Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar rosa pmg 565 pierze ale nie wiruje ...

agakrk 13 Gru 2010 14:18 2010 5
  • #1 13 Gru 2010 14:18
    agakrk
    Poziom 8  

Witam!
    Jak w temacie pralka pierze normalnie po czym nie chce wirować :( Na samym programie do wirowania tez nic się nie dzieje ...Macie jakiś pomysł co to może być ?Pozdrawiam

0 5
  • #2 13 Gru 2010 20:48
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Może być np. zabrudzony filtr, luźny (słabo naciągnięty) pasek klinowy, uszkodzony hydrostat, uszkodzony programator, uszkodzony silnik...
    Czy mąż już coś z tego sprawdzał?

0
  • #3 15 Gru 2010 11:22
    gego
    Poziom 15  

Jak wygląda przycisk wyłączania wirowania. Jest wciśnięty czy nie? Może tylko zleciał z niego kabelek pod wpływem wstrząsów albo sam przycisk jest uszkodzony. Trzeba by ściągnąć prawą stronę obudowy i sprawdzić sam wyłącznik.
    Jak wszystkie programy przechodzi do końca tylko nie wiruje to pewnie wyłącznik właśnie padł.
    Podważyć pokrętła wkładając śrubokręt w szczeliny panelu patrząc od tylnej strony pralki. Wyciągnąć pokrętła i odkręcić panel. Wtedy będzie możliwa wymiana przełącznika. Oczywiście blacha tylno-boczna też musi być ściągnięta do tej naprawy. Trzeba być ostrożnym bo plastyk, w którym osadzone są przełączniki lubi się kruszyć i jak pęknie to trzeba wklejać przełącznik na poxipol.

0
  • #4 15 Gru 2010 11:34
    agakrk
    Poziom 8  

Witam!
    Jaki to ma byc kondensator ?Bo chcialam zamowic ale nie wiem ktory :(
    Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

Co do paska to wyglada na to ze jest ok .Maz tez stawia na ten kondensator ...Chociaz dziwne ze pranie przechodzi cale bez zadnego problemu ...A co do przycisku to nie jest wcisniety ale powiem mu dzis zeby zobczyl pod obudowe moze faktycznie cos tam sie podzialo :) A mam jeszcze pytanie bo robie pranie w niej normalnie tylko pozniej daje pranie do wirowki to nie zaszkodze pralce bardziej ?Dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)
    Pozdrawiam

0
  • #5 15 Gru 2010 11:47
    gego
    Poziom 15  

Nie widzę wcześniej żadnej wzmianki o kondensatorze więc nie wiem o co chodzi.
    Tak sobie teraz uświadomiłem, że przycisk ten wyłącza wirowanie w pozycji gdy jest wciśnięty tak więc nawet jeśli spadł by z niego przewód wirowanie by było. Obstawiam więc, że jest na stałe zwarty i dlatego pomija wirowanie. Można to sprawdzić odłączając właśnie kabelek od tego włącznika - wtedy pralka powinna wirować.
    Skoro przechodzi program do końca to właśnie w wyłączniku upatrywał bym przyczyny.
    Można oczywiście tak prać. Nie ma żadnego zagrożenia tylko dodatkowa robota z wirowaniem.

0
  • #6 15 Gru 2010 12:44
    agakrk
    Poziom 8  

Dziekuje za szybka odpowiedz :) Jak tylko maz sie zjawi od razu mu powiem o tym przycisku :) Szczerze to ja nigdy nie korzystalam z tego przycisku ale moze cora cos poruszala ...A z tym kondensatorem to jeden pan podpowiedzial ze to moze byc problem .Tyle ze to ja pomylilam posty :) Pisalam dwa i stad ta pomylka :)
    Pozdrawiam

0