnie. Jednym slowem zrobia nowe radio poprawione. Dla mnie bez sensu podejscie ale to chinczyki. Mam soft w plikach do tego radia ale nie wiem jak wogole to rozpakowac i zabrac sie do edycji. Jeden problem to galka dziala odwrotnie: krecac na + dziala jak na - i na odwrot. Kolejny problem to Ikona w radiu od funkcji "TP " nachodzi na cyfre 1 od zapamietanej stacji. moze ktos pomoze cos w tym temacie ?
    W zalaczniku soft jaki dostalem od chinczykow ale taki soft mam wgrany.
    Żbik
    Level 11  
    Co do głośności, to najprostszy sposób, to przecięcie ścieżek i podlutowanie odwrotnie. Dokładniej, to jak rozbierzesz urządzenie, to impulsator od głośności ma 2 nogi z jednej strony i 3 z drugiej. Zamień 2 skrajne nogi z tej strony gdzie są 3.
    Nie wiem czemu, ale Chińczycy bardzo lubią podłączać / opisywać różne rzeczy odwrotnie ( + zamiast - itd..).
    Na poprawione oprogramowanie chyba się nie doczekasz, a zresztą oni chyba jeszcze po prostu nie "ogarniają" programowania na zadowalającym poziomie.

Jeśli chodzi o ingerencję w soft, to raczej o tym zapomnij. Spotkałem się z jednym urządzeniem gdzie można ( potrafiłem ) coś zrobić w nie "windowsowej" części .
    Ogólnie, to windows jest tylko do nawigacji, a reszta to kij wie co to jest.
    Oba systemy działają niby niezależnie, a wyświetlany obraz / dźwięk, jest kierowany przez przełączniki.
    Do windowsa można się dobrać, uruchomić exploratora, total commandera itp, ale nie radzę ci grzebać w rejestrze, bo można uwalić sprzęt tak, że nawet jak masz soft, to nie ruszy bootloader i wtedy tylko programowanie flasha wchodzi w grę. I trzeba mieć czym...

pzdr.
    Freddy
    Level 43  
    Żbik wrote:
    Co do głośności, to najprostszy sposób, to przecięcie ścieżek i podlutowanie odwrotnie. Dokładniej, to jak rozbierzesz urządzenie, to impulsator od głośności ma 2 nogi z jednej strony i 3 z drugiej. Zamień 2 skrajne nogi z tej strony gdzie są 3.
    ...

Ale bzdury kolego piszesz, jeśli jest "impulsator" a nie potencjometr, to zamiana nic nie da.
    Quote:

To w takim razie pod jakim systemem pracuje reszta, jeśli nie pod Windows ?
    pepe_lodz
    Level 15  
    Żbik wrote:
    Nie wiem czemu, ale Chińczycy bardzo lubią podłączać / opisywać różne rzeczy odwrotnie ( + zamiast - itd..).
    Na poprawione oprogramowanie chyba się nie doczekasz, a zresztą oni chyba jeszcze po prostu nie "ogarniają" programowania na zadowalającym poziomie.

Jeśli chodzi o ingerencję w soft, to raczej o tym zapomnij. Spotkałem się z jednym urządzeniem gdzie można ( potrafiłem ) coś zrobić w nie "windowsowej" części .
    Oba systemy działają niby niezależnie, a wyświetlany obraz / dźwięk, jest kierowany przez przełączniki.
    Do windowsa można się dobrać, uruchomić exploratora, total commandera itp, ale nie radzę ci grzebać w rejestrze, bo można uwalić sprzęt tak, że nawet jak masz soft, to nie ruszy bootloader i wtedy tylko programowanie flasha wchodzi w grę. I trzeba mieć czym...

pzdr.

A patrzyłeś czy w tym sofcie da się coś zrobić ?

Chodzi mi dokładniej o pokrętło od przełączania utworów nie od głośności. A pokrętło to działa tak że krecąc na + kręci sie tylko kawałek nie obraca sie dookoła i analogicznie na minus. Czyli tak jakby do jakiegoś styku i dalej nie idzie. Jak zrobie dwa ruchy w prawo to np o dwa utwory przełącza w moim wypadku do tyłu a powinien do przodu. Poniżej link do filmiku na którym mozna zobaczyc o co mi chodzi.

Link

Popraw błędy. marek216
    Żbik
    Level 11  
    Freddy wrote:

Ale bzdury kolego piszesz, jeśli jest "impulsator" a nie potencjometr, to zamiana nic nie da.

No wydaje się oczywiste, że da. I sprawdzone osobiście...Daje....Nie wiem czemu uważasz że bzdury..
    Freddy wrote:

Napisałem, że "kij wie". Ja akurat kijem nie jestem, ale z tego co wynika z mojego doświadczenia z urządzeniami tego typu ( choć nie jest zbyt wielkie ) , to z windą można często zrobić co się chce. Całkowicie zdjąć nakładkę, tak żeby został "czysty" WinCE, a klikasz przycisk i wracasz do reszty urządzenia: radio, tv, dvd..... Mało tego. Czasami, jak windows się zwiesi na amen, to i tak można się przełączać między resztą, a zawieszonym windowsem.

