Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV50E30EU - nie działa

aro_40 13 Gru 2010 15:28 4928 9
  • #1 13 Gru 2010 15:28
    aro_40
    Poziom 11  

Witam,
    W sobotę zainstalowałem nową zmywarkę Boscha SMV50E30EU. Podłączona została przez fachowca, ale niestety - mimo prób włączenia na panelu nie świeci się żadna dioda :( Oczywiście prąd w gniazdku jest, woda odkręcona, ale mimo wszystko żadnej reakcji :(

0 9
  • #2 13 Gru 2010 16:39
    grzeg0
    Poziom 17  

Witam. To nic innego nie pozostało tylko wezwać autoryzowany serwis. A ten "prąd w gniazdku" to mam nadzieje że nie był sprawdzany tyklo (próbówką) :).

0
  • #3 13 Gru 2010 19:36
    aro_40
    Poziom 11  

grzeg0 napisał:
    A ten "prąd w gniazdku" to mam nadzieje że nie był sprawdzany tyklo (próbówką) :).

nie ja sprawdzałem, więc nie potrafię odpowiedzieć. Mam tylko nadzieję, że ten któremu dawano uprawnienia to wie jak sprawdzac prąd.

0
  • #4 13 Gru 2010 19:58
    grzeg0
    Poziom 17  

Włącz jakieś urządzenie do gniazdka gdzie podłączona jest zmywarka np. lampkę lub odkurzacz. Jak będą działać, a zmywarka nie, to wzywaj autoryzowany serwis. Wykaz serwisów masz w książce gwarancyjnej. Pozdrawiam.

0
  • #5 14 Gru 2010 07:22
    aro_40
    Poziom 11  

grzeg0 napisał:
    Włącz jakieś urządzenie do gniazdka gdzie podłączona jest zmywarka np. lampkę lub odkurzacz.

to była pierwsza rzecz jaka zrobiłem.

grzeg0 napisał:
    Jak będą działać, a zmywarka nie, to wzywaj autoryzowany serwis. Wykaz serwisów masz w książce gwarancyjnej. Pozdrawiam.

To tez juz zrobiłem.

Zamieszczając ten post nie miałem zamiaru samemu naprawiać zmywarki, bowiem:
    1. nie znam się na tym.
    2. nowe urządzenie naprawia serwis (w końcu za to płacę kupując nowy wyrób).
    Chciałem wiedzieć, co mogło ulec uszkodzeniu, nim przyjedzie serwis i zwali cała winę na mnie :(

0
  • #6 14 Gru 2010 11:25
    tracer.on
    Poziom 9  

Ja wczoraj też podłaczyłem taką zmywarkę u siebie i mialem podobny problem, brak świecących diod brak reakcji na przyciski. (szukanie nr do serwisu i nerwy)
    Z powodu że czekam na kuchnię i sprzęt jeszcze nie zabudowany to włączałem na zamkniętych drzwiach, po uchyleniu i włączeniu problem znikł wszystko działa.

1
  • #7 14 Gru 2010 12:31
    aro_40
    Poziom 11  

jak zamknę drzwi, to nie dostanę się do panelu !!! wszystkie przyciski mam na górnej obudowie drzwi :(

0
  • #8 14 Gru 2010 14:13
    tracer.on
    Poziom 9  

To jest pewnie zepsuta u mnie dzisiaj 2 mycie na programie auto i czas ponad 2 godziny.

Mam pytanie do osób mających tę zmywarkę czy podczas pracy nie świecą się żadne diody nawet po zakończeniu mycia sygnałem dźwiękowym nic na panelu się nie świeci przy zamkniętych drzwiach, dopiero po otwarciu świeci się dioda.
    Czy to normalne?

0
  • #9 14 Gru 2010 20:18
    grzeg0
    Poziom 17  

tracer.on napisał:
    To jest pewnie zepsuta u mnie dzisiaj 2 mycie na programie auto i czas ponad 2 godziny.

Mam pytanie do osób mających tę zmywarkę czy podczas pracy nie świecą się żadne diody nawet po zakończeniu mycia sygnałem dźwiękowym nic na panelu się nie świeci przy zamkniętych drzwiach, dopiero po otwarciu świeci się dioda.
    Czy to normalne?

Oczywiście że to normalne, no bo niby po co miało by się świecić jak i tak nie widać, bo zmywarka jest do zabudowy. ;)

0
  • #10 01 Sie 2016 20:51
    agnieszka34
    Poziom 1  

Kochani bardzo potrzebuję pomocy w montażu modułu sterowania,ponieważ świecił nam się kranik i okazało się ,że mokry był czujnik zalania ,został wysuszony i teraz przyszło skręcić drzwiczki a mężuś nie porobił niestety fotek ,podłączone zostały prawie wszystkie(prócz jednego) i mimo to zmywarka chodzi ,pobiera wodę,grzeje i wyłącza się sygnalizując koniec.Ale do czegoś musi służyć zostały tylko dwa wejścia,do jednego pasuje Ale nie działa wtedy panel sterowania.Proszę pomóżcie

0