@pepe_lodz
    Co do patrzenia do softu, to nie mam ani sprzętu, ani odpowiedniej wiedzy, ani czasu.
    Co do tego przełącznika, to prawdopodobnie ma 3 nogi, gdzie środkowa to masa. Zamiana skrajnych powinna pomóc. Oczywiście jeśli przy np. skanowaniu radia też skanuje w dół, przy "kręceniu w górę", bo jeśli działa na odwrót tylko na odtwarzaczu, to wina softu.

pzdr.
    pepe_lodz
    Level 15  
    Żbik wrote:
    Freddy wrote:

No wydaje się oczywiste, że da. I sprawdzone osobiście...Daje....Nie wiem czemu uważasz że bzdury..
    Freddy wrote:

Napisałem, że "kij wie". Ja akurat kijem nie jestem, ale z tego co wynika z mojego doświadczenia z urządzeniami tego typu ( choć nie jest zbyt wielkie ) , to z windą można często zrobić co się chce. Całkowicie zdjąć nakładkę, tak żeby został "czysty" WinCE, a klikasz przycisk i wracasz do reszty urządzenia: radio, tv, dvd..... Mało tego. Czasami, jak windows się zwiesi na amen, to i tak można się przełączać między resztą, a zawieszonym windowsem.

@pepe_lodz
    Co do patrzenia do softu, to nie mam ani sprzętu, ani odpowiedniej wiedzy, ani czasu.
    Co do tego przełącznika, to prawdopodobnie ma 3 nogi, gdzie środkowa to masa. Zamiana skrajnych powinna pomóc. Oczywiście jeśli przy np. skanowaniu radia też skanuje w dół, przy "kręceniu w górę", bo jeśli działa na odwrót tylko na odtwarzaczu, to wina softu.

pzdr.

Pokrętło z tego co zauważyłem wszędzie działa odwrotnie.
    Żbik
    Level 11  
    No to zamień nogi miejscami. Jak nie czujesz się na siłach, to w pierwszym lepszym serwisie powinni Ci to zrobić, a jak nie to podeślij do mnie.
    pepe_lodz
    Level 15  
    Nie no dam rade, na tyle się znam tylko w ten sposób stracę już gwarancje na radio :(
    Freddy
    Level 43  
    Jeśli jest impulsator jak piszesz, to zamiana nóg nic nie da. Jeśli są dwa switche ze wspólnym środkiem, to zamiana da efekt. Impulsator a 2 switche, to duża różnica.
    pepe_lodz
    Level 15  
    jak nie da , przeciez to logiczne jesli sa 3 nogi w switchu to z miana pomoze. Biorac na logike
    Freddy
    Level 43  
    pepe_lodz wrote:
    jak nie da , przeciez to logiczne jesli sa 3 nogi w switchu to z miana pomoze. Biorac na logike

Czytaj dokładnie posty, co innego 2 switche, co innego impulsator !
    pepe_lodz
    Level 15  
    a jak rozpoznać czy jest to impulsator czy switch?
    darekglab38
    Level 10  
    Witam. Zakupiłem ten sam model stacji AS 8601 i mam problem z podłączeniem.Stacja jest dedykowana do VW Passat B 5.Po podłączeniu wtyczek nie działa sterowanie z kierownicy i wyświetlacz między zegarami.Nie dostałem żadnej instrukcji i schematu.Wcześniej miałem radionawigacje RCD.Czy może ktoś mi podpowiedzieć jak to podpiąć żeby wszystko działało.
    pepe_lodz
    Level 15  
    Stacja ogolnie kicha. Mialem to w Seat Leon 1 i po ok miesiacu sprzedalem. Z tego co pamietam to sa chyba dwa luzne kabelki przy kostce bodajze zielony i bialy chyba... Nimi trzeba sie jakos wpiac w sterowanie z kierownicy i wyswietlacz. Ja nie mialem wyswietlacza i sterowania ale z tego co pamietam jak sprzedawca i chinczycy mi mowili od czego sa te kable. Nie wiem jak u ciebie ale ja mialem poprawnie podlaczone kostki z kablem 12V po stacyjce i stalym 12V a po zgaszeniu silnika i odpalaniu po kilku min radia wlanczalo sie razem z przekreceniem kluczyka i odrazu skanowalo wszystkie stacje radiowe(te zapamietane). Dopiero po przeskanowaniu zaczynalo grac stacje radiowa ktora grala przy wylaczaniu auta. Pomagalo tylko wylaczenie funkcji AF w radiu co odpowiadalo za szukanie czestotliwosci w czasie podrozy. Sprzedalem i kupilem Pioneera. Teraz jestem mega zadowolony. Ale moze trafiles nowa serie jakas poprawiona. Poza tym jak mp3 gralo to nie bylo funkcji ID3 tag odpowiadajacej za wyswietlanie pelnej nazwy pliku mp3. Chyba tylko wyswietlalo ok 15 znakow z pliku. A nie czytalo wykonawcy, tytulu...
    darekglab38
    Level 10  
    Sprzedawca dał mi taki schemat gdzie były zaznaczone te dwa przewody zielony i biały ale z którymi przewodami je połączyć.Inna sprawa że te dwa przewody są w przejściówce która była ze stacją we wtyczkach od oryginalnego radia nie ma takich kolorów przewodów.
    pepe_lodz
    Level 15  
    musisz zlokalizowac ktore przewody masz w kostce od sterowania i ekranu. Podaj jakie to auto rocznik... A z ciekawosci z jakiej aukcji kupowałeś ?

Czy w fabrycznym radiu miales z tylu radia 3 male kostki mini iso ? zielona niebieska i zolta ? W srodkowej beda chyba kabelki od wyswietlacza i sterowania. Nie pamietam koloru kostki. Na styku 9 DATA czyli wyswietlacz a na 11 REM-C czyli sterowanie kierownicy. ALe moze sie myle...

Link
    darekglab38
    Level 10  
    Są trzy. Żółta - bez przewodów,zielona i niebieska.
    pepe_lodz
    Level 15  
    Podalm ci juz link do strony i numery pinow w srodkowej kostce
    Przed wysłaniem wiadomości użyj przycisku " Pisownia " i popraw błędy. jever 23
    darekglab38
    Level 10  
    To jest zdjęcie kostek z oryginalnego radiaStacja multimedialna na WINCE 6.0 Czy da się coś edytować ?

Dodano po 10 [minuty]:

VW Passat B 5 2003r.To schemat od sprzedawcyStacja multimedialna na WINCE 6.0 Czy da się coś edytować ?
    pepe_lodz
    Level 15  
    Wiec musisz bialy i zielony wpiac w styki zielonej kostki numer 9 i 11. Oznaczenie stykow masz na stronie z linka co ci dalem wyżej.
    Wyżej piszemy przez "ż" .
    darekglab38
    Level 10  
    Byłem u fachowca i nie udało się podłączyć stacji.Po podłączeniu tych dwóch przewodów sterowanie z kierownicy nie działa.
    pepe_lodz
    Level 15  
    W skype poszukaj sobie kontaktu o nazwie AUDIOSOURCE z Chin. To jest kontakt do producenta. Mozesz z nimi pisać tylko po angielsku. Ja swego czasu pisałem. Trochę podpowiadali... ALe musisz z rana pisać bo u nich jest inna strefa czasowa i ok 10 to chyba kończą pracę już. Jak dla mnie oddaj ten sprzęt jak możesz bo raz że są problemy z nim a dwa że słaba jakość dźwieku. Ja kupiłem sobie zamiast tego co miałem Pioneera AVH-3300BT. Jakość dźwieku nieporównywalna. Do tego zakupiłem jedyne dodatkowy moduł nawigacji na WIndows CE( co prawda chiński ale działa nawigacja i jest podpięte do Pioneera pod fabryczne złącze PIONEER do nawigacji). Razem zestaw działa super. Do Pioneera mozna chyba też dokupić moduł do podłączenia fabrycznego sterowania z kierownicy. Jedyne chyba tylko nie podłączysz wyświetlacza z zegarów aby pokazywał komunikaty z radia... Ja polecam. Wejscie na USB i SD oraz IPOD, i inne bajery. Aha i ma moduł Bluetooth głośnomówiący... I działa o niebo lepiej niż w tym chińskim wynalazku. No ale co sprzedaja tego w necie i ludzie sie nacinają na to. Jesli masz stan nie naruszony to masz prawo do zwrotu w ciągu 10 dni.

Gdzie kupiłeś ? Na aukcji ? Zapodaj jak możesz linka...

Tu masz jeszcze maila do producenta tego wynalazku:
    sales(malpa)audiosources.net
    info(malpa)audiosources.net
    darekglab38
    Level 10  
    Skontaktowałem się z innym importerem tej stacji.Zaoferował mi jakiś moduł przejściowy który miał rozwiązać problem.Jak się póżniej okazało trafił im się taki passat ze sterowaniem z kierownicy . Po 6 h poddali się .Zgłosili problem producentowi i mówili żeby skontaktować się za kilka miesięcy.Powinno być już po problemie.
    darekglab38
    Level 10  
    Zakupiłem ten interfejs ,tyle tylko że jak się dowiedziałem od człowieka z serwisu montującego te radia że w Passacie bez szyny can sterowanie z kierownicy nie będzie działało.Passat mój jest z rocznika 2003 i nie posiada tej szyny.